02Для більшості з нас шизофренія - всього лише слово, яким «хворіють» персонажі книг або фільмів. Але є й ті, кому доводиться з нею жити.

1. Шизофренія зустрічається, в середньому, у 0,5-1% людей. Це куди частіше, ніж багато серйозних захворювань, яких боїться більшість людей.

2. Якщо в одного з батьків шизофренія, вона може передатися дитині з вірогідністю в 25%. Вирішальне слово говорить сама природа

3. Дослідники, які вивчають життєвий шлях великих світу цього, вказують на те, що явні ознаки шизофренії зустрічалися у Гоголя, Джойса, Ван Гога, Врубеля ... Як кажуть, список можна продовжувати ... Не беремося оцінювати внесок шизофренії в талановитість кожного з них, але факт на обличчя: шизофренія і величезний потенціал - творчий, інтелектуальний, трудовий - цілком сумісні.

4. Слухові галюцинації при шизофренії неможливо відрізнити від дійсності.
Зокрема, можливі так звані «ехо-голоси» - будь-яке слово або речення, сказане самим хворим або кимось іншим, може на довгі години «застрягти» в його вухах.

5. Серед шизофреніків куди менше буйних людей, ніж серед звичайних громадян, так що шизофренія і агресія - зовсім не синоніми.

6. Шизофренію неможливо вилікувати. Медикаментозне втручання зводиться до постійного прийому препаратів, які тримають стан «в рамках».

7. невиліковною шизофренія обумовлюється і тим, що її причини так досі і не встановлені. Відомо, що симптоми з'являються як результат порушення обміну нейромедіаторів. Відомо і багато іншого, але далеко не все.

8. Шизофреніки стійкі до різних видів шоку: температурної, больової, гістамінових, і ... до радіації!

9. Серед всіх осіб, які притягувалися до серйозної відповідальності перед законом, людей з психічними розладами - близько 3%. Решта 97%, що називається, здоровісінькі. Взагалі, як уже згадувалося, зазвичай люди з шизофренією досить спокійні.

10. Те, що хворі на шизофренію не відчувають емоцій, це міф. Так може здатися через те, що зазвичай людям з таким діагнозом досить складно проявляти свої почуття, хоча всередині у них цілком може «кипіти і вирувати». Але з іншого боку у шизофреніків дійсно можуть спостерігатися емоційні розлади начебто зайвої емоційної неадекватності, холодності, апатії іт.д.

Якщо стаття вам сподобалася - коментуйте і натискайте кнопочки соцмереж, якщо не сподобалася - критикуйте і натискайте на кнопочки соцмереж, щоб обговорити і висловити свою думку. Дякуємо!

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Антоніна
0 #2 Антоніна 09.08.2018, 07:57
Цікавий факт я не знали про це тільки почала цікавитися коли родич захворів на цей недуг.
Цитата
яся
0 #1 яся 29.01.2018, 16:00
Не знала!
Цитата

FB