Розташований за Полярним колом Північний Льодовитий океан практично весь рік покритий товстим шаром льоду і на перший погляд може здатися абсолютно непридатним для проживання. Насправді, життя в водах цієї водойми існує, а його область переповнена природними ресурсами.

 

Цікаві факти про Північний Льодовитий океан.

-Північний Льодовитий океан - найменший, наймілкіший і найпрісноводніший з усіх океанів. Його загальна площа становить 14,7 млн. км².

-Середня глибина океану - 1 220 м, а максимальна - 5 527 м.

-Північний Льодовитий океан умовно ділять на три частини: Канадський басейн, Північноєвропейський і Арктичний. Розташований він між Північною Америкою і Євразією.

-Невеликі розміри акваторії дозволяють деяким географам вважати цей океан внутрішнім морем Атлантичного океану.

-Щороку солоність води в океані змінюється, це безпосередньо залежить від танення льодів і кількості води, яка виливається в нього під час процесу танення.

-Більшу частину днів у році океан затягнутий товстим шаром льоду. Не дивлячись на це, тут досить великий тваринний світ. Наприклад, рожева чайка, яка любить холод, але не лід, з настанням тепла відлітає до Гренландії, а коли настає зима - вона летить назад на води Північного Льодовитого океану. Чайка шукає ділянки води, де немає льоду, щоб вона могла спокійно годуватися рибою і рачками.

-Одними з найпоширеніших мешканців океану вважаються медузи, моржі і кити, а також дрібна риба і планктон.

-У цьому океані дуже багато корисних копалин. Більше 25% всієї нафти в світі заховано саме під водами Північного Льодовитого океану.

-Безладний видобуток корисних копалин і спалювання палива сприяють прискоренню процесу парникового ефекту, льоди починають танути все швидше і швидше. Якщо розтане весь лід в океані - то це призведе до незворотних наслідків зміни клімату на всій планеті, адже саме лід на Північному Льодовитому океані істотно впливає на клімат нашої планети.

-Щороку розтає більше 100 000 км² льоду в океані, а це дуже тривожна статистика.

-Величезна кількість поліетиленових виробів і сміття плаває у водах океану, і лежить на дні, людина перетворив океан у великий смітник.

-З Північним Льодовитим океаном межують Тихий океан через Берингову протоку, і Атлантичний океан - через Гренландське море.

-Не дивлячись на те, що в Північно-Льодовитий океан проникає трохи теплих течій - це ніяк не позначається на його температурному режимі, він залишається все таким же холодним.

-Біля узбережжя океану дрейфують пакові крижини, вони переміщаються через вплив на них течій. За один день такі крижини можуть переміщатися на відстань до 10 км, а якщо вони зіткнуться одна з одною - то на місці зіткнення утворюється дуже багато уламків.

-Найбільший в світі тюлень мешкає в Арктиці, його вага може досягати 200 кг.

-Кількість китів які мешкають в океані зменшується з кожним роком, зараз їх менше, ніж 10 000.

-При плаванні в Північному Льодовитому океані можна зустріти унікальне цікаве явище, яке називається «льодове небо», воно з'являється тоді, коли світло, що падає на поверхню льоду, відбивається і проектується на небо, тим самим малюючи картинку льоду на небі. Це явище використовують досвідчені моряки, щоб бачити льоди і айсберги, які знаходяться прямо по курсу.

-Білі ведмеді можуть пересуватися по воді на сотні або тисячі кілометрів на дрейфуючих крижинах.

-При плаванні у водах Арктики може виникати явище - мертва вода. Судно може зупинитися, навіть з працюючими двигунами. На кордоні кількох водних шарів з різною щільністю можуть утворюватися внутрішні хвилі, які, власне і заважають руху. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB