греція

Греція - сонячна країна з багатою історією і культурою, яка щорічно приваблює мільйони туристів. Цікаві факти про Грецію допоможуть Вам дізнатися про цю країну трохи більше. 

 

Цікаві факти про Грецію.

-Грецію омиває 5 морів: Егейське, Середземне, Іонічне, Фракійське та Критське. Цікаво, що Фракійське входить до складу Егейського, а Критське - до складу Середземного моря. Проте, це не заважає їм вважатися абсолютно самостійними географічними об'єктами.

-У Греції найменше число розлучень серед всіх країн Євросоюзу.

-Грецькі «бюджетники» вважаються елітою суспільства. Військові, вчителі, лікарі та поліціянти - це найпрестижніші та найвисокооплачуваніші професії.

-В грецьких школах вивчають дві іноземні мови, причому перша - англійська - є обов'язковою, а другу учні можуть вибрати самі.

-Греки обожнюють каву. Навіть у самий розпал робочого дня при високій завантаженості грек знайде час для перерви «на каву».

-У столиці Греції - Афінах - проживає понад 40% всього населення країни.

-Ні в якому разі не варто демонструвати греку знаменитий жест ОК. Показавши співрозмовнику колечко з вказівного і великого пальця, ви тим самим відкрито називаєте його гомосексуалістом. За це й побити можуть!

a32cf72c8484081e9652dccb4321ce9f

 

-Популярний у нас грецький салат на своїй батьківщині дуже сильно відрізняється і за смаком, і за кількістю інгредієнтів. Самі греки називають цей салат «хоріатіки» - «сільський».


-В грецьких ресторанах і кафе, поки відвідувач чекає своє замовлення, йому обов'язково приносять безкоштовний стакан води з льодом. Крім того, у багатьох закладах заведено до напоїв подавати різні солодощі, вартість яких потім не включається в рахунок.

-У Греції заведено вітатися зі знайомими людьми, цілуючи їх в кожну щоку. Цікаво, що це правило поширюється і на чоловіків. Ну а знайомими в країні вважають усіх людей, яких зустрічали більше одного разу.

-Греція - країна, в якій не реєструються світські шлюби. Інститут сім'ї тут повністю підконтрольний православній церкві. Якщо пара обвінчалася у церкві, то держава автоматично визнає їх шлюб законним. Цікаво, що дружина не може взяти прізвище чоловіка, тому все життя користується власним. Дітям же можуть дати і прізвище батька, і прізвище матері - це вже як захочеться батькам.

big b0a7f8269 s640x480

-Виявляється, греки діляться на дві великі групи: елліни та понтійці. Елліни - це корінні греки, а понтійці - вихідці з країн колишнього СРСР. Еллінський і понтійський діалекти досить сильно відрізняються. Офіційною мовою Греції вважається еллінський варіант грецької мови.

-Великі магазини в країні працюють щодня до 18.00 або 19.00. Маленькі ж магазинчики відкриті або тільки до обіду, або тільки після нього. Цікаво, що на літо вони і зовсім можуть закриватися, так продавці в цей час традиційно йдуть у відпустки. Після 20.00 купити що-небудь можна тільки в кіосках - «періпторах», але їх асортимент дуже мізерний. Цілодобових магазинів в Греції практично немає.

-Жителі Греції вкрай непунктуальні. Спізнитися на годину-півтори греки вважають абсолютно нормальним.

-Ще однією характерною рисою греків є постійне прагнення обдурити рідну державу. Напевно, їх можна вважати чемпіонами світу з ухилення від податків!

-У Греції є свій аналог Ватикану - монастирська держава Афон. Що цікаво, для її відвідин потрібно оформляти окрему візу, причому жінкам в ній буде відмовлено в будь якому випадку - на Афон допускаються виключно чоловіки.

афон

-Колись Греція була частиною Візантійської Імперії. Греки пам'ятають про це, і над багатьма архітектурними пам'ятками можна побачити відразу два прапори: державний та візантійський.

-В грецьких містах дуже мало висотних будівель. Зазвичай вони забудовані будинками висотою в 3-5 поверхів.

-Греки рано лягають (о 22-23 годині вечора) і рано встають (о 5-6 ранку). Необхідну кількість сну вони добирають під час сієсти - найжаркішого часу дня, який припадає на проміжок з 14.00 до 16.30. Шуміти під час сієсти, а також з 22.00 по 06.00 - вірний спосіб привернути увагу поліції.

-У багатьох грецьких містах каналізація прокладена надто близько до поверхні землі, тому на вулицях бридко смердить.

-У Греції слова «поліціянт» і «ледар» - синоніми. При цьому в країні найнижчий в ЄС рівень злочинності.

-У деяких районах країни туристам радять заходити в морську воду в гумових капцях. Річ у тому, що біля берега повно морських їжаків, рани від голок яких дуже довго не загоюються. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 99% - 2 голосів
99%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

вася
0 #4 вася 22.04.2019, 11:13
клас
Цитата
Наталя
+2 #3 Наталя 09.12.2018, 10:43
Особливо треба прочитати тим, хто збирається відвідати Грецію.ще б побільше фотографій..
Цитата
влада
+14 #2 влада 07.05.2018, 21:25
Дякую! Дуже цікаво!
Цитата
Ирина
+5 #1 Ирина 18.12.2017, 14:01
Спасибо! Очень интересно!
Цитата