Цікаві факти про планету Юпітер.

Юпітер - найбільша планета Сонячної системи, що складається з газу, шари якого знаходяться в постійних вихреподібних рухах. Діаметр Юпітера величезний - 143 000 км (для порівняння: діаметр Землі 13 000 км). Не дивлячись на свої великі розміри, Юпітер дуже швидко обертається навколо своєї осі (за 9 год 50 хв) через що діаметри на полюсах планети стиснуті, а екватор розтягнутий...

Юпітер - п'ята від Сонця планета. Розташована вона на відстані 5,2 астрономічних років від Сонця, це приблизно 775 млн км. Планети Сонячної системи поділяються астрономами на дві умовні групи: планети земного типу і газові гіганти. Найбільшою планетою з групи газових гігантів є Юпітер.

Розміри Юпітера перевищують розміри Землі у 318 разів, і якби він був ще більший приблизно в 60 разів, то мав би всі шанси стати зіркою внаслідок спонтанної термоядерної реакції. 

Атмосфера планети приблизно на 85% складається з водню. Решта 15% - це в основному гелій з домішками аміаку і з'єднань сірки та фосфору. Також в атмосфері Юпітера міститься метан.

За допомогою спектрального аналізу було встановлено, що кисню на планеті немає, отже, відсутня вода - основа життя. За іншою гіпотезою лід в атмосфері Юпітера все-таки є. Мабуть, жодна планета нашої системи не викликає стільки суперечок в науковому світі. Особливо багато гіпотез пов'язано з внутрішньою будовою Юпітера. Останні дослідження планети за допомогою космічних апаратів дозволили створити модель, що дозволяє з високим ступенем вірогідності судити про її будову. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 99% - 2 голосів
99%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Анна
+4 #1 Анна 04.12.2017, 15:40
А сколько градусов на Юпитере а?
Цитата