Як правильно користуватися пошуком Google

У цій статті буде наведено перелік всіх найбільш цінних інструментів пошуку.

 

До появи на світовій арені пошукової системи Google , пошук потрібної інформації у світовій павутині в більшості випадків грунтувався на методі наукового тику , довго і нудно доводилося розгрібати цю гору інформації , яку вивалюють на нас пошуковики.

Завдяки ідеї сортування по беклінках ( backlinks ) сторінок , видаваних при запиті , реалізованому в Гуглі , шанс " нарватися " на потрібну інформацію з перших спроб став набагато реальнішим. І це при тому , що понад 70 % користувачів не використовують всі можливості пошуку в Гуглі . А можливостей у нього предостатньо.


Логічні оператори
В арсеналі популярного у світі пошуковика всього два логічних оператора : AND (пошук по всіх словах ) або OR ( по кожному окремо ) . Використовуючи ці оператори , можна будувати більш гнучкі запити. Наприклад : Комп'ютери ( Новини AND Події AND Виставки ) Побачивши таке , Google відшукає для вас сторінки , на яких зустрічається згадка слова " комп'ютери " в контексті новин , подій чи виставок .Тепер поговоримо про мінуси
Припустимо , вас цікавить все , що пов'язане з ім'ям Білл , але абсолютно не цікавить Білл Гейтс. Що в цьому випадку ви робите ? Дуже просто - використовуєте мінус: Білл - Гейтс Наведена конструкція однозначно дасть зрозуміти Google , що вас цікавлять всі сторінки , в яких згадується ім'я Білл , за винятком тих , де згадується прізвище Гейтс.

Схожі слова
Для того , щоб Google шукав слова , схожі на задане , використовуйте символ " ~ " ( тильда). Будуть знайдені синоніми і слова з альтернативними закінченнями. Приклад : ~ hippo ( за запитом буде так само знайдено , наприклад , слово hyppopotamus ) .

Лапки
Якщо вам необхідно знайти певну фразу дослівно , можна використовувати лапки . Приклад: " Hotel California " ( аналогічний запит без лапок повернув би не тільки посилання на всі згадки однойменної пісні , а й на безліч сайтів тур- операторів і готелів) .

Маски
Символ "*" можна використовувати як маску - умовне позначення довільної кількості будь-яких символів . Це може бути корисно , наприклад , якщо ви намагаєтеся знайти текст пісні , але не можете при цьому точно пригадати слова . Або відшукати сайт , домен якого запам'ятався тільки частково. Приклад : welcome to the hotel * such a lovely place ;*pedia.org .

Числові інтервали
Google використовує також менш відомий оператор масиву цифр. Наприклад , пошук з використанням 2000 .. 2005 видасть результати , які будуть включати в себе наступні роки : 2000, 2001 , 2002 і так далі до 2005 . Використання того ж оператора таким чином .. 31 дозволить знайти сторінки, що містять числа менше 31 , а пошук 31 .. знайде сторінки з числами більше 31 .

Пошук осіб
У пошуковика картинок є цікава  можливість - виділяти зі всієї безлічі знайдених зображень особи . Для того , щоб цим скористатися , необхідно додати до URL результату пошукового запиту додатковий GET -параметр imgtype = face . Приклад : http:// ... / images ? Q = Audrey + Tautou & imgtype = face

Розширений пошук
Якщо ви забули який-небудь з перерахованих операторів , завжди можна скористатися формою розширеного пошуку .
Інформація про сайт
За допомогою оператора info : можна отримати відому Google інформацію про вказаний сайт. Приклад : info:tut-cikavo.com

Калькулятор
Однією з корисних і при цьому маловідомих можливостей Google є обчислення арифметичних виразів. У багатьох випадках це швидше, ніж використання програми калькулятора. У виразах можна використовувати оператори +, - , * , / , ^ (ступінь ) , sqrt (квадратний корінь) , sin , cos , tan , ln , lg , exp ( ex ) , дужки і багато чого ще. Приклад : sqrt ( 25 * 25 ) * 768.

