древнего рима
Стародавній Рим можна вважати колискою європейської культури. А також стародавні римляни знамениті своїми вільними вдачами: одностатеві зв'язки, групові оргії там були в порядку речей. На стінах багатьох будинків були зображені відверті сексуальні сцени. Це римляни вважали об'єктом поклоніння і захоплення.


У Стародавньому Римі проституція , була однією з найпоширеніших жіночих професій. Там були спеціальні бронзові монети , якими оплачувалися послуги повій - спінтрії . На Цікаві факти про Стародавній Римцих грошах були зображені еротичні сцени - як правило , люди в різноманітних позах в момент статевого акту. На самій вершині « платної любові » панували куртизанки - це були незвичайні повії. Куртизанки мали привілейованих коханців , вони впливали на культурне , а також суспільне життя і, звичайно , були оточені розкішшю.

У Стародавньому Римі існувала проблема перенаселеності , тому будинки росли не тільки в ширину , але і у висоту , і за указом імператора Августа будівлі не повинні перевищувати 21 метр , ці будинки називали Інсула .


Давньоримська публіка любила криваві видовища не тільки на гладіаторських боях , а й на звичайних театральних виставах. Якщо по ходу дії актор повинен був загинути , його могли в останній момент замінити на засудженого до страти злочинця і вбити прямо на сцені.Деякі дивні факти про Стародавній Рим:

Раби у Давньому Римі становили до 40 % населення.


У Стародавньому Римі , якщо пацієнт помирав під час операції , лікарю відрізали руки.


Форуми , це місця в Стародавньому Римі , де люди розмовляли про політику і релігію , це було щось на зразок місць для мітингів.


Спаржа була улюбленицею римського народу , вони тримали її замороженою в Альпах , щоб зберегти всю її свіжість.


Колізей був найбільшою ареною в той час , він міг вмістити більше 200 000 чоловік .


У Стародавньому Римі , тільки хлопчики ходили в школу , а дівчатка залишалися вдома і вчилися від своїх матерів.


Римський імператор Нерон одружився на чоловікові - одному зі своїх рабів по імені Скорус .


У Стародавньому Римі вважалося , що у людини , у якої ніс з горбинкою , є великий потенціал лідера .


На древніх змаганнях з боротьби у Римі було тільки одне правило - не видавлювати очі .


За часів Римської імперії вважалося , що введення слонячого посліду в піхву практично попереджає вагітність .


Іноді для лікування безпліддя римські лікарі рекомендували пити кров повалених гладіаторів .


Стародавні єгиптяни і римляни використовували мед замість золота для виплати податків


Саме римляни придумали бетон. Акведуки і купольні конструкції були відлиті саме з бетону.

У стародавньому Римі , чоловік приймаючи присягу або даючи клятву , клав руку на мошонку.


Масло вони використовували як лікарський засіб , а молоко - як косметичний засіб .


У стародавньому Римі сіль підносили кожному гостю на знак дружби.


Язики фламінго вважалися делікатесом на римських банкетах .


Стародавні римляни їли руками . У багатих громадян були спеціальні раби , об волосся яких витирали руки після їжі .


Гай Юлій Цезар з задоволенням користувався присвоєним йому правом постійно носити лавровий вінок , так як в нього почалося облисіння .


Високосний рік ввів Гай Юлій Цезар.Цікаві звичаї і звички в Стародавньому Римі »:

У Стародавньому Римі існував дивний звичай - якщо хтось вбивав чийогось батька , то злочинця топили в мішку , куди також поміщали змію , собаку і півня . Для чого , невідомо !

Гомосексуалістів в Стародавньому Римі називали не "блакитними » , а « зеленими ». Справа в тому , що зелений одяг традиційно носили жінки. Тому вираз « зелений» , означав жінкоподібність або нетрадиційну орієнтацію .

Приймаючи гостей , знатні римляни прагнули похизуватися і виставити самі немислимі страви. Так , наприклад , Петроній пише про господаря , який бажаючи здивувати гостей, виставив на стіл печену свиню , в якій були зашиті живі дрозди . Коли свиню розрізали , дрозди розлетілися .

