Чому у лютому 28 днів?Лютий - другий місяць від початку річного календарного циклу. Але чомусь саме лютий є найкоротшим місяцем року. Рік, в якому до лютого додається день, повсюдно вважається роком невдач.

Спробуємо пояснити цю дивину. Для початку слід згадати, що для літочислення в світі в основному використовується григоріанський календар.

Григоріанський календар в основному базується на календарі юліанському, а юліанський успадковує календар давньоримський. Тому всі терміни, використовувані в сучасному календарі, ведуть своє походження від римського календаря.

У стародавньому Римі рік починався з місяця березня. У найдавнішому (Ромуловому) календарі рік ділився на 10 місяців і складався з 304 днів. Лютого і січня ще не було. Реформа календаря, проведена Нумом Помпілія (або Тарквінієм), повинна була прив'язати літочислення до сонячно-місячним циклом. Тоді-то і з'явилися січень, з якого тепер починався рік, і лютий. На лютий, як останній місяць року, припали 29 днів у звичайні роки, а у високосні - 30 днів.Кількість днів у місяцях римського календаря обчислювалося наступним чином:
  • непарні місяці (березень, травень, липень, вересень, листопад, січень) - 31 день,
  • парні місяці (квітень, червень, серпень, жовтень, грудень) - 30 днів.

До речі, наш термін «високосний» у фонетичному і змістовому плані належить до римського терміну «annus bissextus» - «двічі шостий». Лютий (februarius mensis) завершував річний цикл, назва його зв'язується з латинським терміном «februum» - «очищення». У Стародавньому Римі лютоий теж не користувався популярністю. У лютому не належало приступати до якихось починань, укладати шлюби і т.д. Місяць повністю присвячувався обрядам спілкування з богами підземного світу, тобто мають відношення до смерті.

При Гаї Юлі Цезарі була проведена нова календарна реформа. Був введений чотирирічний цикл, в якому три роки - 365 днів і один рік - 366 днів. На честь цієї події літній місяць став називатися «липнем». Потім увічнили в календарі ім'я імператора Октавіана Августа. Треба зауважити, що парна кількість днів у місяці вважалося у римлян нещасливим ознакою, тому грізний імператор вольовим рішенням збільшив «свій» місяць на один день.

З цієї причини після липня, з його 31 днем, йде серпень з такою ж кількістю днів. День було «віднято» у лютого. Тому тепер у звичайні роки в лютому 28 днів, а у високосні - 29.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB