Пам'ятник Батьківщина-Мати розташований в Києві на березі Дніпра і привертає увагу своєю величчю. Батьківщина-Мати вважається однією з найвищих статуй у світі. Відкриття пам'ятника відбулося 9 травня 1981 року.

-Висота споруди Батьківщина-Мати - 102 м, а висота статуї від п'єдесталу до вістря меча - 62 метри.

-В руках статуя тримає 16-метровий меч, вагою в 9 тонн, і щит, який важить 13 тонн. Вага всієї споруди сягає 450 тонн.

-Головний скульптор - Василь Бородай. Прообразом при створенні особи статуї стала колега Бородая - скульптор Галина Кальченко.

-Металевий каркас статуї виконаний з нержавіючої сталі. Листи розміром 50 на 50 сантиметрів і товщиною в півтора міліметра були виготовлені в місті Запоріжжя. Якщо скласти довжину всіх швів монумента, вийде близько тридцяти кілометрів.

-Меч у Київської скульптури об'ємний, ромбоподібної форми. Для стійкості всередину встановлений маятник, що гасить коливальні процеси.

-Щороку Батьківщина-мати піддається суворій перевірці. За твердженнями фахівців монумент здатний простояти понад 150 років і може витримати навіть дев'ятибальний землетрус.

856865586

-Усередині пам'ятника є два ліфти - похилий і вертикальний. Перший піднімається в п'єдесталі, а на другому можна потрапити в груди статуї, потім по сходах пройти в руки та голову, де розташовані оглядові майданчики. Щоб піднятися на монумент Батьківщини-Матері в Києві, потрібно купити вхідний квиток.

-Всі екскурсанти проходять контроль - не допускаються люди похилого віку, вагітні жінки та діти молодші дванадцяти років, оскільки частину шляху треба підійматися вгору по сходах.

-Монумент збирали за допомогою спеціального стометрового крана, який пізніше демонтували.

-Легенда свідчить, що під час будівництва пам'ятника, київському митрополиту було видіння, що не можна зводити меч вище хреста дзвіниці Києво-Печерської Лаври, яка розташована неподалік. Тому висоту монумента зменшили до 102 метрів, спочатку планувалося 108 м. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар