Серед безлічі злочинів є й такі, які мимоволі вражають уяву звичайних дюдей. Про шахраїв і аферистів, що відносяться до своєї кримінальної "професії" як до мистецтва, ходять легенди, про них знімають фільми, а тепер склали рейтинг найбільш видатних шахраїв в історії людства.


шахраїВіктор Люстиг (1890-1947) відомий як людина , яка продала Ейфелеву вежу. Ймовірно , це найбільш талановитий шахрай з усіх, які коли-небудь народжувалися на планеті.

У 1925 р. він прочитав у газеті статтю про те , що у паризьких властей виникли серйозні проблеми з оплатою утримання Ейфелевої вежі. Після цього Люстиг прийняв вигляд респектабельного урядовця і послав запрошення зустрітися шести найбільшим скупникам металу.

На зустрічі вони дізналися від " чиновника" , що на утримання Ейфелевої вежі йдуть непомірні суми , і місто відмовляється їх виплачувати , тому має намір продати пам'ятку в якості металобрухту . Один з скупників відразу ж погодився , після чого Люстиг покинув Париж з валізою, набитою готівкою. А обдурений покупець був занадто ображений і шокований , щоб подати скаргу владі .

шахраїФренк Ебегнейл відомий усім як прототип героя Ді Капріо у фільмі "Злови мене , якщо зможеш". Протягом п'яти років у 1960-і рр. . він був самозванцем . Цілих два роки Ебегнейл переховувався під личиною пілота американських авіаліній , щоб мати можливість безкоштовно літати по всьому світу , потім 11 місяців " працював " педіатром в лікарні Джорджії під ім'ям Френка Вільямса. З подібних досягнень шахрая виділяється підробка диплома Гарвардського університету і працевлаштування в офісі генерального прокурора цього штату.шахраїКрістофер Роканкур , самозванець і шахрай , примудрився пробратися у вищі кола суспільства під маскою французького родича Рокфеллерів , хоча насправді був сином повії і алкоголіка , які здали його в притулок у п'ятирічному віці. Фірмовим знаком шахрая стала вигадана сім'я із знаменитостей. Роканкур представлявся новим знайомим як син Софі Лорен , племінник Оскара де ла Рента і Діно де Лаурентіс . Шахрай погорів на власному марнославстві , вирішивши написати автобіографію і висміяти обдурених жертв .

шахраїНа четвертому місці топ - параду - великий самозванець Фердинанд Демара , який маскувався під різноманітних людей , починаючи від ченців і хірургів і закінчуючи начальником в'язниці . Найвідоміше перевтілення Демара - хірург Джозеф Кір. Він примудрився дійсно працювати хірургом під час війни з Кореєю і лікував своїх пацієнтів щедрими дозами пеніциліну доти , поки мати справжнього Джозефа Кіра не дізналась про це і не повідомила владі .

шахраїДевід Хемптон теж творив свої афери під псевдонімом , правда , без особливої винахідливості . Він примудрився завести знайомства з відомими персонами , під різними приводами займаючи у кожного максимально можливу суму грошей . У 1983 р. Хемптон був заарештований. Його примусили заплатити $ 4490 в якості компенсації за заподіяння моральної шкоди. Подібні шахрайства провертав також Вільгельм Вогт . Він одягнув форму військового чиновника і використовував свій новий вигляд на повну котушку , заарештувавши кількох чиновників за підробку бухгалтерських документів і конфіскувавши великі суми грошей з каси.шахраїШосте місце в топ -параді займає музичний колектив , шахрайство якого зараз , напевно , вже нікого не здивує. Це група Milli Vanilli , на одній з "живих" концертів якої раптом " зажувало " фонограму. Тоді публіка дізналася , що жоден з членів дуету просто не вміє співати , а записи робив музикант Френк Феріа , використовуючи голоси інших співаків. Безголосих вокалістів не заарештували , а лише відібрали раніше вручену їм статуетку " Греммі" . 

шахраїЗамикають десятку шахраї , які відзначилися оригінальністю і нестандартним підходом. У різний час Мері Бейкер і Джордж Псалманазар епатували оточуючих , зображуючи прибульців з таємничих країн, що говорять на невідомих мовах , одягнених в екзотичний одяг та дотримувалися чудернацьких ритуалів та неіснуючих релігій. Мері Бейкер зображала принцесу Карабу , викрадену піратами з острова в Індійському океані.

 

шахраїДжордж Псалманазар нібито прибув з далекого острова Формоза , звичаї якого він описав у своїй книзі , були розкуплені в одну мить. Крім того , формозянін читав лекції з історії своєї батьківщини , її мови і займався перекладом неіснуючої літератури Формози . Шахрайство закінчилося , коли бідний формозянін просто втомився прикидатися і зізнався своїм друзям в обмані .

 

 

 

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB