Джордж Олдріч - не експерт з космічних подорожей або будівництва шатлів, тим не менш, він виконує одне з найважливіших завдань в НАСА - агентство нічого не відправляє в космос, якщо він це не понюхав. Майстер-сніффер, також відомий як «Ноздрядамус» (Nostril-damus), захистив сотні астронавтів, просто понюхавши речі, які поміщаються в космічний корабель.

 наса

Олдріч нюхає все, і навіть те, що іншим здається огидним. У нього чудовий нюх з дитинства, але його особливий талант був виявлений тільки 40 років тому. Він був пожежним в Уайт-Сендс, коли НАСА почало шукати добровольців-нюхачів. Олдріч надзвичайно добре показав себе в їх калібрувальному тесті, в якому повинен був визначити сім основних запахів - мускусний, м'ятний, квітковий, ефірний, камфорний, гострий і гнильний.

З тих пір Олдріч працює в НАСА при випробувальному об'єкті Вайт-Сендс, де безроздільно панує його ніс. Робота може здатися комічною, але наскільки вона важлива? Як виявляється, дуже. «Насправді астронавти можуть захворіти від неприємного запаху», - каже Олдріч. І це дійсно так: у 1976-му році довелося перервати радянську місію, тому що космонавти не могли терпіти сморід всередині корабля.

наса

Робота Олдріча має неоціненне значення для астронавтів. «Тут, на Землі, неприємний запах, наприклад, якщо хтось був у ванній або різав цибулю, в кінцевому підсумку вивітрюється. Запах змушує піти надходження свіжого повітря, але на космічній станції або в шатлі такого повітря немає. Там не можна відкрити вікно і провітрити. Те, що ми повинні зробити тут, на Землі, - переконатися, що ми не відправляємо туди нові запахи, тому що як тільки вони там з'являться - від них не позбутися».

За свою довгу кар'єру Олдріч обнюхав більше 780 різних матеріалів, і він не збирається припиняти роботу найближчим часом.

 Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB