Цікаві факти про лисинуОдин з найбільш вдалих жартів минулих часів належить англійцю Горацію де Вір Коулу. Він роздав ретельно підібрані квитки в театр чоловікам з лисиною, в результаті чого дивлячись на їхні сяючі черепи з верхнього ряду можна було чітко прочитати грубе слово

Гіппократ призначав голубиний послід як засіб від облисіння своїм пацієнтам.

Людовику XIV, зовсім не хотілося демонструвати оточуючим свої рідке  волосся. Тому з його подачі почався бум перук , причому не тільки у Франції , але і по всій Європі.

У США ви часто можете бачити афроамериканок з проплешинами на скронях. Дуже часто це наслідок зловживання так званим Афрокосичками . При їх плетінні натягується волосся , створюється натяг , яке пошкоджує і саме волосся , і цибулинку , яка не переносить насильства.

 

Куріння , як підкреслюють дерматологи , здатне сприяти процесу випадіння волосся . Це відбувається через викликане постійним курінням порушеня кровопостачання фолікул. Разом з тютюновим димом точно так само негативно на фолікули і щільність волосяного покриву можуть впливати шкідливі умови навколишнього середовища і забруднення .

Лисі чоловіки виглядають більш мужньо в очах жінок. Брюс Вілліс , Вин Дизель , Гоша Куценко , Федір Бондарчук , Ростислав Хаіт , Джейсон Стетхем - справжні секс-символи сучасності.

Чоловіки, які мають лисину на маківці , на третину частіше стикаються з ішемічною хворобою серця. На думку японських фахівців , в особливій небезпеці знаходяться чоловіки , облисілі в ранньому віці. Основне завдання волосся - не краса , а підтримка температури мозку. Це прекрасний теплоізолятор , необхідний нашій голові.Гоління наголо - стрес для організму. Він і реагує - волосся починають швидко відростати , зі швидкістю 0,44 мм на добу. Але лише до тих пір , поки довжина волоса не досягне приблизно 1 см. Потім швидкість падає - функція теплообміну відновлена.

У середні віки в Європі дами виголювали собі волосся спереду на голові , щоб зробити лоб візуально більше.

Лисина візуально старить людей років на 10-15. Щоб приховати лисину багато голяться налисо .

Найпоширеніший тип облисіння (близько 90 %) - АНДРОГЕНЕТИЧНИЙ , коли випадіння волосся пов'язане з гормонами - андрогенами і спадковістю. Причому , незважаючи на те , що це переважно чоловіча проблема , але зустрічається вона і у жінок ( наприклад , при деяких захворюваннях яєчників , коли вироблення андрогенів у дам збільшується). У чоловіків проявляється у вигляді поступового випадіння волосся по типу " шапочки кардинала " : першими починають рідшати волосся на лобі і тімені , у жінок  з тімені або рідшають по всій голові рівномірно , лобова частина зачіпається рідко.

На потилиці найбільша концентрація волосся - в середньому 120 цибулинок на квадратний сантиметр , коли на інших ділянках голови - від 30-ти до 60-ти цибулинок на кв см. Під час операції з трансплантації саме з потилиці волосся пересаджують на маківку.

 Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити