Що таке платонічна любов?Попри те, що в наш час такий вид любові вважають старомодним, дурним і «непотрібним», платонічна любов таки існує. У середні віки вона штовхала лицарів на подвиги в ім'я дами серця, змушувала наших бабусь роками чекати своїх чоловіків з війни, а тепер стала долею підлітків, які готові на все заради зустрічі з Джастіном Бібером або іншою "зіркою" шоу-бізнесу.

Вираз "платонічна любов" зародився в стародавній Греції, і в ті далекі часи, вислів мав дещо інший сенс. Давньогрецький філософ Платон вважав жінку істотою ницою і брудною, а таку любов порочною. Сам же Платон ідеальною вважав любов між чоловіком і чоловіком, і не дивно, адже самого філософа оточувало чимало хлопчиків.

Загалом, Платон був протиприродної сексуальної орієнтації і додатково підводив під неї, так би мовити, ідеологічне обґрунтування. То були інші часи і інші традиції, в країні де любов між чоловіком і чоловіком вважалася в порядку речей про що свідчить міфологія, де оспівується любов Зевса до Ганнімеда, Аполлона до Кипариса та інші "вільності" богів.

З часом завдяки церкві ставлення до одностатевої любові докорінно змінилося, і вираз «платонічна любов» придбав дещо інший сенс. Тепер звичайно платонічною любов'ю називають романтичне почуття, що не містить у собі сексуального бажання.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар