Дивовижні факти про Чорне море

Важко уявити, що 8000 років тому це було гігантське прісноводне озеро, схоже на Каспійське море. Коли потужний землетрус розколов сушу, утворилася протока Босфор у Туреччині. Вона з'єднала озеро з Середземним морем. І ось тоді-то сюди ринули потоки морської, солоної води.

Point Green Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон і аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном.

Point Green Давньогрецька назва моря - Понт Аксинський, що означає « Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським (« Гостинне море»).

Point Green Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м. Справа в тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сам сірководень у Чорному морі з'явився в результаті загибелі всього живого в ньому через злиття  з Середземним морем.

Point Green Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко.

Point Green Чорне море омиває береги  України, Румунії, Болгарії, Росії, Туреччини, Абхазії і Грузії.Point Green Найбільша глибина - 2210 м.

Point Green Площа Чорного моря - 422 000 км ².

Point Green У Чорне море впадають близько 15 річок, серед яких Дунай і Дніпро.

Point Green У Чорному морі мешкає всього 2500 видів тварин, для порівняння в Середземному - близько 9000 видів.

Point Green У схемі течій Чорного моря виділяються два величезних замкнутих кругообіги з довжиною хвилі 350-400 км. На честь океанолога Миколи Кніповіча, який першим описав цю схему, її назвали «Окуляри Кніповича ».

Point Green Єдина акула, яка живе в Чорному морі - Катран. Вона боїться людини і тому рідко з'являється біля берегів. Єдину небезпеку для людей представляють спинні плавники акули, оснащені великими отруйними шипами.

Point Green Морський дракончик - найнебезпечніша риба для людини в Чорному морі. Колючки спинного плавника морського дракончика і кришок на зябрах містять сильну отруту. Ще деяку небезпеку становить скат - хвостокол, що має отруйний шип на хвості. Його ще називають рибою - котом .

Point Green На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці і молюск - хижак Рапана, занесений кораблями з Далекого Сходу.

Point Green Єдиний великий півострів Чорного моря - Кримський.

Point Green Гори навколо Чорного моря постійно ростуть, а саме море збільшується. І, якщо гори підростають всього на кілька сантиметрів в сторіччя, то море наступає зі швидкістю 20-25 сантиметрів за 100 років. Стародавні міста Тамані вже на дні морському .

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Надя Онишенко и Яна
+4 #7 Надя Онишенко и Яна 20.03.2018, 06:23
Очень интересно)
Цитата
Назарій Мороз
+4 #6 Назарій Мороз 18.03.2018, 17:41
Дуже класно !
Цитата
Galina
+3 #5 Galina 10.03.2018, 19:34
Мені треба було написати проект і мені зя розповідь помогла
Цитата
Galina
+4 #4 Galina 10.03.2018, 19:33
Мені дуже сподобалося тепер буду знати про Чорне море!!!
Цитата
Артьом
+4 #3 Артьом 04.03.2018, 16:39
Мені дуже помогло спасибі спасибі тим хто це написав
Цитата

Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com