папуга

Напевно, багато хто з нас замислювалися про те, що дозволяє деяким птахам, таким, наприклад, як папуги, ворони або шпаки, відтворювати мову людини? У них особливий мовний апарат або ж справа в чомусь іншому?

У птахів своя, зрозуміла виключно їм самим манера спілкування. Мова їх спілкування являє собою складну систему, яка тісним чином пов'язана з нервовою. Однак далеко не всі пернаті вміють відтворювати людські звуки. Різні птахи зовсім по-різному сприймають і переймають звуки ззовні. Більшість птахів здатні відтворювати лише звуки, успадковані від батьків. І лише деякі можуть наслідувати людський голос. Це, наприклад, відмінно вдається папугам та воронам. Виникає цілком слушне запитання: яким же чином їм це вдається?

Насправді птиці абсолютно байдуже, чий звук вона копіює. Основний принцип запам'ятовування слів і навіть цілих фраз – це багаторазове повторення певних звуків. Птах, часто чуючи слова і пропозиції, запам'ятовує і потім в змозі сам проговорити їх.

Фахівці вдаються в питанням, що дозволяє деяким видам птахів успішно відтворювати звуки, які вони чують від людини. Була висловлена думка про те, що цьому сприяє особлива будова язика деяких птахів. Наприклад, у папуг язик досить великих розмірів. Однак таке припущення не отримало підтвердження, оскільки, скажімо, у ворон немає такого товстого язика, як у папуг, але вони також чудово імітують людську мову, яку вони беруть за звичайні звуки природи.

Можливо у "розмовляючих" птахів особлива будова органів слуху та язика. У цьому практично впевнена більшість вчених, що вивчають це питання.

Як би то не було, папуга залишається одним з найулюбленіших домашніх вихованців саме завдяки своїй здатності говорити. Балакучі птахи досить невибагливі створіння і при цьому відмінно піднімають настрій свого господаря.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар