мови

-Європейці, приїхавши до Австралії, запитали в аборигенів: «А що це тут у вас за дивні стрибають звірі?» Аборигени відповідали: «Кенгуру», - що означало: «Не розуміємо!».

-Слово «вино» відбулося від санскритського слова «вена», що означає «любити».

-Латинське слово codex означало «шматок дерева». Саме на дерев'яних дощечках, змазаних воском, були виготовлені перші книги у звичному нам форматі, а не у формі сувою. Пізніше замість дерева римляни для кодексів стали використовувати пергамент. У 3 столітті у вигляді кодексу було видано зібрання імператорських конституцій. Сьогодні в українській мові слово «кодекс» використовується саме для назв зведень законів.

-Коли син понтійського царя Мітрідата Фарнак почав війну проти Риму, Цезар діяв стрімко. Взявши із собою кілька легіонів, він рушив у Малу Азію і розбив Парнахів. Повідомлення в Рим полководець обмежив трьома словами: «Прийшов, побачив, переміг».

-Слово "робот" було придумане у 1920 році для п'єси «RUR» (про повстання машин) чеським драматургом Карелом Чапеком.

-Слово «шаттл» перекладається як «човник» і означає деталь ткацького верстата, що переміщається туди і назад поперек полотна тканини; інше загально вживане значення - транспортний засіб, що обслуговує маршрут на коротку відстань без проміжних пунктів (човниковий маршрут).

-Слово В'єтнам означає «країна в'ється на півдні».

-У тлумачному словнику 1940 р. під редакцією Ушакова є таке визначення слова «Фіглі-міглі»: «вживається для позначення якихось хитрощів, жартів або яких-небудь підходів для досягнення чого-небудь, що супроводжується люб'язностями, кривляннями, викрутасами, підморгуванням».

-Оригіналом на Русі називали палицю, якою били свідка, щоб дізнатись істину.

-Гроно бананів називають «кисть», а одиничний банан - «палець». Взагалі сучасне слово «банан» арабською означає саме «палець».

-Слово «хокей» має французьке коріння. Назва гри походить від слова "hoquet", яке означало «пастуша палиця».

-В Англії поліціянтів називають bobby. Слово походить від імені прем'єр-міністра Великобританії - Роберта Піля (скор. від Роберт - Боб або Боббі). В кінці 19-го століття він реорганізував поліцію, зробивши її більш ефективною і успішною публічною установою.

-Слово «gypsy» (циган на англійській) походить від слова «Egyptian», оскільки, згідно з англійським народним повір'ям, цигани прийшли з Єгипту.

-Слово «gold» (золото) з'явилося з Індо-Європейського кореня «жовтий», що показує найпомітнішу характеристику цього металу. Цей факт знаходить своє відбиття в тому, що вимова слова золото -  gold на різних мовах схожа, наприклад Gold (на англійській), Gold (на німецькій), Guld (на данській), Gulden (на нідерландській), Gull (на норвезькій) і Kulta (на фінській)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Аліна
+1 #1 Аліна 09.06.2013, 02:44
К :P ласний сайт
Цитата