Чому нам жарко при температурі повітря нижче , ніж температура нашого тілаПрактично все, що робить наше тіло, будь то фізичне зусилля (скорочення м'язів) або хімічний процес (певні стадії перетравлення їжі), супроводжується виробленням тепла як побічного продукту. Ми постійно його генеруємо і постійно зігріваємо собою навколишній простір.

Гіпоталамус - відділ мозку завбільшки з мигдаль, працює як свого роду термостат, контролюючи рівновагу між кількістю виробленого і втраченого тепла і підтримуючи, тим самим, нормальну температуру тіла.

Відбувається це досить просто. Тепло прагне до рівноваги, тобто підтримання однакової температури всього, що знаходиться поблизу. Тому температура тарілки гарячого супу і склянки крижаної води, якщо залишити їх на столі, згодом зрівняються з кімнатною. Зазвичай довкілля прохолодніше наших тіл, тому термостат - гіпоталамус викидає надлишки тепла за допомогою таких терморегулювальних процесів, як потіння ( коли тепло виходить шляхом випаровування ) і посилений потік крові через капіляри, розташовані близько до поверхні шкіри.


Коли різниця температур між тілом і навколишнім середовищем істотна, тепло «випливає » в повітря досить легко. Однак коли різниця температур невелика, тепло залишає тіло не так швидко, тобто в цьому випадку надлишки тепла затримуються довше. Вам стає жарко і дискомфортно (а якщо середу нагрівається до температури вище, ніж температура тіла, то вам, отже, доводиться приймати на себе надлишки тепла ззовні ). Якщо навколишнє середовище гаряче і сухе, тіло може впоратися з ситуацією, позбавляючись від надлишків тепла через посилене потовиділення.

А от коли навколо гаряче і волого, то тут тілу дійсно доводиться туго, оскільки висока вологість не дає поту випаровуватися. Якщо достатньо довго залишатися в ситуації, коли кількість генерованого тілом або поглинаючого ним тепла перевищує кількість тепла, яке воно віддає, то справа може закінчитися тепловим ударом. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB