Чому ми стукаємо по дереву ?Навіть не особливо забобонні люди , коли говорять про щось хороше, ні-ні , та й постукають по дереву - щоб не злякати удачу. Звідки взялася ця традиція? Задовго до виникнення християнства та ісламу, язичники в різних кінцях Землі - від Британії до Індії - поклонялися деревам, яким вони приписували різні міфічні властивості . Одні використовували їх як оракулів , інші так чи інакше застосовували їх при здійсненні релігійних обрядів , треті , як стародавні кельти , вважали їх будинком певних духів або богів.

Дослідники Стефан Бечтель і Дебора Ааронсон переконані , що існуюча сьогодні традиція стукати по дереву пов'язана з язичницькою вірою в те , що в ньому живе якийсь дух .

Перша версія полягає в тому , що колись європейці відганяли стуком злих духів, щоб ті не підслухали їх сокровенних розмов і не напаскудили  від заздрощів.

Згідно з другою версією , молячись люди торкалися до дерева, щоб попросити про що-небудь живущого усередині бога , або стукіт був висловленням подяки деревному духу за « виконання» якогось прохання. З століттями релігійна складова була забута , але асоціація між стуком по дереву і удачею виявилася живучою.


« У будь-якому випадку , таким нехитрим способом люди намагалися убезпечити себе від заздрості і гніву - пише Бетчель у своїй« Книзі удачі » . - Від заздрості злих духів або гніву богів по відношенню до занадто самовпевнених смертних , які приписують удачу самим собі або забувають подякувати за надану їм милість » .

 Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB