Навіщо людині потрібен апендикс Багато чого в людині до сих пір залишається загадкою. Всі можливості мозку не вивчені навіть на половину. Так і деякі органи приховують свої функції. До недавнього часу медики і науковці думали над питанням, навіщо людині потрібен апендикс. І все-таки відповідь була знайдена.

Апендикс - відросток сліпої кишки, зовні представляє собою трубку завдовжки до 15 сантиметрів і 1 сантиметр в діаметрі, з іншого кінця трубка закрита. Апендикс «розташовується» в нижній правій частині живота.

Апендикс є також і у деяких звірів, у травоїдних, наприклад, він виконує допоміжну функцію переробки целюлози. У тварин відросток досить великого розміру, на відміну від людського.

 Навіщо людині потрібен апендикс

На початку XX століття призначення органу було загадкою для медиків, тому його вважали просто непотрібним і навіть видаляли дітям при народженні, Вважаючи, що проблем від запаленого апендикса більше, ніж користі. Як показала практика, все робилося марно. З'ясувалося, що дитина з вирізаним апендиксом сильно відставала від ровесників у розвитку як розумовому, так і фізичному.

 

Також люди з вирізаним відростком частіше «отримують» всілякі захворювання, особливо, пов'язані з шлунково-кишковим трактом. Але в той час вчені не змогли з'ясувати причин такого явища.

Тепер же медицина змогла повністю розібратися з призначенням апендикса. Хоча відросток розташовується в кишечнику, він не бере безпосередньої участі під час перетравлення їжі. Однак в ньому знаходяться корисні бактерії, які підтримують здорову мікрофлору кишечника. Відросток закритий з одного боку, а з іншого відділений від сліпої кишки щільним проходом, він став своєрідною фермою для розведення корисних організму бактерій.

Навіщо людині потрібен апендикс

 
На стінках апендикса знаходяться лімфоїдні скупчення, які відповідають за доставку імунних клітин в кишечник. Отже, червоподібний відросток бере безпосередню участь в захисних реакціях і усуненні всіх запальних процесів в порожнині кишечника. Апендикс майже миттєво реагує на всі запальні процеси в кишечнику і всього шлунково-кишкового тракту.

Відросток знаходиться під загрозою саме через те, що бере активну участь у захисті кишечника.  При тривалій і інтенсивній роботі лімфоїдних скупчень стінки апендикса набухають, а виведення вмісту ускладнюється. Через велике скупчення цих речовин апендикс запалюється. Спочатку сама слизова огортається гноєм, а потім і весь відросток.

При розвитку апендициту слід відразу ж проводити хірургічне втручання, інакше є ризик ускладнень або летального результату.
Досить довгий час існувала думка, що апендицит розвивається через попадання в апендикс неперетравлюваних об'єктів, зокрема лушпиння від насіння, про яке так люблять говорити дорослі дітям. Але, як виявилося, така думка є помилковою, бо розмір отвору, що з'єднує сліпу кишку з апендиксом, не більше 2 міліметрів. Зараз вважається, що причини, за якими розвивається апендицит, криються в неправильному харчуванні і всіляких хімічних добавках в їжі, тому що раніше апендицит був дуже рідкісним захворюванням.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Ольга
+1 #1 Ольга 27.10.2017, 10:23
Дуже цікаво і поучально! Дякую вам! Сподіваюся мені це допоможе на біологї!!!!!
Цитата

FB