Чому українців називають хохлами?У Росії та багатьох інших країнах українців часто називають «хохлами», придумуючи про них все нові і нові анекдоти, але звідки пішло таке прізвисько і чому українців називають хохлами?

Вважається, що слово «хохол» пов'язане з довгим чубом на виголеній голові запорізьких козаків, хоча самі українці називали таку зачіску словом «оселедець». Дослідники стверджують, що слово «хохол» тюркського походження і його можна перевести на сучасну російську мову як «син неба» або «небесний», і з українцями даний термін безпосередньо не пов'язаний.


Вони пов'язують прізвисько "хохол" зі словами кримсько-татарської мови, при цьому «хо» перекладається як «син», а «хол» - як «сонце.

Етнографи та історики, які вивчали етимологію даного образливого для багатьох українців прізвиська, відзначають, що поняття «хал-гол» сходить до часів татаро-монгольського ярма. Так, з монгольської мови дане словосполучення вони перекладають як «синьо-жовтий», а такі кольори серед багатьох сучасних українських вчених співвідносяться з колірною гамою прапора Галицько-Волинського князівства, роль якого посилюється вже після розпаду Київської Русі.

Відомо, що ще в XIX столітті на території Сибіру «хохлом» могли назвати не тільки українця чи нащадка запорізьких козаків, а й білоруса. Нерідко таке прізвисько отримували і російські переселенці, що перебралися в холодний сніговий край з теплих південних районів Росії, розташованих в її європейській частині. Слово «хохол» вживають і старообрядці-липовани, які проживають і зараз близько дельти Дунаю, в сучасному невеликому містечку Вилкове.

Причому даний термін вони вживають до православних громадян, незалежно від їх національності - і до росіян, і до українців.

Зараз слово «хохол» вживається по відношенню до українців зі значною часткою зневаги. Досить часто росіяни називають Україну «Хохлостаном» або «Хохляндією», а образ етнічного українця асоціюється з широкими шароварами, білою сорочкою, довгими обвислими вусами і чубом на маківці.

До цих пір ходять легенди, що «хохли» живуть на хуторах, розкиданих по українському степу, а їх основною їжею є горілка і свиняче сало.

У численних анекдотах «хохлам» приписується чимало негативних якостей, включаючи дурість і в той же час хитрість, безпрецедентну жадібність і спритність, владолюбство і користь. Неприємні приказки про українців зустрічаються навіть в тлумачному словнику Володимира Даля.

 Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Коментар

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

10 Способів , за допомогою яких тварини могли б захопити владу над світом

10 Способів , за допомогою яких тварини могли б захопити владу над світомЯкби тварини могли зібратися і об'єднати свої вміння, у них

...
Як читати по очах?

Як читати по очахЯк читати по очах? Спостереження психологів показують, що лю

...
Цікаві факти про Африку.

Цікаві факти про АфрикуАфрика - це цікавий, дивовижний континент, який зберігає чим

...
Всім ква ква. Цікаві факти про жаб.


Всім ква ква. Цікаві факти про жаб.Світ земноводних дивний і різноманітний. Доказом цьому можут

...
Цікаві факти про комети.

Цікаві факти про комети.З далекої відстані комети мають вигляд схожий до астероїдів.

...
Чому бажають « Ні пуху ні пера! »

Чому бажають « Ні пуху ні пера! »Цей вираз виник в середовищі мисливців і був утворений на за

...
Цікаві факти про Таїланд

Цікаві факти про ТаїландТаїланд - дивовижна країна. Райські острови, білосніжні пляж

...
20 коротких фактів про все на світі, які перетворять вас на ходячу Вікіпедію

20 коротких фактів про все на світі, які перетворять вас на ходячу ВікіпедіюПоки редакція Tut-Cikavo складає такі добірки, рівень ерудиц

...
Цікаві факти про Гімалаї.

Цікаві факти про ГімалаїГімалаї, це найбільший гірський хребет Азії, він є домом для

...
27 коротких дивовижних фактів про Антарктиду

25+ коротких дивовижних фактів про АнтарктидуАнтарктида - найменш вивчений континент нашої планети і біль

...