Що таке cуд Лінча? Походження фразеологізму.

Суд Лінча - це звичайний самосуд, коли розлючений натовп калічить або вбиває людину, підозрювану в якомусь злочині. Самосуду стільки ж років, скільки й цивілізації. Він завжди «йде» пліч-о-пліч з м'якими законами або безвільністю і продажністю влади. Якщо ж говорити конкретно про суд Лінча, то він зародився на землях Північної Америки в кінці XVIII століття.

За однією з версій, у штаті Вірджинія жив цивільний суддя Чарльз Лінч. У роки Війни за незалежність (1775-1783) він змушений був в умовах політичної нестабільності особисто виносити обвинувальні вироки стосовно військових і кримінальних злочинців. За його наказом, без прокурорів і адвокатів, людей позбавляли життя. По-суті це було грубим порушенням закону, але цього вимагав суворий воєнний час.

За іншою версією, історія США знає також Вільяма Лінча. Це був офіцер у званні полковника. Його служба проходила в Пенсильванії. У 1780 році Вільям Лінч, використовуючи особисту владу, засуджував людей до тілесного покарання. При цьому побиттю піддавалися в основному чорношкірі. Тобто на обличчя був явний расизм.

З тих часів і повелося називати суди без участі обвинувачів, захисту і присяжних судами Лінча. Виконавцями вироку завжди виступав натовп. Іноді ним керували шерифи, але частіше народний гнів виникав спонтанно. Некерована маса людей змітала все на своєму шляху і знищувала злочинця або злочинців. Історія знає безліч таких прикладів... 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар