ріка ніл

Ніл - єдина ріка в Північній Африці, яка протікає по найбільшій у світі пустелі Сахара. Тільки завдяки Нілу і його родючій дельті, зародилася найдавніша цивілізація людства - Стародавній Єгипет.

Ніл - друга у світі за довжиною ріка(найдовшою є Амазонка), її довжина складає 6853 км. Свій початок Ніл бере від двох річок в горах Східної Африки, а потім, випливає з озера Вікторія, утворюючи систему Рукакара → Кагера → Ніл.

ріка ніл

Прокладаючи свій довгий шлях через пустелі, заболочені ділянки та зливаючись біля міста Хартум (судан) з двох річок, Білого Ніла, який приніс свої води з півдня та Блакитного Ніла - зі сходу.

ріка ніл

 

Площа басейну Ніла дуже велика, до 3,4 млн км². Через відмінні природні умови басейну річки, та її неоціненне значення в житті народів, що оселилися на її берегах, Ніл - найдивовижніша річка у світі.

Найбільш примітним місцем за течією річки є її дельта. Це найродючіше місце на Землі. Тисячі років дельта годує народи Єгипту і її родючість не зменшується, в деяких районах дельти, збирають по три врожаї на рік.

 ріка ніл

Причиною такої дивної родючості є розливи Ніла в його нижній течії, коли річки, що впадають в Ніл, приносять величезну кількість родючого мулу через сезонні літні дощі, що випадають в абіссінських горах. Повінь триває до листопада. Такі повені відбуваються щорічно, тому шар мулу ніколи не виснажується. Під час повеней Ніл фантастично змінює свої води - з чистих вони ніби без причини починають червоніти, потім приймають кривавий колір і залишаються такими поки не відбудеться розлив річки. Ближче до весни, Ніл повертається у свої береги, вода знову стає чиста. Такий феномен з забарвленням води відбувається завдяки частинкам мулу червоного кольору, які були принесені притоками в Ніл.

 ріка ніл

Воду з Ніла з давніх часів використовували для зрошення, а мулисті наноси в якості високоефективного добрива. У сучасному Єгипті, у зв'язку з будівництвом Асуанської ГЕС, площа зрошуваних земель ще збільшилася. Асуанський гідрокомплекс здійснює постійний контроль за станом водного режиму Ніла, не допускаючи катастрофічних повеней. Водночас, кількість принесеного річками родючого мулу зменшилася через ГЕС.

У долині Ніла розташовані сучасні мегаполіси з давньою історією. Це Хартум, Луксор (стародавні Фіви), Каїр-Гіза, Олександрія.

каїр ніл

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 95.13% - 8 голосів
95%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Рома
0 #7 Рома 17.04.2019, 13:26
Дуже виручили дякую і було цікаво
Цитата
Олена
0 #6 Олена 12.03.2019, 16:10
Дякую Вам велике, все написано доступно, а головне цікаво!!!
Цитата
Світлана
0 #5 Світлана 27.02.2019, 17:12
Дуже круто
Цитата
abdret
+2 #4 abdret 22.01.2019, 22:32
дуже виручили дякую що є такі сайти
Цитата
QwertY_RambeR
+7 #3 QwertY_RambeR 12.11.2018, 18:11
дякую дуже виручили !!
Цитата