Що означає термін «п'ята колона»«П'ята колона» - політичний термін, під яким розуміються громадяни, які діють в інтересах третіх держав,  проти влади своєї країни.

Звідки взявся термін «п'ята колона»?

Термін «п'ята колона» з'явився під час громадянської війни в Іспанії. 15 жовтня 1936 націоналісти готувалися до штурму Мадрида, який тоді контролювали ворожі їм республіканці. Щоб залякати населення столиці, генерал Еміліо Мола, який командував армією франкістів, виступив зі зверненням по радіо. У ньому він оголосив, що окрім наявних в його розпорядженні чотирьох армійських колон за межами міста він має ще й приховану п'яту колону, яка знаходиться в самому серці столиці:

«Сьомого листопада я вип'ю кави на Гран Віа * ... Чотири колони - зі мною, а п'ята - в Мадриді», - оголосив Мола.

Слідом за цим армія Мола почала наступ і підійшла дуже близько до Мадриду, зайнявши один з аеродромів в 10 км від іспанської столиці. Але оскільки людей, а також боєприпасів, пального і зброї у націоналістів було набагато менше, ніж у республіканців, Франко і Мола прийняли рішення все ж не штурмувати мільйонне місто. Тому, чи була «п'ята колона» в Мадриді насправді, невідомо.

 Якщо стаття вам сподобалася - коментуйте і натискайте кнопочки соцмереж, якщо не сподобалася - критикуйте і натискайте на кнопочки соцмереж, щоб обговорити і висловити свою думку. Дякуємо!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com