Конвертер одиниць вимірювання
Google можна використовувати для швидкого перетворення метрів в ярди , кілограмів у фунти , літрів на джоулі . Для цього використовується абсолютно природний для людського розуміння синтаксис . Приклад : 16 tons in pounds . За тим же принципом можна виконувати перетворення між сумами в різних валютах. Наприклад: 15 Ruble in USD . Курси валют Google дізнається з Citibank NA
Відповідь на головне питання життя , всесвіту і всього такого
Google знає відповідь навіть на це сакраментальне запитання (якщо він буде записаний по-англійськи в нижньому регістрі) .


Додаткові команди Google

site:
Мабуть, одна з найбільш корисних і найбільш уживаних команд . Дозволяє обмежити пошук піддоменами зазначеного домену . Звучить заплутано , але на практиці все набагато простіше. Припустимо , нас цікавлять статті , які публікувала gazeta.ua про вибори в Україні . У рядку запиту пишемо : Вибори в Україні site:gazeta.ua  Можна не обмежуватися конкретним сайтом , а задати , наприклад , область . Виглядати це буде наступним чином : Програмування site:narod.ru . Тоді Google буде здійснювати пошук по всіх піддоменах narod.ru .

:  (двокрапка)
Повертає список сторінок , які посилаються на заданий сайт . Для наочності , введіть: kv.by і отримаєте список сторінок , що посилаються на сайт "КВ " . Це просто незамінний інструмент моніторингу для тих , хто займається " розкручуванням " сайтів . Та й простим власникам домашньої сторінки теж напевно буде цікаво.

cache:
Знаходить копію сторінки , проіндексованої Google , навіть якщо ця сторінка вже недоступна за адресою в інтернеті або змінила свій зміст . Іншими словами - пошук в кеші Google . Стане в нагоді для перегляду сторінок , контент яких часто змінюється. Виглядає так: cache:www.gazeta.ru

intitle:
Обмежує ваш пошук тільки заголовком сторінки . Говорячи технічною мовою - вмістом тега <title> .
Для прикладу демонстраційний запит intitle:перші шпальти ( пропусків між командою і параметром бути не повинно) призведе до того , що Google видасть посилання на перші шпальти  україномовних інтернет- газет.


inurl:
За цією командою пошук проводитиметься тільки в URL . Зазвичай цю інструкцію використовують не поодинці , а разом з іншими , коли хочуть відшукати сторінку пошуку або з хелпом . Наприклад , команда inurl: виведе список сторінок , у яких в адресі зустрічається слово , як в цих випадках : . Aol . com або home.netscape .com / home / internet - search.html . Нерідко цю команду використовують хакери , щоб знаходити скрипти перевірки паролю , на які немає посилань з головної сторінки сайту.

intext:
При пошуку не враховуються заголовки сторінок та посилання , проглядається лише текст тіла сторінки ( який укладено в тезі <body> . Це буває корисно , коли ви розшукуєте якийсь шматочок тексту і вам , за великим рахунком , байдуже, який у сторінки заголовок і які посилання .

inanchor:
Пошук в тексті якоря ви зможете реалізувати , користуючись наведеною командою. Текст якоря - це , за великим рахунком , опис посилання . Ілюструємо на прикладі HTML - коду <a href="/www.kv.by> Комп'ютерні новини [/ url ] , під впливом команди inanchor : пошуковик обробить тільки текст "Комп'ютерні новини" , це і є текст якоря.

filetype:
Ще одна надзвичайно корисна команда. Дозволяє шукати в інтернеті файли з заданим розширенням . Однак будьте уважні , параметри команди розуміються Google занадто буквально , і тому якщо ви спочатку наберете filetype:htm , а потім filetype:html , то результати пошуку в обох випадках будуть різними. Google підтримує деякі найбільш популярні формати від Microsoft : PPT , XLS і DOC . Крім того , ви можете шукати навіть скрипти , створені для динамічного генерування контенту , такі , як ASP , PHP , CGI і так далі. До речі , повертаючись до розмови про хакерів , інструкція filetype: теж використовується ними в непристойних цілях. Наприклад, запис authorisation filetypehp може допомогти зловмисникові знайти скрипт перевірки пароля. І якщо написав його програміст був не дуже грамотним фахівцем , то наслідки цього будуть плачевні.

