Про те, що Ісландія - країна ельфів, гейзерів і вікінгів (точніше, їхніх нащадків), ви, швидше за все вже чули. А ще дещо про неї варто було б знати?

af7dcba1acc0d89c58032625e003ed1f

1. Тривалість життя у ісландців - одна з найвищих у світі: 81,3 року у жінок і 76,4 - у чоловіків.

2. Рейк'явік - найпівнічніша столиця світу.

3. Більшість ісландців дуже забобонні, і багато з них досі вірять у ельфів. На деяких дорогах можна навіть зустріти об'їзди навколо місць, де, згідно з повір'ями, мешкають ельфи або інші казкові істоти.

4. Ісландія може похвалитися найщільнішою концентрацією гейзерів у світі. Саме слово «гейзер» походить від назви «Гейзір» - джерело яке б'ється на північному заході країни. Ну а назва «Гейзір», у свою чергу, йде корінням в ісландське дієслово «Гейза» - «фонтанувати».

5. У ісландській кухні можна зустріти такі дивні страви, як варені баранячі яйця, тухле акуляче м'ясо, овечі стегна в молочній кислоті і овечі голови. Також тут охоче харчуються китовим і тюленячим м'ясом.

6. Йоханна Сігурдардоттір, прем'єр-міністр Ісландії - перший в світі відкритий гомосексуаліст, який очолив уряд.

7. Ісландія - одна з небагатьох відносно великих країн, де немає залізничної системи.

8. Станом на січень 2011 року населення країни становило лише 318,452 чоловік. У середньому щільність населення в Ісландії можна оцінити в трьох чоловік на один квадратний кілометр.

9. Ісландія - одне з останніх нині населених місць планети, освоєних людиною. Заселення її відбулося лише в 9 столітті нашої ери.

10. В Ісландії зовсім не так вже й холодно, як то прийнято вважати. Середня температура в січні тут становить -0.4 ° C.

11. Завдяки тому, що ісландці не впускають в свою мову запозичені слова, за 1000 років ісландська мова фактично не змінилася. Будь-який ісландець може з легкістю прочитати Біблію, видану на початку 1500х років.

12. Природних ресурсів в Ісландії достатньо, щоб генерувати енергію для всієї Європи, але транспортувати її було б украй складно.

13. Країна свято впевнена у своїй безпеці. В Ісландії немає армії, морських і військово-повітряних сил - тільки берегова охорона. Якщо якому-небудь ісландцю спаде на думку піти служити, то він може приєднатися до норвезької армії згідно з договором, існуючому між цими двома країнами.

14. Поліцейські в Ісландії не носять зброю.

15. В Ісландії фактично не існує прізвищ; виняток становить лише убога кількість прізвищ, які прийшли з Данії. Прізвища тут замінені патроніміі - аналогами нашого побатькові, що складаються з імені батька (а іноді - і матері) і слів «доттір» («дочка») і «сан» (син »).

16. Кількість імен в Ісландії також обмежено: у країні існує певний реєстр імен, з якого батькам наказано вибирати імена для своїх нащадків. Якщо батьки хочуть назвати дитину більш оригінально, то вони повинні попередньо узгодити ім'я з владою.

17. Вода в Ісландії настільки чиста, що в кухонні крани вона потрапляє без усякої попередньої очистки або фільтрації.

18. Ісландські будинки не потребують штучного опалення! Пара і гаряча вода потрапляють у будинки прямо з природних гарячих джерел.

19. Дивно, але в країні, населення якої дуже тепло ставиться до алкоголю, аж до 1989 року було заборонено пиво! Тепер  тут відзначають 1 травня - день скасування заборони - глобальної пиятики.

20. Протягом багатьох років Ісландія щорічно входить в десятку країн з найкращим рівнем життя. Не дивно, правда?

 Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB