Чому у античних скульптур "порожні очі"?

Раніше вважали, що античні скульптури збереглися в первозданному вигляді. Саме тому творці епохи класицизму так завзято у своїх роботах дотримувалися холодних відтінків і величності, з вірою, що наслідують древнім оригіналам.

Але набагато пізніше з'ясувалося, що початковий вигляд скульптур був не таким. Очі не висловлювали порожнечу і відчуженість, та й самі фігури не були сірими, а яскраво розмальовані.

Ще в XIX під час розкопок виявили «акропольські кори», тобто фігурки дівчат, на яких залишилося трохи фарби: різнокольорові очі, темне волосся і яскраво червоні губи. Після цього сліди фарб знаходили і на інших античних шедеврах.

Німецькі вчені, з твердим наміром відновити первозданний вигляд скульптур, взялися за їх прикрашення. Таким чином, було реконструйовано 12 фігур і створено виставку «Строкаті боги».

Чому у античних скульптур "порожні очі"?

Чому у античних скульптур "порожні очі"?

 

У бронзових скульптур були не намальовані, а інкрустовані очі. Так, знайдені в морі статуї «воїни з Ріаче» мали глибокі ямки замість очей, оскільки вставлені туди крихкі камінці випали або розбилися. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Дмитро
0 #1 Дмитро 29.12.2018, 13:38
Цікавий факт, хтоп міг подумати.
Цитата