Символ - це найбільш простий, зрозумілий і швидкий спосіб виразити що-небудь довге і заплутане . Уявіть , що замість простого знаку череп з блискавкою, висів би напис: « При занадто тривалому контакті з оголеними проводами ваш організм може бути вражений розрядом в дуже багато вольт ».


Крім того, людська уява, деякі речі здатна засвоїти краще , ніж розум . Наприклад ,  заради чого Ісус Христос дозволив себе розіп'яти , пересічному обивателю зрозуміти в принципі нелегко. А ось розповідь про пелікана , який розриває собі груди , щоб нагодувати пташенят своєю кров'ю. Саме з цієї причини пеліканами прикрашені релігійні трактати і кам'яні фронтони церков : просто пташка - яскравий релігійний символ .

Хрести, півмісяці, зірки, свастики - це просто картинки , значки , кілька штрихів , нанесених в певному порядку. Однак в ім'я цих символів в усі віки проливалася кров , тому що символ - це маленьке і просте вираження величезного явища .Знак оклику

наука

У латинському тексті , якщо автор хотів висловити радість чи захват , він писав слово « Io » , яке означає щось на кшталт « ура ». Середньовічні ж переписувачі , призвичаїлися впихати «о» під « I» і таким чином економити цілу чверть дюйма пергаменту. З часом «о» стало і зовсім крапкою.
Знак питання

наука

Та ж сама історія , що і з знаком оклику . Питання в латині передавався словом « Quaestio » в кінці фрази . Переписувачі скоротили його до « Qo » і теж писали букву під буквою .


Cобака

наука

Вперше цей символ з'являється в середньовічних латинських рукописах XIV -XV століть. Ченці намагалися мінімально витрачати дорогий пергамент і придумували різні скорочення для слів які часто зустрічаються . Для прийменника ad ( на ): вони просто злили «а» і « d » - і вийшла карлючка @ . Крім того , собака встигла побути бухгалтерським символом, що позначає ціну товару , а в 1972 році американський фахівець компанії BBN Technology Рей Томлінсон придумав використовувати його для вказівки адреси поштової скриньки. Між іншим , « собакою » цей знак називають тільки у нас ; в різних мовах він носить клички « чортеня » , « кошеня » « черв'як » і навіть « булочка ».Плюс

наука

Плюс , як і мінус , з'явився на світ в 1490 році , коли була видана книга чеського математика Яна Відмана « Швидкий і красивий рахунок ». У ній він запропонував використовувати ці два символи для додавання і віднімання . До тих же пір математики намагалися пояснити словами , що потрібно робити з числами в їх формулах. Знаки множення і ділення з'явилися ще пізніше.


Анархія

наука

Простий символ означає , що анархія повинна правити світом , держави необхідно скасувати , мегаполіси зруйнувати , а всім жити згідно природним законам і здоровому глузду. А ось , так би мовити , оригінальна ідея анархії - одне з найзанудніших і найбільш добропорядних соціальних устроїв , який тільки можна придумати . Ніяких воєн , політики і телевізора - всі живуть невеликими комунами , в яких спільно орють , жнуть і вечорами водять хороводи.Пацифик

наука

Був придуманий в 1958 році британським дизайнером Джеральдом Холтомом . Кожен бачив у цьому нехитрому малюнку все, що хотів : християнський хрест , голуба миру , силует ядерної ракети . Насправді ж Холтом просто поєднав у колі два буквених сигнали з семафорної абетки - N і D , абревіатуру виразу « nuclear disarmament » - « ядерне роззброєння »Венера

наука

Астрологічний символ Венери став символом жінки. Зображує він неодмінний атрибут кожної жінки - дзеркало.
Марс

наука

Астрологічний символ планети Марс став позначати чоловіка взагалі. Це планета - куля з списом - символом войовничого бога .Чаша зі змією

Вся правда про символи

При опитуванні десяти осіб , що це за символ аптек та медицини взагалі і звідки він взявся , дев'ять скажуть , що це нагадування про те , що зі зміїної отрути роблять багато корисних ліків. Насправді ж , це древній символ богині Хіхієни , дочки бога медицини Асклепія ( Ескулапа ) . Супутниками Асклепія були дві мудрі змії , яких Хіхіена годувала молоком з чаші .


Інь і Янь

наука

Китайцям властиве дуалістичне сприйняття світу . Білий ян позначає у них вогонь , день , повітря , чоловіче начало ; темний інь - воду , ніч , землю , жіноче начало . Вважалося , що весь світ складається з цих двох субстанцій , які не мають чіткої межі . У кожному інь завжди є частка янь , і навпаки.


Всевидяче око

наука

Це давньоєгипетський символ, який позначає , що бог бачить все , хоча сам - невидимий . Цей східний символ здавався дуже загадковим і екзотичним , і його використовували масони в якості однієї з основних своїх емблем . Зараз всевидюче око найчастіше можна бачити на доларових купюрах.


Пентаграма

наука

На місце творця цього знаку претендують різні давні народи - від євреїв до шумерів , але , перші документальні свідчення про використання пентаграми належать грекам - піфагорійцям , які вважали пентаграму символом п'яти першостихій (вогонь , земля , вода , повітря і ефір , укладені в коло , що позначає всесвіт ) . Араби називали пентаграму « печаткою Давида» і вірили в те , що вона є найпотужнішим захистом від злих чар. Тому цей знак часто використовувався в різних культових і " магічних " ритуалах.


Смайл

наука

Рекламний символ , який був придуманий в 60- х художником Харві Боллом для фірми -клієнта. Його запозичили хіпі , у яких він став таємним знаком , який давав зрозуміти , що поблизу можна купити наркотики . Коли поліція навчилася розуміти сенс знака , смайл стали на зло поліцейським малювати всюди: на стовпах , рюкзаках , машинах і деревах. Так смайлик став символом контркультури взагалі. В Інтернеті він втратив своє кримінальне значення і став позначати просто посмішку.Свастика проста

наука

Вертушка з кривими лопастями при русі створює мерехтливе коло . Саме вона подала древнім індійцям ідею , що так влаштовано сонце . В Індії свастики всюди: у храмах , на підносах з пахощами , на весільному одязі. За індійськими віруваннями свастика оберігає від передчасної загибелі , приносить здоров'я і довге життя.

Cвастика перевернута

наука

Гітлерівці використовували цей солярний знак з індійської символіки , щоб підкреслити своє давнє арійське ( безпосередньо з Індії ) походження . Свастика виявилася перевернутою тому , що її творці неточно пам'ятали , в який бік загинаються хвостики . Пізніше , коли помилка відкрилася , була придумана версія про « нове переосмислення ». Добрий сонячний знак перетворився в один з найбільш огидних символів за всю історію людства - замість « життя» свастика стала означати «смерть ». На сьогоднішній день в більшості європейських країн використання свастики де-небудь , окрім книг і фільмів про Другу світову війну категорично заборонено.


Cердечко

наука

Символ серця в любовних посланнях використовували ще греки і римляни. Тільки на увазі вони мали зовсім не серце . Серцем же цей символ назвали християни в епоху середньовіччя. Багато дослідників вважають , що так зображувалася головка ерегованого пеніса. Такий символ виражав почуття глибокої симпатії.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Я
0 #4 Я 14.06.2018, 16:25
Цікаво
Цитата
Інна
+2 #3 Інна 11.03.2017, 13:15
Інформація дійсно цікава, доступна в розумінні навіть дітям.
Цитата
Віталік
+4 #2 Віталік 13.12.2013, 22:34
Пізнавально дізнався багато фактів що мене цікавели
Цитата
555
-2 #1 555 29.09.2013, 18:02
останнє здивувало :eek:
Цитата

FB