австралия

Австралія – дивовижний континент. Коли в більшій частині світу йде сніг, австралійці ніжаться на сонячних пляжах. Тут живуть унікальні та смертельно небезпечні тварини, які не трапляються більше ніде у світі.

 

Цікаві факти про Австралію.

-Назва Австралія з латинської «Terra Australis Incognita», що означає «Невідома південна земля» з'явилася ще за часів правління Римської імперії.

-Австралія складається з 6-ти штатів: Квінсленд, Новий Південний Уельс, Вікторія, Тасманія, Південна Австралія, Західна Австралія. Крім того тут є дві головні материкові території: Північна територія та Австралійська столична територія, а також ряд досить незалежних островів.

-Австралія – єдиний континент, де немає активного вулкана.

австралия

 

-Столиця Австралії – місто Канберра

-Австралія – найбільший острів і найменший континент у світі.

австралия

-Австралія – найсухіший населений континент на Землі, ще більш сухий – Антарктида. Одна третина Австралії – це пустеля, інша частина теж досить посушлива.

австралия

-Грандіозна футбольна перемога належить Австралійській збірній, яка у 2001 році обіграла збірну Американського Самоа з рахунком 31:0. 

-В Австралійських сніжних горах щорічно випадає більше снігу, ніж у швейцарських Альпах.

австралия

-Австралійці за законодавством зобов'язані голосувати на виборах. Громадянину, який не з'явився на вибори без поважної причини, загрожує штраф.

-6 з 10 найотруйніших видів змій у світі мешкають в Австралії. Австралійський прибережний тайпан - найотруйніша змія у світі. Отрута від одного укусу може вбити 100 людей.

тайпан

-В австралійських пустелях блукають понад 750 000 одногорбих диких верблюдів. Це одне з найбільших стад на Землі.

австралийский верблюд

 

-У Південній Австралії є ферма Anna Creek Cattle Station, яка за площею своєю перевершує Бельгію.

-Кенгуру та ему були обрані у якості символів австралійського герба, оскільки, на відміну від більшості тварин, рідко можна побачити що вони рухаються назад.

австралия

-В Австралії живе втричі більше овець ніж людей.

овцы

-Будинки в Австралії погано ізольовані від холоду, тому в зимові місяці при температурі нижче +15 градусів в приміщеннях досить прохолодно. Не дивно, що саме з Австралії пішла мода на «уггі» — теплу м'яке та затишне взуття. Австралійці носять їх прямо вдома.

-Екскременти вомбатів – сумчастих Австралії, мають форму кубика.

вомбат

-Хоча багато корінних австралійців є нащадками ув'язнених, на генетиці це ніяк не позначилося: за статистикою, населення Австралії є найзаконослухнянішими у світі. 

-У самців коал, що мешкають в Австралії, - роздвоєний пеніс, а у самок дві піхви та дві матки.

коала

 

-Коали та люди – єдині тварини у світі, у яких є унікальні відбитки пальців. Відбитки пальців коали практично неможливо відрізнити від відбитків пальців людей.

коала

-М'ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичині або баранині: вміст жиру в кенгурятині не перевищує 1-2 відсотків.

-Щільність населення в Австралії розраховується у квадратних кілометрах на людину, а не числом людей на квадратний кілометр, як в інших країнах. Тут один з найнижчих рівнів щільності населення у світі, який становить 3 людини на кв. км. Середня щільність населення у світі становить 45 людей на кв. км.

австралия

-Австралійці майже ніколи не залишають чайових. Деякі, втім, відзначають, що це негативно позначається на якості австралійського сервісу. 

-Більше 20 відсотків австралійців народилися в іншій країні.

австралия

 

-Австралія була батьківщиною аборигенів понад 40 000 років. Вони говорили більше, ніж на 300 різних мовах.

австралия

-Канберра стала столицею Австралії в результаті компромісу між Сіднеєм і Мельбурном: австралійці ніяк не могли вирішити, якому з цих міст віддати пальму першості, і в підсумку розташували столицю між двома містами — конкурентами.

-Австралійці найазартніші люди у світі. Понад 80 відсотків дорослого населення грають в азартні ігри, і це найвищий рівень у світі.

австралия

-Австралія – єдиний континент планети, повністю зайнятий однією державою.

-Найдовша пряма дорога у світі протяжністю 146 км, тягнеться через пустелю Налларбор.

австралия

-У Тасманії найчистіше повітря у світі.

тасмания

-Своїх родичів – англійців – австралійці іноді називають словом «pome» — абревіатурою «Prisoners of Mother England» — «Бранці матінки Англії». 

-Найдовша у світі стіна – не Велика Китайська, а так званий «Собачий паркан», що розділяє австралійський материк на дві частини, одна з яких є ареалом проживання диких собак дінго. Паркан був побудований, в першу чергу, з метою захистити пасовища Південного Квінсленда від ненажерливих дінго. Його загальна протяжність становить 5614 кілометрів. 

стена динго

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Виктория
0 #17 Виктория 14.12.2018, 16:07
Спасибо)))
Цитата
Вероника
+3 #16 Вероника 21.11.2018, 17:16
Дуже цікава інформація.
Цитата
Валерия
+4 #15 Валерия 28.05.2018, 19:18
Очень интересно.
Цитата
Дмитро
+4 #14 Дмитро 14.05.2018, 19:52
Дякую помогло в проекті ("@_@")
Цитата
Ольга
+3 #13 Ольга 02.04.2018, 17:11
дякую
Цитата

FB