Римська богиня Юнона мала титул Монета , що в перекладі з латині означає « яка застерігає » або « радниця ». Біля храму Юнони на Капітолії знаходилися майстерні , де чеканили металеві гроші. Саме тому ми називаємо їх монетами , а в англійській мові від цього титулу відбулася загальне назва грошей - « money » . До речі , первісне значення слова « монета » набуває чинності , коли ми підкидаємо її вверх у пошуках ради.


Латинське слово « codex » означало « шматок дерева ». Саме на дерев'яних дощечках , змазаних воском , були виготовлені перші книги в звичному нам форматі , а не у формі сувою . Пізніше замість дерева римляни для кодексів стали використовувати пергамент . У 3 столітті у вигляді кодексу було видано зібрання імператорських конституцій . Сьогодні в Українській мові слово «кодекс » використовується саме для назв зведень законів .

Звичай поцілунку молодят в кінці церемонії одруження прийшов до нас із Стародавнього Риму. У той час він мав дещо інший зміст. Весілля розглядалася як контракт , а поцілунок служив своєрідною печаткою , скріплюючою договір .

У давньоримській армії існував вищий вид страти під назвою « децимація » - страта кожного десятого . Підрозділ який провинився, поділяли на десятки незалежно від рангу і терміну служби. Кожна десятка кидала жереб , і того , на кого він випадав , стратили його ж дев'ять товаришів.

Солдати в римському війську жили в наметах по 10 осіб. У кожному наметі був старший , якого називали « деканом ».

Перший у світі торговий центр був побудований в Римі імператором Траяном . Він складався з декількох рівнів і більше 150 торгових точок , які продавали все , починаючи від їжі і спецій і закінчуючи одягом.

Фаши ( fasces ) , які представляли собою пучок перев'язаних червоним бантом прутів , з бронзовою віссю в центрі , символізували міць і єднання Риму. Італійське слово «фашизм » отримало свою назву від слова « fasces ».


Піт гладіаторів і жир тварин , які билися на арені , за межами театрів продавався в сувенірних горщиках. Вважалося , що це прекрасний засіб для поліпшення кольору обличчя жінки. Багаті жінки , наприклад , могли дозволити собі тіні для повік або помаду. Правда , макіяж в основному робили собі повії , і це вважалося одночасно аморальним і спокусливим.

Заклинання « абракадабра » вперше було згадано у працях Серена Саммоніка , який жив у 2 столітті і був лікарем римського імператора Каракалли . Це слово потрібно було записати на амулеті в стовпчик 11 разів , щоразу забираючи останню літеру. Такий запис мав поступово послаблювати силу злого духа і сприяти одужанню хворого.

Часто вживана фраза «гроші не пахнуть » родом із Стародавнього Риму. Ці слова злетіли з язика самого імператора Веспасіана , в той момент , коли рідний син присоромив главу сім'ї за введення податку на користування туалетом у громадських місцях для збагачення своєї скарбниці .

Римлянка користувалася повагою вдома і в суспільстві: в її присутності не можна було говорити грубості і вести себе непристойно . У своєму будинку римлянка була повноправною господинею . Дружина могла вживати їжу за одним столом з чоловіком і його друзями.

Давньоримські жінки не мали особистих імен. Вони отримували лише родове ім'я , наприклад , Юлія , якщо вона народилася в роді Юліїв . Якщо в одній сім'ї було кілька дочок , до їх родових імен додавали порядкові преномени : Сегунда (друга ) , Терція (третя) і т.д.

Використання контрацепції та аборти були звичайним явищем в Римській імперії. Наприклад , жінка могла ввести собі в піхву оливкову олію , мед або іншу фільтруючу рідину або використовувати вовняне маткове кільце .

Помилково вважати , що Канарські острови отримали свою назву від великої кількості живущих там канарок . Насправді навпаки - саме птахи були названі на честь островів. А назва Канарські похоодить від латинського слова canis - собака . Так назвали острів римляни , коли зіткнулися з його мешканцями , які обожнювали собак. І сьогодні на гербі Канарських островів щит підтримують саме собаки.

Римські туалети були місткі - у найбільших могли « вміститися » близько 50 осіб. На підлозі туалетів була мозаїка , звичайно з зображенням дельфінів , а в центрі туалету бив фонтан , там часто грали музиканти , а присутні люди вели бесіди і ділилися новинами. Заклади ці були платними , а сеча , одержувана з них , використовувалася пральнями для прання.

