Румунію заведено вважати молодою, досить незвичайною і навіть в якійсь мірі екзотичною країною Європи. Її поява на політичній карті світу відноситься до другої половини 19 століття.

У країні багато великих історичних областей зі своєю власною специфікою, оскільки кожна з них досить довгий час перебувала в складі різних держав. До них належать Трансільванія, Добруджа, Олтенія, Мунтенія, Банат, Крішана і Марамуреш.

 румунія

Через її незвичайність країну дуже люблять відвідувати туристи. Однак туристам треба пам'ятати, про те, що Румунія дуже неблагополучна в санітарно-епідеміологічному плані. Тут трапляються такі захворювання як вірусний менінгіт, сказ і навіть висипний тиф.

 

Господарство Румунії.

Румунія є індустріально-аграрною країною, а її провідною галуззю є металургія, як чорна, так і кольорова. Також перспективною галуззю вважається і хімічна промисловість, що має досить міцну сировинну базу. Крім того це країна з добре розвиненим декоративно-прикладним мистецтвом. Наприклад, добре розвинене виготовлення виробів зі шкіри та кераміки або плетіння з соломи та лози, а також декоративне шиття і вишивка.

румунія

 

Країна вчених і винахідників.

Румунія по праву може пишатися своїми чудовими вченими та винахідниками. У цій країні був відкритий панкреін, який згодом отримав назву інсулін. Його відкриття належить видатному вченому і політику - Пеунеску. Іншому вченому Марінеску країна зобов'язана тим, що він перший розглянув під мікроскопом будову людських нервових клітин. Румунський хімік Ніколає Теклу винайшов газовий пальник і назвав його своїм ім'ям. Видатний психолог Румунії - Одоблежа був попередником такої науки як кібернетика.

Пеунеску.

пеунеску

 

Незвичайні місця Румунії.

Кладовище, розташоване в повіті історичної області Марамуреш є, мабуть, найнезвичайнішим європейським кладовищем, яке і називається незвично - веселим. Його незвичайність полягає в тому, що на кожному надгробку вибито дотепний веселий віршик. Ще ця область славиться дуже красивими дерев'яними церквами, які побудовані в 17 і 18 столітті в стилі готики.

румунія

У селі Скерішоара, є льодовикова печера, знаменита найбільшим у всьому світі підземним льодовиком.

румунія

У Південних Карпатах розташований гірський масив Бучеджь, на поверхні якого є численні вельми химерні скульптури. Їх авторами є небесні стихії: вітер і дощ. Найзнаменитішими вважаються скульптури, схожі на сфінкса, арфу і старця.

румунія

 

Містечко Тиргу-Окна знамените найбільшим не тільки в Європі, але і, мабуть, в усьому світі санаторієм, розташованим в найдавнішій підземній соляній шахті.

румунія

 

Міст брехунів, який розташований в улюбленому місті Влада Цепеша - Сібіу, несе в собі елемент містики. Одна з легенд говорить, що брехунам не місце на цьому мосту, оскільки він може під ними обрушитися. Однак вважається, що підтвердження цієї легенди немає, оскільки міст існує вже не одне століття або ж зовсім немає брехунів.

міст брехунів

 

Найбільшою у всьому світі будівлею парламенту вважається будівля, що розташована в румунській столиці.

парламент румунія

 

Кулінарні уподобання.

Хліб румунам замінює кукурудзяна мамалига, а улюбленю національною стравою вважається схожий на люля-кебаб - мітітеї і сарма, інакше кажучи, голубці, які робляться з начинкою зі свинини. Начинку загортають у виноградне листя або ж в листя квашеної капусти, які заготовляють про запас шляхом соління. З міцних напоїв поширена сливова горілка - цуйка і вина з винограду. Причому горілку в холодну зимову пору заведено пити з прянощами та підігрітою.

мітітеї.

 

Країна вампірів.

Румунію багато хто вважає країною вампірів. За переказами в Трансільванії жив Влад Цепеш (Дракула), який прославився своїми жорстокими стратами. Взагалі в цій області багато цікавих історичних пам'яток. Однією з них вважається Чорна церква, датована 15 століттям. Її ще називають Бісеріка-Нягре.

румунія

 

А ось ще ряд цікавих фактів, які стосуються Румунії:

У Румунії риси нового часу вдало переплітаються з традиційною культурою, а сім'я в цій країні грає величезну роль в збереженні та передачі стародавніх традицій.

Кожна сторона народного життя румунського населення вихлюпується в їхній творчості. Епічні старовинні пісні-балади особливо цікаві, наприклад, балада румунських пастухів «Міоріца».

У Румунії налічується величезна кількість народних свят. Серед них особливо виділяється свято з обрядом «плугошор», який румунський народ відзначає в перший день після настання Нового року. Даний обряд присвячений майбутньому врожаю і виконують його молоді чоловіки, одягнені в козлячі шкури.

Найстаріше місто Румунії Клуж-Напака, в якому колись влаштувалося поселення даків, згадується ще в працях вченого Стародавньої Греції Клавдія Птолемея.

Найвужчою європейською вулицею, шириною всього в сто сантиметрів вважається вуличка Нитки, що розташована в місті з добре збереженими будівлями Середньовіччя - Брашові.

Румунія славиться своїми унікальними бальнеогрязьовими і кліматичними курортами, розташованими на чорному морі та в колисці Румунії - Трансильванії, а також гірськолижними комплексами.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

sal
0 #3 sal 22.04.2019, 19:32
дуже цікава інформація!!!
Цитата
Марат
0 #2 Марат 13.03.2019, 21:18
Лайк тільки треба додати традицій трішки а так добре
Цитата
Олена
+1 #1 Олена 18.02.2018, 21:10
Дякую за цікафі факти щодо Румунії! Готую представлення румунського етносу на фестивалі, знайшла нове для себе.
Цитата