Що таке Атом?

Атоми - це крихітні частинки, з яких складається будь-яка речовина. У крапці в кінці речення може вміститися 2 млрд атомів. Але оскільки електрони сильно віддалені від ядра, атом - це в основному порожній простір.

Довгий час атом вважався неподільною часткою. Однак в кінці XIX в. була відкрита одна з складових частин атома - електрон. У 1911 р Е. Резерфорд довів, що атом має щільне маленьке ядро. Пізніше фізики відкрили, що ядро ​​складається з частинок двох видів - протонів і нейтронів.

У протонів позитивний електричний заряд, нейтрони заряду не мають. І протони, і нейтрони складаються з різних сполучень кварків. Навколо ядра обертаються негативно заряджені електрони.

Атом - електрично нейтральна система. Позитивний заряд його ядра дорівнює загальному негативному заряду електронів.

Усередині атома електрони обертаються навколо щільного ядра з протонів і нейтронів. Число всіх цих частинок різне у різних елементів.

Атом, що втратив один і більше електронів, називається позитивним іоном, який приєднав електрони - негативним іоном.

Атоми можна розщепити, але зазвичай вони залишаються цілими завдяки електричному тяжінню між позитивними протонами і негативними електронами, а також завдяки ядерним силам, що забезпечує цілісність ядра.

Кожен елемент складається з атомів з певним числом протонів в ядрі. В атомі заліза їх 26, в атомі золота - 79. Число протонів в атомі називається атомним номером. Він відповідає порядковому номеру елемента в періодичній таблиці.

Атоми з однаковим числом протонів, але з різним числом нейтронів називаються ізотопами.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Григорий
0 #1 Григорий 24.11.2017, 10:44
Подскажите книгу по физическим законам лотереи мира. Я хотел бы купить билет powerball http://localotto.com/ru/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%8C%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D1%8B%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D1%8B%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD/powerballusa хотел бы их получить доход с этой лотереи.
Цитата

Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com