Львів величний та багатогранний. Це 7 місто за розмірами у всій Україні. Знаходиться він на заході нашої держави та в самому центрі Східної Європи, всього лише за 50 км від кордону з Європейським Союзом. За красу його вуличок та вишуканість архітектури Львів називають Маленьким Парижем. До речі, завдяки схожості зі столицею Франції, саме у Львові свого часу знімався фільм М. Боярського «Три мушкетери».

 

Цікаві факти про місто Львів:

-Місто Лева внесено до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО. На його території знаходиться близько 2500 історично важливих пам´яток історії та культури. Це найбільша кількість з усієї України – 55%. 

-Чисельність населення Львова становить - 726 тисяч осіб.

-Львівська Опера визнана однією з найкращих у всій Європі. Побудована вона у 1900 році за проектом австрійського майстра Зиґмунда Ґорґолевського. У Львові ходить поговір, ніби то через кілька років після будівництва, споруда почала розвалюватись. Майстра так вразила ця новина, що від хвилювання він помер. Похований у Львові, на Личаківському кладовищі. 

 Львівська Опера

 

-Перша в Україні пошта була відкрита саме у Львові. Започаткував її тодішній італійський бізнесмен Бандінеллі.  Він мав намір добряче заробити на цьому підприємстві, проте, надії не справдились. Листування із закордонними родичами було надто дорогим задоволенням і не кожному по кишені. Вартість доставлення листа коштувала як місячна зарплата.

 -Перший у світі Музей сала також започатковано у Львові. На його території розміщений найбільший у світі пам´ятник із сала у вигляді серця. Цей неординарний експонат 2011 року отримав відзнаку Книги рекордів України.

 Музей сала у Львові

 

-У Львові розташований незвичайний будинок, на стіні якого викладено гігантський портрет українського поета і художника Т.Г.Шевченка. Є також споруда зі стіною-кросвордом.

 Будинки з портретом Шевченка та стіною-кросвордом у Львові

 

-Цікавий факт про місто Львів для шанувальників футболу. Перший футбольний матч в історії України відбувся на території Стрийського парку у Львові. Сталося це 1894 року. Гра була між Львовом і Краковом. Перемогу здобула львівська команда.

-На площі Маланюка у Львові розташований питний фонтан-бювет, цікавинкою якого є те, що напитися води з нього можуть не тільки люди, але й пташки та тварини, які завітають на площу.

 Фонтан-бювет у Львові

 

-Львів має статус офіційної культурної столиці України. Присвоєно його у 2009 році.

-Значна частина вуличок міста вкрита бруківкою. У хроніках є запис таких цікавих фактів про Львів: 1780 року імператор Австрії їхав Львовом та застряг каретою у купі сміття. Щоб витягнути транспорт цісаря, знадобилося декілька добрих волів. Після цього випадку імператор наказав повністю вкрити площу бруківкою.

 Бруківка на вулицях Львова

-Львів – це шарм та вишуканість. Його будинки та архітектура зачаровують своєю красою, приваблюють туристів та славлять Україну на весь світ. Щорічно місто відвідує близько 1 млн чоловік, зокрема громадяни Польщі, Америки, Франції, Японії. Вони їдуть не лише дізнатись цікаві факти про місто Львів, але й  відчути на собі його загадкову атмосферу. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 99% - 2 голосів
99%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар