Починаючи з 7-го століття до нашої ери, уздовж північного кордону Китаю почалося будівництво масивних оборонних укріплень. Стіни розкинулися на тисячі кілометрів і були створені для захисту від північних сусідів.

На даний момент вони відомі під назвою Велика Китайська Стіна. Будівництво стін та допоміжних споруд тривало кілька століть. Стіна проходить через гори, пустелі і річки, і простягається на 6 400 кілометрів у довжину.

Відрізки споруди, що розташовані неподалік від великих міст, перебувають все ще в доброму стані. У багатьох віддалених місцевостях природа бере своє, стіни поступово руйнуються і покриваються густою рослинністю. Нижче представлені фотографії різних років Великої Китайської Стіни, починаючи з її найзахіднішої частини в Цзяюйгуань до місця її виходу до моря в Ціньхуандао.

1. Фотографія, обрамлена аркою, частини Стіни, біля міста Джіншана, на околиці Пекіна. Знято 12 серпня 2003. (Reuters / Guang Niu)

країни
2. Відвідувачі гуляють зовні Цзяюйгуаньского проходу, що розташований на західному кінці Стіни, на північному заході провінції Ганьсу. Знято 28- го квітня 2007 року. (Reuters / Jason Lee)

країни

 


 

3. Фортеця 14- го століття в Цзяюйгуане, 15 вересня 2009 року. (CC BY Sigismund von Dobschütz)

країни4. Чоловік проходить повз залишків  найзахіднішої вежі Великої Китайської стіни (ліворуч) і зруйнованої частини стіни (праворуч) недалеко від Цзяюйгуана (північний захід провінції Ганьсу). Знято 11 жовтня 2005. (AP Photo / Greg Baker)

країни


 


5. Потяг проїжджає через розлом, створений Династією Мінг в 1372 році, який  колись являвся частиною Великого Шовкового Шляху, неподалік від Цзяюйгуана. Знято 14 жовтня 2003. (Goh Chai Hin / AFP / Getty Images)

країни


 


6. Західний кінець Великої стіни, неподалік від Цзяюйгуана, 30 травня 2007 року. (CC BY Michael Goodine)

країни


 


7. Залишки Великої Китайської Стіни в Шуйдоньггоу, округ Іньчуань. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


8. Китайські туристи гуляють по відтвореному відрізку Великої Китайської Стіни, недалеко від міста Цзяюйгуан, провінції Ганьсу, 11 жовтня 2005 року. Цей відрізок стіни відомий також як «нависаюче нагромадження Шігуаня» був побудований в 16-му столітті. До моменту її реставрації в 1987 році ця частина стіни майже повністю зруйнувалася. (AP Photo / Greg Baker)

країни


 


9. Жінці допомагають піднятися на пагорб, який колись використовувався як спостережний пост гарнізону в Чжанцзякоу. Гарнізон розташовувався в 180 кілометрах на північ від Пекіна, в китайській північній провінції Хебей. На відміну від інших знаменитих місць Стіни, що розташовані недалеко від Пекіна, ця ділянка не була відновлена для туризму. Дажінгменскій пагорб, що знаходиться на півночі китайського кордону, був побудований Династією Мінг в 1368 році, а потім перебудований Династією Уінг в 1546 році. (Frederic J. Brown / AFP / Getty Images)

країни

 
10. Таксі проїжджає повз стародавну частину Стіни неподалік від Проходу Саньуан на захід від Іньчуана, у підніжжя гір Хеланьшан, що знаходяться в Нінся - Хуейському автономному районі. (Frederic J. Brown / AFP / Getty Images)

країни


 


11. Кам'яний відрізок, довжиною у 200 кілометрів, розташований посеред Іньшанскіх гір у центральній частині Внутрішньої Монголії, зображений на цій фотографії. Відкритий археологами Внутрішньої Монголії, цей відрізок був частиною первісної стіни, створеної Династією Кін (221-207 рік до нашої ери). (AP Photo / Wang Yebiao, Xinhua)

країни


 


12. Стара частина Великої стіни в Ленку, неподалік від Ціньхуадао. (CC BY SA Kim Siefert)

країни13. Пошарпана частина Великої Китайської Стіни в Цзіньшанліне, на північний схід від Пекіна. Знято 29 грудня 1999. (AP Photo / Greg Baker)

країни


 


14. Відрізок стіни неподалік від Пекіна. (CC BY Saad Akhtar)

країни

 


 

15. Туристи прогулюються по Бадалінскому відрізку Стіни, на околиці Пекіна, 1 червня 2010 року. (Liu Jin / AFP / Getty Images)

країни16. Робочі Китайського Департаменту зі збереження культурної спадщини вимірюють відрізок стіни в Пекіні, 14 березня 2006 року. (China Photos / Getty Images)

країни


 


17. Частина Великої Стіни неподалік від села Доньціаку. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


18. Цуціішанская Велика Стіна, в провінції Ляонін, неподалік від Хулудао. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


19. Вуличний торговець, який торгує на Цзіньшаліньской частини Великої Стіни в провінції Хебей, 17 липня 2012 року. (Ed Jones / AFP / Getty Images)

країни


 


20. Туристи ночують у наметах, розташованих на віддаленій сторожовій вежі в Бадаліні, на північ від Пекіна, 24 вересня 2010 року. (Frederic J. Brown / AFP / Getty Images)

країни


 


21. Китайські туристи піднімаються до зруйнованої, покритої зеленню, частини Китайської Стіни, розташованої поряд з селом Янь Шуй Ху, за 80 км від Пекіна, 30 вересня 2012 року. Велика Китайська Стіна була названа у 2007 році одним з Семи Нових Чудес Світу. Щорічно вона приваблює мільйони туристів. В основному ними відвідуються відновлені частини Стіни, неподалік від Пекіна. Частини стіни, що знаходяться далеко від туристичних місць, не відновлюються людьми і поступово руйнуються. (Reuters / David Gray)

країни


 


22. Дерево, зняте зі сторожової вежі, неподалік від села Янь Шуй Ху. Ця частина стіни поступово руйнується і заростає зеленню. Знято 30 вересня 2012. (Reuters / David Gray)

країни


 


23. Жінка підіймається на Цзіньшаліньску частину Великої Китайської Стіни в провінції Хебей, 17 липня 2012 року. (Ed Jones / AFP / Getty Images)

країни


 


24. Відвідувач гуляє по Луаньпіньській частині Стіни, в окрузі Хуайжоу, за 80 км від Пекіна. Знято 7 травня 2011 року. (Reuters / Jason Lee)

країни


 


25. Велика Китайська Стіна, район Нацю, в кольорах осені. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


26. Президент США Річард Ніксон стоїть на Великій Китайській Стіні 24 лютого 1972, неподалік від Пекіна. Ніксон і його оточення здійснили прогулянку по стіні до відновлення переговорів з Комуністичними Китайськими Лідерами. Ці переговори були першим кроком у налагодженні формальних відносин між США і Китаєм. (AP Photo)

країни27. Актори телевізійного серіалу «Човен Любові» гуляють під ручку по Великій Китайській Стіні в районі Пекіна, 30 травня 1983 року. Зліва направо: Фред Гренд, Тед Ландж, Джилл Вілан, Гавін Маклеод, Лорен Тьюіс і Берні Копеллі. (AP Photo / Liu Heung Shing)

країни


 


28. Жінка у весільній сукні позує фотографу на відрізку Стіни в Мутяньйю, в 90 кілометрах на північний схід від Пекіна, 18 жовтня 2009 року. (Reuters / David Gray)

країни29. Туристи на Великій Стіні біля Пекіна, 3 жовтня 2012 року. Згідно з новинним агентством Ціньуа, основні туристичні напрямки Китаю були надзвичайно популярні під час 8-денного Фестивалю Середини Осені та Дня Країни. (Reuters / Stringer)

країни


 


30. Велика Китайська Стіна в Уауньуачене. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


31. Подорожуючі насолоджуються видом навколишніх гір зі сторожової вежі, що знаходиться в Бадаліні, на північ від Пекіна. Знято 24 вересня 2010. (Frederic J. Brown / AFP / Getty Images)

країни


 


32. Зруйнований відрізок Великої Стіни на північ від Ціньхуадао. (CC BY SA Kim Siefert)

країни


 


33. Закохана парочка насолоджується тишею на нерівному відрізку Великої Стіни в Пекіні, 8 липня 2007 року. (AP Photo / Ng Han Guan)

країни


 


34. Зі сторожової вежі піднімається дим на честь Інтернаціонального Дня «Проти Наркотиків» в Пекіні, 26 червня 2006 року. (China Photos / Getty Images)

країни


 


35. Відрізок стіни в Сіматае, повіт Міюнь, в 120 кілометрах на північ від Пекіна, 5 липня 2010 року. ЮНЕСКО заніс цей відрізок до реєстру Всесвітньої Спадщини Юнеско. (Reuters / Bobby Yip)

країни


 


36. Турист прогулюється по Великій Стіні на заході в Люаньпіне, провінції Хебей, 18 вересня 2011 року. (AP Photo / Alexander F. Yuan)

країни


 

37. Туристи відвідують відрізок стіни, відомий як «Голова Старого Дракона» у Ціньхуандао, провінція Хебей, 9 липня 2009 року. Голова Старого Дракона - це східний кінець Великої Стіни часів династії Мінь (1368-1644 роки). Цей відрізок пішов на 20 метрів у бохайску затоку, завдяки чому він схожий на дракона, що п'є воду, за що і отримав таку назву.

країни

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар