Довго завантажується і повільно працює комп'ютер ? Виконуємо дефрагментацію Багато користувачів часто стикаються з даною проблемою. Після покупки комп'ютера або переустановлення операційної системи, раніше досить було максимум хвилини після включення , щоб комп'ютер був готовим до роботи.

Але з часом (особливо це стосується техніки не першої «свіжості» ) завантаження комп'ютера починає займати все більше часу. Та й після завантаження система часто « пригальмовує ».

Щоб розібратися в цьому питанні , наведу такий приклад. Уявіть собі , що ви збираєте гриби в лісі , і якимось дивним чином всі ці дари природи вишикувалися в одну довгу лінію. Зрозуміло , що мине зовсім небагато часу і ваша корзина буде повною ... Але в реальності гриби розкидані по всьому лісу . Тому ваше « тихе полювання » триватиме набагато довше.

Схожа ситуація відбувається з даними на жорсткому диску. Поки на ньому достатньо місця , файли записуються цілими « порціями » і процес зчитування інформації відбувається досить швидко. Але з часом при записі нових файлів і редагуванні вже наявних відбувається їх розбивка на окремі фрагменти . Тобто операційна система « втискує » нову інформацію туди , де є вільне місце. І часто це відбувається « шматочками ». І ці фрагменти тепер розкидані по всьому диску , як гриби в лісі. Через це зчитування інформації значно сповільнюється , так як магнітній голівці дисковода доводиться часто змінювати своє положення.

Відразу необхідно зазначити , що мова йде тільки про магнітні диски ( HDD) . У твердотільних дисків (SSD ) принцип зчитування даних інший . І ця проблема їх не стосується. Але поки переважна більшість комп'ютерів все ж використовує магнітні жорсткі диски. Дізнатися , який вид диска використовується у вас , можна у продавця або виробника. Отже , для прискорення зчитування інформації (і відповідно , роботи комп'ютера) необхідно з'єднати розрізнені фрагменти файлів в єдине ціле, тобто виконати дефрагментацію .

Для цього існує безліч безкоштовних програм , але ми розглянемо варіант використання внутрішніх можливостей операційної системи Windows. Нижче запропонована покрокова інструкція.

1. Відкрийте Мій комп'ютер ( Комп'ютер ) . Клацніть правою кнопкою миші на значку локального диска С. Якщо жорсткий диск розбитий на кілька томів (найчастіше на два) , то дану послідовність дій можна виконати потім і для диска D. Виберіть пункт меню "Свойства".

2. Перед дефрагментацією необхідно оцінити обсяг вільного простору на диску . Для успішної дефрагментації необхідно не менше 15%. Якщо вільного місця менше , то краще перемістити частину інформації на флешку або лазерний диск . Але якщо « покопатися » в папках , то напевно можна знайти багато зайвого і просто видалити.3. Вибрати вкладку Сервіс і команду Виконати дефрагментацію .

4. Спочатку можна провести аналіз даних , вибравши відповідну команду. Система вам сама підкаже , чи є необхідність у дефрагментації. Якщо така необхідність існує , то після аналізу просто підтвердіть початок цього процесу. Слід зазначити , що дефрагментація може тривати кілька годин залежно від кількості даних і ступеня їх фрагментованості . Я , наприклад , запускаю цей процес на ніч , а наступного дня насолоджуюся більш комфортною роботою з комп'ютером. Сподіваюся , що ця стаття дозволить і вам випробувати подібні почуття !

Тисніть кнопки - діліться з друзями

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB