хімічні елементи

Навіть якщо ви уважно все слухали на уроках у школі та на парах в університеті, ви знаєте далеко не всі цікаві факти про хімічні елементи. У цій статті ми розповімо про найцікавіші їх властивості.

 В даний час відомо 118 (за деякими даними до 126) хімічних елементів, з яких 92 трапляються в природі, а решта синтезовані штучно.

 У земній корі водню міститься зовсім мало - близько 0.15 %, в той час як цей же елемент становить близько 50% маси Сонця

 Натрій (відомий більше, як сіль) спочатку мав іншу назву. Аж до XVIII століття люди називали цей елемент содій. З цієї причини солі натрію мали таку дивну назву, як гідрохлорова сода, або ж сірчанокисла сода. 

 Мало хто знає, але залізо може перейти в газоподібний стан, для цього його потрібно нагріти аж до 5 000 градусів Цельсія.

 Один з найдорогоцінніших металів, який знають всі - золото, міститься в таких місцях, про які ви не підозрювали. Так, в тонні звичайної води з океану його близько 7 мг. Всього ж в океані міститься понад 10 мільярдів тонн цього металу.

 Спочатку платині, зважаючи на схожість зі сріблом, дали подібну назву - «сріблячко». Вона коштувала значно дешевше срібла. Пізніше, коли придумали, де можна застосовувати даний метал, все кардинально змінилося. Зараз платина в десятки разів дорожча за срібло.

 До речі, про срібло - його бактерицидні властивості були відкриті випадково. Військо Олександра Македонського піддалося епідемії, однак торкнулася вона лише звичайних військових, командувачі були здорові. Виявилося, що все пов'язано з посудом. У начальників він був срібний, у звичайних військових - з олова.

 Є кілька металів, які перебувають в рідкому стані при «кімнатній» температурі: ртуть, цезій, францій і галій.

 Раніше люди знали лише 7 металів і стільки ж планет, тому поділили їх «попарно». Місяць означав срібло. Марс - залізо. Ртуть привласнили Меркурію. Сонцю, звісно ж, золото. Юпітер став оловом. Венера - міддю. Сатурн свинцем.

 Найпоширенішим хімічним елементом у Всесвіті є водень (понад 88% всіх атомів), а в земній корі переважає кисень (47% маси).

 Організм людини включає понад 30 хімічних елементів, які забезпечують нормальне його існування. Наприклад, кальцій є основою кісткової тканини, натрій і калій забезпечують обмінні процеси в клітинах, залізо входить до складу гемоглобіну крові, йод необхідний для роботи щитоподібної залози.

 У промисловому виробництві також використовуються хімічні елементи. Так, літій необхідний для виготовлення акумуляторів, титан застосовується в авіабудуванні, а уран - в атомній промисловості.

 Ртуть - метал, який має негативну температуру плавлення (-38 С).

 З усієї кількості хімічних елементів в чистому вигляді при нормальних умовах (температура 0 С, тиск 760 мм рт. ст.) 11 є газами, ртуть і бром - рідини, а всі інші - тверді речовини.

 Один хімічний елемент може утворювати кілька простих речовин. Це явище називається алотропією. Наприклад, вуглець існує у вигляді алмазу, графіту, фулерена та інших, фосфор - у вигляді білого, червоного і чорного, кисень - у вигляді кисню (О2) і озону (О3). 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 98.33% - 3 голосів
98%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар