нідерланди

Нідерланди чи Голландія - як все-таки називається ця країна? В якому місті за одну коротку прогулянку можна перетнути державний кордон кілька разів? Як називається найбільший штучний острів? Розглянемо Нідерланди в деталях.

 

Цікаві факти про Нідерланди.

 Нідерланди часто називають Голландією, що невірно і, до речі, не дуже подобається місцевим жителям. Голландією називається регіон на заході країни, вірніше, це історична область, яка охоплює два регіони - Північну та Південну Голландію.

 Населення Нідерландів становить 16.4 млн осіб. Площа країни складає 41 526 квадратних кілометрів. Таким чином, Нідерланди - одна з найщільніше заселених країн світу. Щільність населення тут становить 395 осіб/км².

 Назва «Нідерланди» перекладається як «Низинні землі». Тому що близько половини території країни лежить нижче рівня моря.

 Столиця Нідерландів місто Амстердам - ​​найбільше у світі місто, повністю побудоване на палях. Попри те, що Амстердам є головним містом Нідерландів, резиденція уряду розміщується в Гаазі.

 Пропор Нідерландів виглядає ось так:

Пропор Нідерландів

 Нідерланди - це держава, що складається з європейської території та декількох островів у Карибському морі. Також Нідерландам належать острова Аруба, Кюрасао і Сінт-Мартен, які також розташовані в Карибському басейні, і мають особливий статус - самоврядне державне утворення. Всі ці суб'єкти разом і називаються Королівство Нідерландів.

 Провінція Флеволанд є найбільшим у світі штучним островом. На відміну від інших рукотворних островів планети, для створення цього шматочка суші винахідливі голландці не насипали землю, а осушили озеро. На території острова постійно працюють потужні насоси, які відкачують воду і запобігають затопленню. Зараз площа острова становить майже 1000 квадратних кілометрів, а населення - майже 400 тисяч осіб.

 В результаті поділу земель в період з XIII по XVII століття, містечко Барле виявилося поділеним між Нідерландами та Бельгією, та досі залишається порізаним на голландські та бельгійські «шматочки». Кордон між двома сучасними державами тут проходить дивним чином: по вулицях, будинках і ресторанах.

 Символом країни, безумовно, є тюльпани. Зараз Нідерланди - найбільший у світі виробник і експортер цибулинних рослин, до яких належать тюльпани. Але батьківщина цих квітів зовсім не Нідерланди. Перші цибулини тюльпанів були привезені сюди з Туреччини в 1599 році.

нідерланди тюльпани

 Нідерландці є найвищою нацією у світі. Середній зріст чоловіка складає 182, а жінки - 170 сантиметрів. Причину такого явища вчені вбачають в особливій будові ДНК голландців, а також в сприятливих екологічних умовах.

 Великий відсоток населення не вступають в офіційний шлюб, навіть якщо давно живуть разом і виховують спільних дітей. При цьому приблизно 20% нідерландців самотні.

 А для тих, хто колись одружилися, але пізніше вирішили розлучитися, в Нідерландах придумана нова послуга - розлучення за вихідні. Суть її полягає в наступному: пара селиться в готель в п'ятницю, і за вихідні співробітники компанії, що займаються шлюборозлучними процесами, допомагають їм залагодити всі юридичні, фінансові та майнові питання, а також надають психологічну підтримку. У понеділок вранці колишнє подружжя покидають готель - розведені та щасливі. Зараз подібний сервіс доступний тільки в декількох готелях Амстердама.

 У Нідерландах законодавством закріплено право вирощувати вдома для особистого споживання марихуану. Правда, із застереженнями - не більше 5 кущів. А в 20-х числах листопада в Амстердамі проводиться фестиваль конопель «Кубок каннабіса» (Cannabis Cup), засновником якого є американський журнал High Times.

 1 жовтня 2000 року в країні було легалізовано проституцію. З цього моменту дозволялося відкривати будинки розпусти, а «жриць кохання» зобов'язали мати медичні довідки та платити податок на прибуток. А ось фотографувати жінок, що стоять у вікнах-вітринах і затягають клієнтів в знаменитому Кварталі червоних ліхтарів суворо заборонено.

 Нульові відзначилися ще двома визначними законами: у 2001 році нідерландський уряд узаконив одностатеві шлюби, а у 2002 - евтаназію.

 У Нідерландах дозволено вживати алкоголь з 16 років. До речі, про алкоголь. Голландський міцний напій називається Jenever. Багато хто відзначає, і не безпідставно, що за смаком він схожий на ліки. Річ у тому, що творець рецепта цього напою - голландський лікар, який використовував його як лікарський препарат.

 Нідерланди лежать в дельті трьох річок - Рейн (Rhine), Маас (Maas) і Шельда (Schelde). Крім того, майже половина території країни лежить нижче рівня моря. Тому своїм існуванням Нідерланди зобов'язані майстерності гідротехніки. Голландці пишаються тим, що вони зуміли здобути перемогу над водою. В одному Амстердамі налічується понад 1280 мостів.