В Італії , крім звичного для європейців страху перед числом 13 , нещасливим вважається також число 17. Можливе пояснення цьому криється ще в могилах древніх римлян , на яких були нерідкі написи VIXI , що в перекладі означає « Я жив » або « Моє життя скінчилося ». Якщо виразити напис римськими цифрами , то й вийде VI + XI = 6 + 11 = 17.

• Назва солі послужила основою для багатьох слів. Так наприклад , римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі , який називався salarium argentum . Від цього слова сталося англійське слово «заробітна плата » - « salary » і французьке «солдат ». Крім того , звичка римлян солити зелень , призвела до утворення слова « салат ».

Дивно

Комп'ютерна програма для запису дисків Nero Burning ROM отримала свою назву невипадково. У буквальному перекладі « Нерон , палить Рим » , що нагадує про римського імператора Нерона . Йому приписували підпал , що призвів до Великої римської пожежі.


Професії в стародавньому Римі , яких більше немає:

Добувач срібла
У Стародавньому Римі срібло видобували руками. Хлопчиків опускали у вузькі тісні нори , дуже глибокі . Через те , що там було спекотно і були присутні отруйні гази , прожити в такому режимі можна було не більше 3 -х місяців. Але римлян це не турбувало , оскільки робочими були раби.

Стеркораріус
Стародавній Рим славився першим в історії прототипом « каналізації ». Але вона була індивідуальна у кожного вдома. І коли твоя оселя знаходиться над великим контейнером з відходами , потрібен хтось не бридливий , хто прийде і відвезе все це добро. Цим і займався стеркораріус .

Організатор оргій
Слово « оргія » не означало те, що ми маємо на увазі сьогодні. Це була  велика світська вечеря з  випивкою , їжею і жінками. Яка іноді закінчувалася сексуальним буйством . Організатор оргій повинен був забезпечити закупівлі , обладнати приміщення , надати кімнати гостям , запросити жінок і т. п. Це була не шанована професія , її представників не любили , але частенько вдавалися до їхніх послуг .

Урінатор
Завданням урінаторов було пірнати на глибину більше 30 метрів , найчастіше для установки будівельних конструкцій. У водолаза був ковпак з повітрям у вигляді дзвону зверху і вантаж на ногах знизу. Канат з'єднував його з поверхнею. Ця робота була дуже шанованою і високооплачуваною.

Носильник привілейованого тіла
Незважаючи на те , що ці люди були завжди добре одягнені і нагодовані , їх роботу легкою не назвеш. Носили вони і по сходах із сотні сходинок , по яких потрібно підняти  "великого" . А якщо взяти до уваги те , що « носилки » інкрустувалися золотом і склом , завдання видається зовсім не з легких. Крім того , тіло потрібно було нести акуратно , щоб не викликати у нього синдром морської хвороби .

Творець табличок з прокльонами
Ця робота розумова , але не менш важкf . Щось на зразок сучасного копірайтера . Якщо ви хотіли побажати комусь зла , ви замовляли у нього таку табличку і несли до храму. Вважалося , що божество може прочитати таку табличку і виконати те , що там написано. Нещасний писака половину дня вислуховував скарги гостей , а другу половину - писав страхітливі прокляття.

Похоронний клоун
Похоронному клоуну платили за те , що він перевдягався в померлого , поводився радісно , танцював і жартував. Римляни вірили , що це віджене злих духів і забезпечить померлому радість у загробному житті . Під час похорону цей клоун бігав навколо тіла , жартував і кривляв померлого , його манери. Деякі з таких клоунів були в пошані , і їм надавалася честь обслуговувати похорони знатних людей та імператорів.


Дивовижна історія:
Якось один солдат , який був в караулі , підійшов до свого центуріону і сказав , що цієї ночі бачив дивовижний за реалістичністю сон , в якому варвари нападали на фортецю з півдня. Начальник звичайно ж у це особливо не повірив , але заходи прийняв. Тим же вечером варвари дійсно напали на фортецю з півдня і їх атака була відбита. Після битви центуріон подякував солдату за попередження , а потім взяв його під варту.

Місто Рим є на кожному континенті !

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Анна
+2 #1 Анна 03.04.2017, 19:04
Інформація була дуже цікава та корисна. Мені дуже сподобалось. Вчителька історії похвалила)))
Цитата
Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com