Жовта преса ... А чому жовта ?"Жовта преса" - дане словосполучення використовується у значенні брехлива, низькопробна, ласа на всякого роду скандали та дешеві сенсації преса, виникла вона в США.


Річард Оутколт (у деяких джерелах Аутколт) американський художник - графік в 1895 році розмістив в кількох номерах нью-йоркської газети «The World» серію фривольних малюнків з гумористичним текстом (з коментарями); серед малюнків була зображена дитина (маля) у жовтій сорочці, якому приписувалися різні кумедні висловлювання. Малюнки полонили американську публіку, а оскільки дитина мала відмінну рису - він був у жовтій сорочці, хлопчиська прозвали «жовтим малюком», на якій автор друкував свої гумористичні повідомлення. І незабаром вся серія фривольних гумористичних малюнків отримала назву «Жовтий хлопчик».

Американська публіка була в захваті від даних публікацій. І незабаром в іншій американській газеті - «New - York Journal» (яка переманила до себе художника) - почали друкувати аналогічну серію гумористичних малюнків. І звичайно, між двома даними газетами виникла суперечка через права першості на цього самого гумористичного "жовтого малюка". Даний процес набув великого розголосу, оскільки гумористичний «жовтий хлопчик» користувався успіхом. Кожна газета використовувала всі можливі способи для надання сенсаційних новин, обливала брудом, використовувала плітки і все інше без роздумів, і єдиним загальним у всьому цьому був «жовтий малюк». В1896 р., редактор «New - York Press», Ервін Уордмен опублікував в даному журналі статтю. У даній статті він презирливо назвав обидві конкуруючі газети "жовтою пресою", які не соромляться «способами» заманювати глядачів. І після цього вираження це стало крилатим.


Але найцікавіше в тому, що даний вираз вкоренився у нашому лексиконі дуже швидко і витіснив інший вираз, який використовувався в Європі з 1870 року - «револьверна преса». Цей вираз був широковживаний і в нашій мові до 30-х рр. 20 століття, поки його остаточно не витіснило - "жовта преса".

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

марія
0 #1 марія 27.03.2018, 22:16
дууууже цікавий сайт!
Цитата