Цікаві факти про Стародавню Грецію.

Греція подарувала людству геніальних філософів і вчених, дала походження тисячам сучасних слів і пояснила деякі фізичні явища. Цікаві факти про Стародавню Грецію дозволять читачеві ближче ознайомитися з цією колискою світової цивілізації.

 

Цікаві факти про Стародавню Грецію.

-Стародавня Греція складалася приблизно з півтори тисячі окремих міст-держав, найбільшим з яких було Афіни. Попри те, що кожен з полісів мав свої закони та армію, конфлікти між ними були повсякденним явищем. 

-Керувалися грецькі міста зборами всіх дорослих жителів чоловічої статі або колегією найбагатших городян, які називалися олігархами - «панівною меншістю».

Цікаві факти про Стародавню Грецію.

-Забезпечені гречанки вели дозвільний спосіб життя і єдиним гідним заняттям вважали розглядання коштовностей. Вони не працювали, не навчалися грамоті, а для годування власних немовлят брали спеціальних молочних рабинь.

-Жінки, незгодні з таким станом речей, називалися гетерами. Вони були освіченими, вели незалежний спосіб життя і дуже рідко виходили заміж, оскільки вважалися поганими дружинами.

Цікаві факти про Стародавню Грецію.

-Середня тривалість життя жінок в Стародавній Греції становила 36 років, у чоловіків - 45. Дитяча смертність була дуже високою, половина дітей вмирала ще в перший рік життя.

-Вираз «внести свою лепту» прийшов до нас із Греції. Внеском називалася сота частина драхми (давньогрецької грошової одиниці), яка була дуже дрібною розмінною монетою.

-На перших монетах особи богів і героїв карбувалися в анфас. На таких зображеннях дуже швидко стирався ніс, тому пізніше греки перейшли на профілі.

Цікаві факти про Стародавню Грецію.

-Поняття демократії з'явилося саме в Стародавній Греції. За участь у виборах місцеві жителі отримували плату, чим забезпечувалася дуже висока явка виборців.

-Стародавні греки були першими, хто зробив математику теоретичною дисципліною. Роботи Піфагора, Евкліда і Архімеда лежать в основі сучасних підручників алгебри.

-Фізичними вправами прийнято було займатися оголеними.

 Цікаві факти про Стародавню Грецію.

-Перші 13 олімпійських ігор складалися всього з однієї дисципліни - бігу.

-Древніх атлетів нагороджували оливковими вінками, гілками та оливковою олією в амфорах.

-Відповідно до древніх легенд філософ Діоген жив в бочці. Насправді притулком знаменитому греку служив великий глиняний посуд піфос, який закопували в землю для зберігання в ньому зерна.

діоген

-Елліни не пили вино в чистому вигляді. Хмільний напій вони змішували з солоною водою (прісна була занадто дорогою) в пропорції 1 до 7. Суміш пили протягом дня як прохолодний напій.

-Місто Афіни було назване на честь грецької богині. Саме вона вручила місту кращий дар - оливкове дерево. Змагався з нею Посейдон, він дарував городянам воду. Спочатку ті зраділи, але коли дізналися, що вона солона, переможницею визнали Афіну.

-Перший туристичний путівник був написаний в II столітті н.е. і називався він «Опис Еллади». У десяти книгах автор твору Павсаній запрошує в подорож найцікавішими місцями Греції, описує храми, статуї, театри і розповідає про місцевий уклад життя.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 99.5% - 4 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Настуся
+3 #6 Настуся 14.03.2019, 19:10
Очень интересние факти
Цитата
Настуся
+4 #5 Настуся 14.03.2019, 19:08
Очень помогло. Спасибо!
Цитата
Виталина
+3 #4 Виталина 20.02.2019, 17:54
спасибо
Цитата
курик ганна
+3 #3 курик ганна 01.02.2019, 08:45
цікаві факти
Цитата
грамотей
+6 #2 грамотей 20.12.2018, 15:56
спосибо очень помогли )
Цитата
FB