Цікаві факти про польщу

Польща - східноєвропейська країна, яка славиться своєю незвичною для українського слуху мовою і величезними порціями їжі в кафе і ресторанах. На польських землях в різні часи існували різні державні утворення, і сучасна Польща з'явилася на світ на початку минулого століття. Її кордони неодноразово змінювалися і перекроювалися протягом 20-го століття, але з моменту закінчення Другої Світової війни ситуація, нарешті, стабілізувалась.

Цікаві факти про Польщу.

green point with spaceВаршава, столиця Польщі, була практично повністю зруйнована під час Другої Світової, після чого відбудована фактично з нуля.

green point with spaceЧисельність населення Польщі становить - близько 38 млн. осіб.

green point with spaceЗ 1600 по 1945 рік Польща відбивалася від іноземних загарбників або ж переживала громадянську війну 43 рази. 

green point with spaceСлово "Польща" походить від назви племені "поляни", що означає "люди, що живуть у відкритих полях"

green point with spaceПрапор Польщі виглядає ось так:

прапор польщі

green point with spaceПольща входить в НАТО з 1999 року, в Європейський союз з 2004, в Шенгенську зону з 2007.

green point with spaceУ сучасному світі серед носіїв слов'янських мов на польській розмовляє друга за чисельністю група людей. Більше носіїв налічує лише російськомовна група.

green point with space«Просто» по-польськи означає «прямо». У цій мові взагалі вистачає слів, співзвучних з українськими, але мають зовсім інше значення.

green point with spaceПольща межує з сімома країнами: з Литвою, Росією, Білоруссю, Україною, Словаччиною, Чехією та Німеччиною.

польща

green point with spaceАборти в Польщі заборонені законом.

green point with spaceЗ 60 мільйонів поляків майже 35% живуть в інших країнах. 

green point with spaceПольський астроном Миколай Коперник першим припустив, що Земля не є центром Всесвіту. 

green point with space17 поляків отримали Нобелівську Премію.

green point with spaceНеподалік міста Кудова-Здруй, знаходиться незвичайна каплиця - Kaplica Czaszek, стіни і стеля якої викладені з людських черепів і кісток. Під підлогою поховані ще кілька десятків тисяч останків людей. Це велика загальна гробниця жертв Сілезьких воєн 1740-1742 і 1744-1745 рр., А так само інфекційних хвороб XVIII століття. Каплиця Черепів - це єдиний подібний об'єкт в Польщі і один з трьох в Європі.

Цікаві факти про польщу

green point with spaceУ сучасній французькій мові зустрічається подвійне написання слова «горілка»: wodka - для польської та vodka - для російської.

green point with spaceМайже всі поляки знають не тільки польську мову, а й англійську. (див. Цікаві факти про англійську мову)

green point with spaceНайпопулярніший десерт в польській кухні - пряники.

green point with spaceУ Варшаві є вулиця імені Вінні-Пуха. 

green point with spaceВсесвітньо відому косметичну компанію Max Factor заснував поляк Максиміліан Факторович. У той час Польща ще була в складі Російської імперії, і перший косметичний магазин Максиміліан відкрив... в Рязані. Після чого успішно емігрував в США.

green point with spaceБлизько третини всієї польської території займають ліси.

green point with spaceУ Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки - Вельна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різну швидкість і рівень течій води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: недалеко від місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.

Вельна и нельба

green point with spaceНа початку жовтня кожного року, коли називають лауреатів Нобелівської премії, паралельно відбувається вручення пародійної Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize) за досягнення, які неможливо відтворити або ж немає сенсу це робити. У 2009 році премія з літератури дісталася ірландській поліції за виписування п'ятдесяти дорожніх штрафів рецидивісту Prawo Jazdy, що по-польськи означає «водійське посвідчення».

green point with spaceПольща - країна без'ядерна, тут немає жодної атомної електростанції.

green point with spaceУ Польщі можна сказати «привіт» і «допобачення» одним словом - «cześć»

green point with spaceЗнаменита полька Марія Склодовсая-Кюрі, залишається єдиною жінкою, яка була удостоєна Нобелівської премії в двох різних наукових областях.

green point with spaceПриблизно чверть всіх білих лелек в світі живе в Польщі. 

green point with spaceБурек - найпопулярніша собача кличка в Польщі.

green point with spaceДруге у світі за кількістю проживаючих в ньому поляків місто - Чикаго, США.

green point with spaceНеподалік міста Грифіно знаходиться Кривий ліс, в ньому росте близько 400 деформованих сосен. Ліс був посаджений в 30-ті рр. XIX століття. Найпопулярніша теорія говорить, що дерева були спеціально вигнуті людиною, щоб пізніше їх можна було використовувати для виробництва меблів або човнів.

Кривий ліс, польща

green point with spaceПольська кухня в цілому дуже нагадує нашу.

green point with spaceЕкологія в Польщі знаходиться на хорошому рівні. У міських парках тут сила-силенна білок, а над річками кружляють зграї чайок.

green point with spaceЖоден святковий стіл в Польщі немислимий без супу.

green point with spaceЗа польськими законами ніхто не зобов'язаний працювати в Різдво, тому на різдвяні свята тут зазвичай закрито взагалі все.

green point with spaceПольща виступає проти законів про цензуру в інтернеті.

green point with spaceУ Польщі немає бездомних тварин, так само, як в Новій Зеландії або в Італії (див. Цікаві факти про Італію).

green point with spaceГромадський транспорт в Польщі розвинений дуже добре. У всіх містах є навіть нічні маршрути автобусів.

green point with spaceПоляки називають жовте світло світлофора помаранчевим. 

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Екатерина
+2 #2 Екатерина 23.05.2018, 19:15
Мне задали задания расказнить про Польшу и у меня 12
Цитата
Полина Лынникова
+1 #1 Полина Лынникова 26.04.2018, 17:49
спасибо!очень помогли!
Цитата