Чому місяць світиться?

Місячне світло довгий час було темою для міфів та легенд, але сьогодні вчені знають відповіді на питання про природу його походження.

Важлива відмінність Місяця від зірок і, в тому числі від Сонця, що він не здатен випромінювати постійне світло, але він відбиває світло інших небесних світил. Тому видиме нам місячне світло є ні чим іншим як відбитими від поверхні Місяця сонячними променями.

Вночі ми не бачимо Сонця, і здається, що Місяць сам випромінює сріблясте світло. Насправді вночі Сонце перебуває з іншого боку земної кулі, і освітлює Місяць своїми променями. Місячна поверхня відбиває промені сонця. Вночі ми бачимо Місяць на тлі чорного неба, тому створюється враження, що він сам випромінює світло.

Ймовірно, ви неодноразово зустрічали вираз «темна сторона Місяця». Але ви не подумайте, що якась сторона нашого супутника не спроможна відбивати світло. Річ у тому, що швидкість обертання Місяця навколо своєї осі дорівнює швидкості обертання навколо Землі, тому він обернений до Землі увесь час однією стороною.

Однак сьогоднішні досягнення в області астрономії дозволили нам побачити ту саму «темною» сторону Місяця, за допомогою знімків зроблених із супутників.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

олена
0 #2 олена 29.01.2019, 19:08
не потрібна інформація
Цитата
Катя
+2 #1 Катя 19.01.2017, 18:56
Мені дуже сподобалося супер. Багато інформації
Цитата