Цікаві факти про гроші

 

Цікаві факти про гроші• На честь повного сонячного затемнення 1999 року, яке найкраще спостерігалося на території Румунії , влада цієї країни випустила пластикову купюру в 2000 румунських лей . На купюрі було прозоре віконце , крізь яке можна було дивитися на Сонце під час затемнення .

 

У Японії категорично не прийняті чайові. Вважається , що поки клієнт платить за послугу призначену ціну , він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші , він тим самим знецінює надану йому послугу / товар , і зводить рівний обмін до подачки.

 

Президент Річард Ніксон припинив обіг купюр великого номіналу в 1969 р. відповідно з Урядовою постановою про боротьбу з організованою злочинністю .

 

Часто вживається фраза «гроші не пахнуть » родом із Стародавнього Риму. Ці слова злетіли з язика самого імператора Веспасіана , в той момент , коли рідний син присоромив главу сім'ї за введення податку на користування туалетом у громадських місцях для збагачення своєї скарбниці .

 

Щасливою монетою у росіян вважається нерозмінний п'ятак , а в американців - перший зароблений долар. Німці тримають в кишені або в гаманці зігнуту або просвердлену монету.

 

Існує купюра номіналом 2 долари . Однак , її вважають нещасливою , її відмовляються брати в якості зарплати або на здачу .

 

Для стопки банкнот висотою в 1 милю буде потрібно більше 14 мільйонів банкнот .

 

Всі грошові знаки , випущені урядом США починаючи з 1861 року , до цих пір приймаються без обмежень і володіють повною номінальною вартістю . Уряд США ніколи не знецінював долари .

 

Відомий кінофільм « Брат 2» при всьому своєму успіху не покрив витрат на своє виробництво. На створення було витрачено понад мільйон доларів , а в прокаті було виручено 600 тисяч .

 

Папір для доларів виготовляється  виключно на фабриці Crane & Company в штаті Массачусетс .

 

На американських грошах , паперових і металевих , зображені тільки американські президенти , за винятком трьох осіб . Це Олександр Гамільтон , секретар казнечейства , Бенджамін Франклін , один із засновників США , і індійська жінка Сакаджевая .

 

Італійці дуже забобонні. У цій країні офіційно зареєстровано близько 150 тисяч магів , послугами яких користуються більше 16 мільйонів чоловік. Багато з цих чутливих осіб патріотичні і воліють отримувати свій гонорар в місцевій валюті , тобто в лірах . У народі таких магів називають ліриками .

 

На початку своєї акторської кар'єри Джим Керрі сам виписав собі чек на 10 мільйонів доларів « за надані акторські послуги». Минув час , і до дати , що значилася на чеку , «людина з гумовим обличчям» справді міг його перевести в готівку .

 

Однокронна монета , викарбувана на таллінському заводі Juveel в 1991 році , зіграла на руку проживаючим у ФРН емігрантам з Естонії : досить швидко з'ясувалося , що за вагою та вмістом металевого сплаву вона повністю відповідає одній німецькій марці , хоча номінально коштує у вісім разів менше. Лише після того , як всі автомати для продажу сигарет і пива виявилися « загодованими » естонськими монетами , сплав однокронової монети був змінений з білого на жовтий. Сталося це в 1998 році.

 

Муаммар Каддафі зображений на лівійських банкнотах номіналами 1 і 50 динарів.

 

У 1963 році річний дохід легендарної актриси Елізабет Тейлор , становив щонайменше 2.3 млн. доларів , у той час як найбільш високооплачуваний бізнес-менеджер отримував 650.000 доларів на рік , а президент Джон Кеннеді -150.000 на рік.

 

Сума в 1 000 000 доларів ,  банкнотами по 1 долару важила б приблизно 1 тонну. Якщо скласти всі банкноти на купу, то її висота склала б приблизно 100 метрів.

 

Коментар

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Цікаві факти про Мальдіви.

мальдівиМальдівські острови у свідомості багатьох людей є втіленням

...
Постановка цілей. Здійснюємо мрії.

Постановка цілей. Здійснюємо мрії.Мріяти потрібно і корисно, але не варто забувати, що мрії зб

...
Як скачати відео з Youtube

Як скачати відео з YoutubeНайпростіший метод скачування  (НЕ будемо користуватися прог

...
Цікаві факти про Австралію.

цікаві факти про АвстраліюАвстралія – дивовижний континент. Коли в більшій частині сві

...
Чому собаки гавкають на колесо?

Чому собаки гавкають на велосипедистів ?Проїжджаючи на велосипеді, можна зіткнутися з галасливим гав

...
Цікаві факти про жіночі груди.

Цікаві факти про жіночі груди.У всі часи жіночі груди вважали предметом підвищеної уваги.

...
10 Божевільних експериментів, поставлених на собі в ім'я науки

10 Божевільних експериментів, поставлених на собі в ім'я наукиУ світі науки дуже зручно використовувати інших людей і твар

...
Неймовірно цікаві факти про Єгипет.

Ну дуже цікаві факти про Єгипет.Історія Єгипту почалася більше 6 тисяч років тому. З давніх

...
Цікаві факти про Швейцарію.

Цікаві факти про Швейцарію

Швейцарія - дуже цікава країна, про яку можна знайти безлі

...
20 коротких фактів про все на світі, які перетворять вас на ходячу Вікіпедію

20 коротких фактів про все на світі, які перетворять вас на ходячу ВікіпедіюПоки редакція Tut-Cikavo складає такі добірки, рівень ерудиц

...