Гетерохромія.  Різний колір очей у людей і тварин«Я тону в твоїх бездонних блакитних (карих, сірих, зелених) очах ...», - так говорять багато хлопців коханим. Тільки ось подібний комплімент не у всіх випадках буде доречним. І справа зовсім не в поганому характері дівчини. Просто в світі існують люди з очима різного кольору. Таке явище називається гетерохромією.

У деяких джерелах різний окрас очей визначається як захворювання. У медичній сфері цей феномен дійсно вважають аномалією. При цьому називати гетерохромію захворюванням ніхто не поспішає. Гетерохромія може бути симптомом деяких патологій, але ніяк не самостійною недугою.

Чому ж зіниці набувають різного відтінку? Аномальний розвиток райдужної оболонки ока відбувається внаслідок порушення її пігментації. В результаті зіниці отримують різну кількість меланіну. Іноді райдужка набуває плямистого забарвлення, так як пігмент нерівномірно розподіляється в ній. Вважається, що гетерохромія безпосередньо пов'язана з генетикою. Успадкувати унікальну особливість можна і від батьків, і від більш далеких родичів.

Гетерохромія зустрічається нечасто. У світі з аномальним забарвленням зіниць зустрічається приблизно 1% людей. Не варто вважати їх нещасними! Ось кілька доказів того, що різнокольорові очі виглядають дуже навіть привабливо.

Гетерохромія.  Різний колір очей у людей і тварин

Гетерохромія - далеко не вирок. Це якась «родзинка» людини. Чи знаєте ви, що у деяких знаменитих і успішних людей зіниці різних відтінків? Проте, особливість забарвлення райдужної оболонки ока не завадила їм побудувати успішну кар'єру і заробити мільйони. У сучасному світі не вважається гріхом спроба відрізнятися від інших. А раптом гетерохромія скоро стане новим трендом? Тоді ми поголовно почнемо купувати лінзи, щоб бути схожими на улюблених акторів.

Девід Боуі

david-bowie-vd

 red line

Міла Куніс

963544

red line

Еліс Ів

fc26725df7ad65e5c0b1c4a8e79d8c3a 144

red line

Кейт Босуорт

383761778

red line

Варто відзначити такий факт: гетерохромія набагато частіше зустрічається у тварин, ніж у людей. Переважно така аномалія спостерігається у собак і кішок. Представники котячих помітно виграють у незвичайній гонці. Гетерохромія робить домашніх тварин неймовірно милими! 

74562157 large 2158834 koshka s raznimi glazami

sobaka original

 

 

Раз вже ми заговорили про гетерохромію серед тваринного світу, давайте торкнемося теми дикої природи. Різнокольорові очі бувають не тільки у домашніх вихованців. Дикі тварини теж іноді народжуються з аномальним забарвленням зіниць. Як вам ця мила совушка?

 t3rxwwyycasoij1k4ch5

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Віра
0 #1 Віра 06.06.2018, 22:17
Як це мило виглядає коли у тваринки різні очки,але деяких людей Гетерохромія прикрашає їм навіть це дуже пасує.
Дуже цікава стаття
Цитата