австралия

Австралія – дивовижний континент. Коли в більшій частині світу йде сніг, австралійці ніжаться на сонячних пляжах. Тут живуть унікальні та смертельно небезпечні тварини, які не трапляються більше ніде у світі.

 

Цікаві факти про Австралію.

-Назва Австралія, з латинської «Terra Australis Incognita», що означає «Невідома південна земля» з'явилася ще за часів правління Римської імперії.

-Австралія складається з 6-ти штатів: Квінсленд, Новий Південний Уельс, Вікторія, Тасманія, Південна Австралія, Західна Австралія. Крім того тут є дві головні материкові території: Північна територія та Австралійська столична територія, а також ряд досить незалежних островів.

 

-Австралія – єдиний континент, де немає активних вулканів.

австралия

 

-Столиця Австралії – місто Канберра

-Австралія – найбільший острів і найменший континент у світі.

австралия

-Австралія – найсухіший населений континент на Землі, ще більш сухий – Антарктида. Одна третина Австралії – це пустеля, інша частина теж досить посушлива.

австралия

-Грандіозна футбольна перемога належить Австралійській збірній, яка у 2001 році обіграла збірну Американського Самоа з рахунком 31:0. 

-В Австралійських сніжних горах щорічно випадає більше снігу, ніж у швейцарських Альпах.

австралия

-Австралійці за законодавством зобов'язані голосувати на виборах. Громадянину, який не з'явився на вибори без поважної причини, загрожує штраф.

-6 з 10 найотруйніших видів змій у світі мешкають в Австралії. Австралійський прибережний тайпан - найотруйніша змія у світі. Отрута від одного укусу може вбити 100 людей.

тайпан

-В австралійських пустелях блукають понад 750 000 одногорбих диких верблюдів. Це одне з найбільших стад на Землі.

австралийский верблюд

 

-У Південній Австралії є ферма Anna Creek Cattle Station, яка за площею своєю перевершує Бельгію.

-Кенгуру та ему були обрані у якості символів австралійського герба, оскільки, на відміну від більшості тварин, рідко можна побачити що вони рухаються назад.

австралия

-В Австралії живе втричі більше овець ніж людей.

овцы

-Будинки в Австралії погано ізольовані від холоду, тому в зимові місяці при температурі нижче +15 градусів в приміщеннях досить прохолодно. Не дивно, що саме з Австралії пішла мода на «уггі» — тепле, м'яке та затишне взуття. Австралійці носять їх прямо вдома.

-Екскременти вомбатів – сумчастих Австралії, мають форму кубика.

вомбат

-Хоча багато корінних австралійців є нащадками ув'язнених, на генетиці це ніяк не позначилося: за статистикою, населення Австралії є найзаконослухнянішими у світі. 

-Коали та шимпанзе – єдині тварини у світі, у яких є унікальні відбитки пальців. Відбитки пальців коали практично неможливо відрізнити від відбитків пальців людей.

коала

-М'ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичині або баранині: вміст жиру в кенгурятині не перевищує 1-2 відсотків.

-Щільність населення в Австралії розраховується у квадратних кілометрах на людину, а не числом людей на квадратний кілометр, як в інших країнах. Тут один з найнижчих рівнів щільності населення у світі, який становить 3 людини на кв. км. Середня щільність населення у світі становить 45 людей на кв. км.

австралия

-Австралійці майже ніколи не залишають чайових. Деякі, втім, відзначають, що це негативно позначається на якості австралійського сервісу. 

-Більше 20 відсотків австралійців народилися в іншій країні.

австралия

 

-Австралія була батьківщиною аборигенів понад 40 000 років. Вони говорили більше, ніж на 300 різних мовах.

австралия

-Канберра стала столицею Австралії в результаті компромісу між Сіднеєм і Мельбурном: австралійці ніяк не могли вирішити, якому з цих міст віддати пальму першості, і в підсумку розташували столицю між двома містами — конкурентами.

-Австралійці найазартніші люди у світі. Понад 80 відсотків дорослого населення грають в азартні ігри, і це найвищий рівень у світі.

австралия

-Австралія – єдиний континент планети, повністю зайнятий однією державою.

-Найдовша пряма дорога у світі протяжністю 146 км, тягнеться через пустелю Налларбор.

австралия

-У Тасманії найчистіше повітря у світі.

тасмания

-Своїх родичів – англійців – австралійці іноді називають словом «pome» — абревіатурою «Prisoners of Mother England» — «Бранці матінки Англії». 

-В Австралії є так званий «Собачий паркан», що розділяє континент на дві частини, одна з яких є ареалом проживання диких собак динго. Паркан був побудований, в першу чергу, з метою захистити пасовища Південного Квінсленда від ненажерливих динго. Його загальна протяжність становить 5614 кілометрів. 

стена динго

 

 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 81.29% - 32 голосів
81%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Кінгуру
0 #43 Кінгуру 25.04.2019, 18:25
Супер!!! Дякую за факти.
Цитата
Учень НВК №11
+3 #42 Учень НВК №11 10.04.2019, 13:46
Дуже цікаві факти, дякую, і за відкритий урок теж, було дуже цікаво
Цитата
Оксана Костюченко
0 #41 Оксана Костюченко 17.03.2019, 21:31
Супер дуже КРУТО!!! Дізналась багато нового дуже цікаво
Цитата
Ольга
+3 #40 Ольга 17.03.2019, 12:18
СУПЕР! Очень интересно
Цитата
Карина
+3 #39 Карина 15.03.2019, 00:53
Спасибо большое очень интересно
Цитата
FB