Греція - сонячна країна з багатою історією і культурою, яка щорічно приваблює мільйони туристів. Цікаві факти про Грецію допоможуть читачеві дізнатися про неї трохи більше.

греція

• Грецію омиває 5 морів: Егейське, Середземне, Іонічне, Фракійське і Крітське. Цікаво, що Фракійське входить до складу Егейського, а Крітське - до складу Середземного моря. Тим не менш, це не заважає їм вважатися абсолютно самостійними географічними об'єктами.

• У Греції найменше число розлучень серед всіх країн Євросоюзу.

Грецькі «бюджетники» вважаються елітою суспільства. Військові, вчителі, лікарі та поліцейські - це найпрестижніші і високооплачувані професії.

В грецьких школах вивчають дві іноземні мови, причому перша - англійська - є обов'язковою, а другу учні можуть вибрати самі.

Греки обожнюють каву. Навіть у самий розпал робочого дня при високій завантаженості грек знайде час для перерви «на каву».

В столиці Греції - Афінах - проживає більше 40% всього населення країни.

• Ні в якому разі не варто демонструвати греку знаменитий жест ОК. Показавши співрозмовнику колечко з вказівного і великого пальця, ви тим самим відкрито називаєте його гомосексуалістом. За це й побити можуть!

a32cf72c8484081e9652dccb4321ce9f

Популярний у нас грецький салат на своїй батьківщині дуже сильно відрізняється і за смаком, і за кількістю інгредієнтів. Самі греки називають цей салат «хоріатіки» - «сільський».


В грецьких ресторанах і кафе, поки відвідувач чекає своє замовлення, йому обов'язково приносять безкоштовний стакан води з льодом. Крім того, у багатьох закладах прийнято до напоїв подавати різні солодощі, вартість яких потім не включається в рахунок.

У Греції прийнято вітатися зі знайомими людьми, цілуючи їх в кожну щоку. Цікаво, що це правило поширюється і на чоловіків. Ну а знайомими в країні вважають усіх людей, яких зустрічали більше одного разу.

Греція - країна, в якій не реєструються світські шлюби. Інститут сім'ї тут повністю підконтрольний православній церкві. Якщо пара обвінчалася у церкві, то держава автоматично визнає їх шлюб законним. Цікаво, що дружина не може взяти прізвище чоловіка, тому все життя користується власним. Дітям же можуть дати і прізвище батька, і прізвище матері - це вже як захочеться батькам.

big b0a7f8269 s640x480

Виявляється, греки діляться на дві великі групи: елліни і понтійці. Елліни - це корінні греки, а понтійці - вихідці з країн колишнього СРСР. Еллінський і понтійский діалекти досить сильно відрізняються. Офіційною мовою Греції вважається еллінський варіант грецької мови.

Великі магазини в країні працюють щодня до 18.00 або 19.00. Маленькі ж магазинчики відкриті або тільки до обіду, або тільки після нього. Цікаво, що на літо вони і зовсім можуть закриватися, так продавці в цей час традиційно йдуть у відпустки. Після 20.00 купити що-небудь можна тільки в кіосках- «періпторах», але їх асортимент дуже мізерний. Цілодобових магазинів в Греції практично немає.

Жителі Греції вкрай непунктуальні. Спізнитися на годину-півтори греки вважають абсолютно нормальним.

Ще однією характерною рисою греків є постійне прагнення обдурити рідну державу. Напевно, їх можна вважати чемпіонами світу з ухилення від податків!

У Греції є свій аналог Ватикану - монастирська держава Афон. Що цікаво, для її відвідин потрібно оформляти окрему візу, причому жінкам в ній буде відмовлено в будь-якому випадку - на Афон допускаються виключно чоловіки.

афон

Колись Греція була частиною Візантійської Імперії. Греки пам'ятають про це, і над багатьма архітектурними пам'ятками можна побачити відразу два прапора: державний та візантійський.

В грецьких містах дуже мало висотних будівель. Зазвичай вони забудовані будинками висотою в 3-5 поверхів.

Греки рано лягають (в 10-11 годин вечора) і рано встають (в 5-6 годин ранку). Необхідну кількість сну вони добирають під час сієсти - найбільш жаркого часу дня, який припадає на проміжок з 14.00 до 16.30. Шуміти під час сієсти і в 22.00-06.00 - вірний спосіб привернути увагу поліції.

У багатьох грецьких містах каналізація прокладена надто близько до поверхні землі, тому на вулицях бридко смердить.

У Греції слова «поліцейський» і «ледар» - синоніми. При цьому в країні найнижчий в ЄС рівень злочинності.

У деяких районах країни туристам радять заходити в морську воду в гумових тапочках. Справа в тому, що біля берега повно морських їжаків, рани від голок яких дуже довго не загоюються.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

влада
+6 #2 влада 07.05.2018, 21:25
Дякую! Дуже цікаво!
Цитата
Ирина
+4 #1 Ирина 18.12.2017, 14:01
Спасибо! Очень интересно!
Цитата

FB