цікаві факти про китай

Китай разом з Індією та Єгиптом є однією з найдавніших держав. Розташувавшись в Східній Азії країна зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури.25 Цікавих фактів про Китай.

-Населення Китаю становить вже понад 1.8 млрд осіб. Це одна четверта частина усього населення Землі.

-Через перенаселення в 1980 р. уряд КНР ухвалив закон про одну дитину на одну сім'ю, що призвело до старіння населення. Тепер влада думає скасувати цей закон і водночас заборонити визначати стать майбутньої дитини. Річ у тім, що в сім'ї почесніше мати хлопчика, а якщо на УЗІ з'ясовується, що дитина - дівчинка, то багато мам йдуть на аборт.

-У Китаї нарахували близько 100 видів тварин, які не трапляються більше ніде. Найвідоміші з них - це Ірбіс і Панда.

цікаві факти про китай

-Саме в Китаї вперше з'явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник і це далеко не все.

-Територія Китаю розташовується в 5 часових поясах, але всі живуть по одному часу, через так звану економічну необхідність.

-Більшість американських і європейських підприємств перенесені в Китай через велику швидкість випуску продукції, і менші витрати на виробництво. Тепер напис «зроблено в Китаї» трапляється повсюдно.

-Лі і Ванг - найпоширеніші прізвища в Китаї, а всього їх трохи більше ніж 3 000. Але варто зауважити, що близько 80% населення вклалися, лише в сотню прізвищ.

-Їжа в Китаї на любителя. Крім того, що готують все що бачать, так і їсти буде складно, якщо паличками не вмієте орудувати.

цікаві факти про китай


-У Китаї не заведено давати чайові, можуть образитися.

-Жахливий факт: підприємливість китайців не знає кордонів, вони навіть з кішок шиють шуби. Можливо, в списку фобій через цей факт, існує страх Китайців - сінофобія.

-У Китаї великі проблеми з житлом. Дозволити собі купити повноцінну квартиру може не кожен, тому велике поширення одержали кімнати - капсули. Тобто кімната метр на два з ліжком і все!

цікаві факти про китай


-Велика Китайська стіна найбільший пам'ятник архітектури, має довжину в 8 851 км. Спочатку її створювали для захисту території від войовничих кочових племен.

-До смертної кари в Китаї засуджують частіше, ніж у будь-якій країні. При тому, що стратити можуть і не громадянина КНР.

-Природний газ, як паливо, вперше почали використовувати саме китайці.

-Цікаво, що колір жалоби в Китаї білий.

цікаві факти про китай


-Офіційною мовою є Китайська мандаринська, але в Китаї багато народностей зі своїми мовами та діалектами, яких понад 200.

-Все найцікавіше і потрібне з'являється випадково, так сталося і з морозивом. Хтось, приблизно 5000 років тому, залишив рисову кашу на снігу, так і з'явилося морозиво.

-У Китаї найбільше різновидів бойових мистецтв у світі, найвідоміші ушу і кунгфу.

-Китайці постійно порушують правила дорожнього руху, тому у них і найвища смертність на дорогах.

-Каліграфія в Китаї займає провідне місце з усіх видів мистецтв, що не дивно, адже всього налічується понад 87 000 ієрогліфів.

-На даний момент в китайській армії служить понад 2,2 мільйона чоловік і це найбільша армія в світі. А при великомасштабних військових діях можуть поставити під зброю близько 400 мільйонів чоловік.

цікаві факти про китай


-Вирощувати і заварювати чай, перші придумали саме китайці. Чай з'явився в Китаї в 3 столітті до нашої ери і згодом цей напій набув поширення по всьому світу.

-Китай є потужною спортивною державою, кожен рік уряд на спорт витрачає понад 500 мільйонів доларів, а переможцям на олімпіаді дарує кілограм чистого золота і значну суму грошей.

 

-Китай з кожним роком втрачає понад 1 000 км² корисної території через розширення пустель, якими і так зайнята майже 1/3 країни. Тому з 1970 р. працює проект «Зелена китайська стіна», зміст полягає в тому, щоб вибудувати на шляху пустелі масові загородження з дерев і чагарників.

-У Китаї крім традиційних для цієї країни релігій, таких як буддизм, даосизм і конфуціанство, непогано вписалися християнство та іслам.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 72.01% - 16 голосів
72%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Полякова Олечка
+3 #42 Полякова Олечка 17.04.2019, 18:07
Спасибо я вот в китай собираюсь . Очень помогло
Цитата
катя
+3 #41 катя 17.04.2019, 15:20
Я в 4 класі .дуже дякую за інформацію
Цитата
София
+3 #40 София 16.04.2019, 20:43
Я в 4 дуже допомогло
Цитата
Marina★
+5 #39 Marina★ 15.04.2019, 21:25
Спс)
Цитата
Валентина Васильевна
+5 #38 Валентина Васильевна 14.04.2019, 14:57
Лаконічно, доступно, . Дякую за інформацію
Цитата