нідерланди мости

 У міжнародному аеропорту Нідерландів Схіпхол розташувалась філія Державного музею Амстердама, в якому можна побачити роботи голландських художників.

 У 2014 році в Амстердамі відкрився перший у світі зоопарк мікробів «Micropia». Тут відвідувачі можуть дізнатися про значення мікробів для людини, поспостерігати за життям мікроорганізмів в пробірці і побачити в мікроскоп процеси розмноження бактерій.

 У місті Роттердам розташований найбільший в Європі порт, тому Нідерланди є важливими воротами в Європу. І не тільки по воді: Амстердамський аеропорт Схіпхол (Schiphol) вважається одним з найбільших аеропортів Європи.

 Кожне з головних міст Нідерландів має свій власний характер, хоча всі вони розташовані дуже близько одне до одного. Міста Амстердам, Гаага, Роттердам і Утрехт входять в єдину область з населенням десять мільйонів осіб, яка називається Рандстад (Randstad).

 Боротьба за осушення ґрунту допомогла голландцям розвинути впевненість у своїх можливостях. А оскільки управління водою вимагає участі багатьох сторін, це допомогло їм навчитися працювати згуртовано, як одна команда. Саме тому європейські партнери та більш широкі міжнародні спільноти цінують голландське мистецтво містобудування і часто укладають з ними договори на будівництво мостів у своїх країнах.

 Низинні області країни складаються головним чином з польдерів - плоских відрізків землі, оточених греблями, де можна регулювати горизонт ґрунтових вод.

 Пейзажі Нідерландів усіяні вітряними млинами, які стали характерною ознакою країни. В наш час тут налічується близько 1000 традиційних дійових вітряних млинів. З 16-го століття вітряки використовувались не тільки для осушення землі, а й усіх внутрішніх озер.

нідерланди млин

 Найвища точка Нідерландів досягає висоти 321 м над рівнем моря, і тому називається «гора» (гора Валсерберг), а найнижча - розташована в польдері недалеко від Роттердама і лежить на 7 метрів нижче рівня моря.

 Нідерландська мова - рідна мова для більше ніж 22 млн осіб в Нідерландах та Бельгії. У північно-західній Франції на голландському діалекті говорять приблизно 60 000 чоловік. Нідерландська мова широко використовується в колишній колонії Сурінам, а також в Арубі та Нідерландських Антильських островах, які є частиною Королівства Нідерландів. Внаслідок історичних зв'язків з Індонезією, тут також говорять нідерландською мовою. 

 Кломпи - традиційні дерев'яні черевики - найпопулярніший сувенір з Нідерландів. Але сувеніром вони стали в сучасному світі, а колись це взуття мало практичне значення. Через велику кількість опадів протягом року дерев'яні черевики носили, щоб захистити ноги від холоду і вологи. Найбільшою популярністю черевики користувалися у бідних верств населення. Найстаріший черевичок датується 1230 роком.

нідерланди сувенір

 У Нідерландах зосереджена найбільша кількість музеїв на квадратний кілометр, їх у всій країні налічується близько 1000, а в одному Амстердамі - 42.

 В Амстердамі проживають представники близько 200 національностей.

 В Амстердамі можна побачити 22 картини Рембрандта і 206 картин Ван Гога. Перша Всесвітня Виставка Прес-Фотографії проводилася саме в Нідерландах.

 Міжнародний суд розташований в нідерландському місті Гаага, в знаменитому Палаці Миру.

 Дві великі провінції країни Північна Голландія та Південна Голландія складають близько 13% всієї території Нідерландів.

 У Нідерландах налічується близько 15 000 км велосипедних доріжок та близько 16 мільйонів велосипедів. Це означає, що на кожного жителя країни припадає по одному велосипеду. До речі, велосипедів в країні вдвічі більше, ніж автомобілів.

нідерланди велосипеди

 

 Нідерланди були одним з шести членів-засновників Європейської Економічної Спільноти.

 Кожен з трьох жителів Нідерландів вважає себе членом якогось спортивного клубу.

 Голландці є найбільшими споживачами кави після скандинавів.

 Населення Нідерландів вважається одним з наймолодших в Європейському Союзі.

 Літаки, які прибувають в амстердамський аеропорт Скіпхол (Schiphol), приземляються на 4,5 м нижче рівня моря.

 Коли голландські школярі складають іспити, вони вивішують зовні своїх будинків прапор Нідерландів та шкільний портфель.

 Голландці отримали 15 Нобелівських премій: в області хімії, фізики, медицини, економіки та миру. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 78.75% - 4 голосів
79%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Ангеліна
0 #2 Ангеліна 23.04.2019, 19:04
Дуже цікаво) Дякую за цю інформацію☺️
Цитата
Олена
+1 #1 Олена 07.02.2019, 16:16
Дякую, Дуже цікава стаття з Дуже цікавою і корисною інформацією.
Цитата