related:
Ця команда наказує Google виводити список сторінок , пов'язаних зі сторінкою , зазначеної в параметрах . Хоча слово " пов'язані " не зовсім підходить в даному випадку, швидше , краще вжити " схожі , що належать до однієї категорії" . Ось дивіться , команда related:google.сom поверне ряд посилань на інші пошукові машини , такі , як Yahoo , AltaVista ... Тепер , напевно , стало зрозуміліше. В принципі , related : зручний засіб , якщо ви хочете дізнатися , до якої категорії відносить ваш сайт Google . Або , навпаки , якщо хочете знайти , наприклад , авторитетні інформаційні сайти. Саме авторитетні , тому що Google при виведенні результатів сортує їх в порядку значимості , і якщо ви введете , наприклад,  related:cnn.сom , то перші позиції серед результатів будуть займати найбільш вагомі видання схожої тематики : The New York Times , Washington Post і т . д.

define:
Використовуйте оператор define : для швидкого пошуку визначень. Приклад : define: Україна (запит видасть посилання на сторінки , які інформують вас про Україну) .

movie:
Для пошуку назв фільмів зручно використовувати оператор movie: . Приклад: movie: форсаж


music:
Оператор music: обмежить результати пошуку контентом , який тим чи іншим чином пов'язаний з музикою. Приклад : music:Depeche Mode 101.

Це повинен знати майже кожен - три заборони Google
Не можна використовувати маски ( * і? ) Для заміни символів .
У пошукових системах, що підтримують маски , ви можете ввести " мод * " і чекати , що серед результатів пошуку опиняться такі слова , як мода , модель і т.д. У Google так зробити не можна. Зірочка використовується тільки для заміни одного слова , але не символів .
Чи не підтримуються запити , які з понад 10 слів .
Все, що буде слідувати потім , буде ігноруватися пошукачем. Але обійти обмеження все-таки можна , якщо замінити найменш важливі слова у запиті на символ "*". У цьому випадку вони враховуватися не будуть.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Коментар

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

20 цікавих фактів про англійську мову.

англійська моваБез сумніву, на заняттях англійської мови Ви дізнаєтеся бага

...
Навіщо вчити англійську мову?

английский языкЯк ви могли помітити, серед іноземних мов англійська стоїть

...
Цікаві факти про морську зірку.

http://tut-cikavo.com/tvaryny/549-tsikavi-fakti-pro-morsku-zirkuМорські зірки - це дуже незвичайні істоти, що мешкають в мор

...
Цікаві винаходи XX століття.

винаходиВинахідники минулого століття старанно намагалися допомогти

...
Топ - 10 корисних сервісів Google, про які мало хто знає

Топ - 10 корисних сервісів Google , про які мало хто знаєКорпорація Google відома не тільки своєю пошуковою системою,

...
17 природних ілюзій, які схожі на диво.

23 природні ілюзії, які схожі на диво.Уважний погляд здатний знайти тисячі природних загадок, бага

...
Дитяча гірка. Рухлива розвага для ваших дітлахів.

горка детская пластиковая спускЯкщо у вас є маленька дитина, а можливо декілька, а також ви

...
Острів Бора Бора

Острів Бора БораЩе в 60 роках цей острів був названий найкрасивішим островом

...
Засновник Amazon, став найбагатшою людиною в світі.

безос, гейтсГоловний виконавчий директор Amazon Джефф Безос обігнав Білл

...
10 фактів про зомбі в реальному світі.

10 фактів про зомбі в реальному світі.Кого називають «батьком-зомбі», за якою статтею на Гаїті суд

...