Що означає "алаверди"Слово "алаверди" зафіксовано лише в орфографічних словниках. У тлумачних словниках, його немає. Проте cпочатку про етимологію слова. Воно походить від арабського "allah" - "бог" і турецького дієслова "ver" - "давати" (форма минулого часу - " verdi"). Таким чином, алаверди буквально перекладається на українську мову як " бог дав".

Що стосується значення цього слова, воно має безпосереднє відношення до застілля. Згідно з традицією класичного грузинського застілля його проведення від початку і до самого кінця довіряється тамаді. За столом він цар і бог. Він же, вимовивши черговий тост, може прийняти рішення про його продовження будь-ким з учасників застілля. У такому випадку "естафета" передається тамадою саме за допомогою чарівного слова "алаверди".

Ну і  ще одне зі значень - це відповідь дія, в знак подяки. У вузькому сенсі - "взаємно". Припустимо Вам подарували щось, і Ви у відповідь щось даруєте. Алаверди! Тепер ви знаєте, що "алаверди" означає, що "слово надається товаришеві Саа.. Хову.":) Або "від нашого столу вашому" залежно від ситуації.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 50% - 2 голосів
50%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

FB