Африка - це цікавий, дивовижний континент, який зберігає чимало таємниць і загадок. Край безмежних саван і жарких пустель, колиска дикої незайманої природи та людства. І якщо вам хочеться щось цікаве дізнатися про Африку, то ця інформація для вас. 

 

Цікаві факти про Африку.

-Африка є другим за площею континентом, що становить близько 22% всієї території, займаної сушею.

-Включаючи спірну територію західної Сахари і прилеглі острівні держави, в Африці налічується 54 незалежні держави.

африка

-В даний час населення Африки становить близько 1,2 мільярда людей. За останні сорок років тут стався справжній демографічний вибух, і тому середній вік населення на цьому континенті порівняно невисокий. У багатьох державах Африки половина населення не досягла ще віку 25 років.

-Африка розташована найбільш централізовано щодо світової системи координат. Її перетинає і нульовий меридіан (0 градусів довготи) і екватор (0 градусів широти).

-Хоча населення Африки становить близько 16% відсотків світового населення, на чверті мов, що існують на планеті, розмовляють тільки в Африці.

-В Африці розташована найбільша у світі пустеля Сахара, яка займає більшу територію, ніж вся континентальна частина США.

сахара

 

-Арабська мова, представлена різними діалектами, і є найпоширенішою мовою Африки. 170 мільйонів людей, що говорять цією мовою, живуть в основному в Північній Африці. Крім арабської, на континенті говорять ще на 2000 мовах.

-Нігерія є найнаселенішою країною в Африці, чисельність населення якої складає до 145 мільйонів осіб. У другій за населеністю країні, Єгипті, живе понад 92 млн осіб.

-Найнаселенішим містом Африки є Каїр, столиця Єгипту. На території цього мегаполісу проживає близько 17 мільйонів чоловік.

 каїр

-Найбільша країна Африки - це Судан. Її повна територія становить 2,5 мільйона км².

-Найменшою країною Африки вважають Сейшельські острови, чия територія складає всього 453 км².

-Фахівці демографи визначили, що в Африці існує, принаймні, 3000 виражених етнічних груп. В одній тільки Нігерії існує понад 370 племен.

-Через Африку протікає друга у світі за довжиною річка Ніл, протяжність якої становить 6650 кілометрів.

-Африканське озеро Вікторія є другим за площею прісноводним озером у світі, розкинувшись на території 69490 квадратних кілометрів.

африка

-Єгипет є найпривабливішою для туристів країною Африки в основному через свої піраміди. Але мало хто знає, що в Судані розташовано 223 власних піраміди, що вдвічі більше, ніж у Єгипті. Вони менші ніж їх єгипетські «суперники», тому й не настільки популярні.

-Чотири з п'яти найшвидших видів тварин живуть в Африці: Гепард, антилопа гну, лев і антилопа Томпсона. Всі вони можуть бігати зі швидкістю понад 80 км/год, а гепард може розвинути швидкість до 112 км/год.

-Африка є домом і для найбільшої «сухопутної» тварини. Африканський слон може досягати ваги від 6 до 7 тонн.

 слон

-Африка є найбіднішим континентом, попри багаті природні ресурси. У середньому бідна людина з неарабської частини Африки живе на 70 центів в день.

-Більше 17 мільйонів африканців, що жили на південь від Сахари, померли від СНІДу, і фахівці вважають, що зараз там живе, принаймні, 25 мільйонів ВІЛ-інфікованих.

-Близько 90% випадків захворювань малярією відбувається в Африці, і 3000 дітей помирає тут від цього кожен день.

-Центральна частина східної Африки вважається багатьма вченими місцем походження як людей, так і людиноподібних мавп. Найраніші останки виду Homo sapiens були знайдені в Ефіопії, і їх приблизний вік оцінюється у 200 тисяч років.

-Англійський вчений Чарльз Дарвін, був першим, хто припустив, що предки людських істот походять з Африки. Проте, упередження до мешканців цього континенту змушувало багатьох людей на Заході противитися цій ідеї аж до 20 століття.

 дарвин

-У 1974 році в Ефіопії недалеко від Хадара був знайдений скелет «Люсі», яка жила приблизно 3,2 мільйона років тому, людиноподібна істота, яку визначили як загального предка людства. У 1979 році в Танзанії, були знайдені найдавніші відбитки ніг людини. Ці два відкриття стали незаперечним доказом, того, що людство зародилося в північно-східній Африці.

-До виникнення єгипетської цивілізації Африка була переважно населена племенами мисливців-збирачів які були не схильні до розвитку державності. Вчені вважають, що перший досвід одомашнення тварин належить людям, які жили в Африці за 6000 років до нашої ери, задовго до того як тут стали одомашнювати рослини.

-Найстарішою цивілізацією, яка зародилася в Африці була держава фараонів в стародавньому Єгипті. Вона почалася приблизно за 4500 років до нашої ери і закінчилася в 343 році до Різдва Христового.

 фараон

-Європейці вперше з'явилися на північному узбережжі Африки близько 332 року до нашої ери, коли в Єгипет прийшов Александр Македонський і заснував там місто Александрію. Незабаром після цього Римська імперія почала включати північне узбережжя Африки у свій склад.

-Є кілька гіпотез, що стосуються походженням слова Африка, але більшість етимологів схиляються до того, що перша частина цього слова «Афри» - це назва племені, яке жило у Північній Африці, біля Карфагена в 3 столітті до нашої ери. А «-ка» є латинським суфіксом, що позначає «країна», «земля».

-До першого століття нашої ери Африку підрозділяли на три частини: Єгипет, Лівія та Ефіопія. Назва Ефіопія відносилася і до решти континенту, яка перебувала південніше пустелі Сахара

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 99.23% - 9 голосів
99%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Лара
+4 #46 Лара 28.03.2019, 13:03
Дуже цікаво чекаю нових статей
Цитата
Bogdan11
-3 #45 Bogdan11 02.03.2019, 21:12
Мне паставили 12 балав очень крутой сайт многа чево узнал
Цитата
Bogdan11
-2 #44 Bogdan11 02.03.2019, 21:12
Мне паставили 12 балав очень крутой сайт многа чево узнал
Цитата
Ani
+3 #43 Ani 28.02.2019, 17:43
Дуже багато інформації про
Африку
Цитата
Карина Трофимова
-2 #42 Карина Трофимова 27.02.2019, 19:30
Мне все нравица и мне ето очень помогло
Цитата
FB