Тихий океан - найбільша частина Світового океану, його площа більша всієї суші на планеті на стільки, що могла б «вмістити» ще одну Африку. Через його акваторію проходять найважливіші транспортні потоки, що з'єднують Американський і Євразійський материки один з одним. Але крім загальновідомих існує чимало цікавих фактів про Тихий океан, які відомі в меншій мірі. 

Цікаві факти про Тихий океан.

-Середня глибина океану - 3 980 м, а максимальна - 11 022 м. (Маріанська западина). 

-Тихий океан омиває наступні материки: Південну Америку, Північну Америку, Євразію, Австралію та Антарктиду.

-Свою назву океан отримав XVI столітті, коли його перетнув під час кругосвітнього плавання Фернан Магеллан. Його кораблям пощастило, і більше ніж за три місяці шляху вони жодного разу не потрапили в шторм.

-Тихий океан - останній, до якого добралися європейці. Спочатку, 1512 року португальці Ді Абреу і Серрано досягли його акваторії із заходу через острова Молуккського архіпелагу. А в 1513 році Нуньєс де Бальбоа пройшов Панамський перешийок зі сходу.

-Рівень води в Тихому океані вищий, ніж в його «сусідів» - закон «сполучених посудин» тут не діє.

-Кількість островів в Тихому океані - понад 10 тисяч. За їх кількістю і загальною площею він, безумовно, лідирує серед інших океанів.

-Майже по всьому периметру океану (крім південної частини) проходить лінія підвищеної вулканічної активності, яка пов'язана з рухом земної кори та зіткненням тектонічних плит. Ця лінія називається Тихоокеанським вогняним колом, і в ній відбувається велика частина всіх сильних землетрусів у світі.

-Подорож Тура Геєрдала в 1947 році довела можливість перетину океану древніми мореплавцями на примітивних суднах: плоти його команди пропливли з Перу до архіпелагу Туамоту (майже 7000 км) за 101 день.

-Маріанські острови - архіпелаг в Мікронезії, дивовижний своїм стабільним кліматом: найбільша різниця між найнижчою і найвищою температурами повітря була зареєстрована тут в 1934 році та склала 11,8 °C.

-Найбільша у світі натуральна перлина була знайдена в Тихому океані біля філіппінського острова Палаван. Її довжина - 24 см, ширина - 16 см, а вага - понад 6 кг.

-Крижаний покрив в південній частині Тихого океану формується в районах близьких до Антарктиди, а в північній - лише в Охотському, Беринговому і Японському морях. Айсберги потрапляють в океан з берегів Аляски.

-У Тихому океані зосереджено близько половини всієї біомаси Світового океану. Видовий склад фауни в зоні тропіків тут в кілька разів багатший, ніж в інших акваторіях.

-В екваторіальній зоні тут мешкає тридакна. Це гігантський молюск, раковина якого може досягати двох метрів в довжину і важити до 400 кг. Її використовують як матеріал для будівництва та виготовлення сувенірів.

-Велика сміттєва пляма в північній частині океану - скупчення антропогенних відходів, принесених в одну область системою підводних течій. Площа забруднення точно не встановлена ​​і, за різними оцінками, може становити від 700 тис. До 115 млн км².

-Через Тихий океан проходить лінія зміни дат, що пролягає приблизно по меридіану 180° довготи. По різні боки від цієї умовної межі час відрізняється на одну добу. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Анютка розумна
+2 #3 Анютка розумна 20.12.2018, 17:38
Дуже дякую не знаю щоб я робила якщо не ви!
Цитата
Оксана
+6 #2 Оксана 12.12.2018, 23:26
Дякую велике дуже допомогли
Цитата
Алина
+4 #1 Алина 05.12.2018, 18:42
спасибо огромное
Цитата