Чорне море

Важко уявити, що 8000 років тому, Чорне море було гігантським прісноводним озером, схожим на Каспійське море. Коли потужний землетрус розколов сушу, утворилася протока Босфор у Туреччині. Вона з'єднала озеро з Середземним морем. І ось тоді, сюди ринули потоки морської, солоної води.

 

Дивовижні факти про Чорне море.

Point Green Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном. 
Point Green Давньогрецька назва моря - Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським («Гостинне море»).

Point Green Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м. Річ у тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сам сірководень у Чорному морі з'явився в результаті загибелі всього живого в ньому через злиття  з Середземним морем.

Point Green Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко.

Point Green Чорне море омиває береги  України, Румунії, Болгарії, Росії, Туреччини, Абхазії і Грузії.Point Green Найбільша глибина - 2210 м.

Point Green Площа Чорного моря - 422 000 км².

Point Green У Чорне море впадають близько 15 річок, серед яких Дунай і Дніпро.

Point Green У Чорному морі мешкає всього 2500 видів тварин, для порівняння в Середземному - близько 9000 видів.

Point Green У схемі течій Чорного моря виділяються два величезних замкнутих кругообіги з довжиною хвилі 350-400 км. На честь океанолога Миколи Кніповіча, який першим описав цю схему, її назвали «Окуляри Кніповича».

Point Green Єдина акула, яка живе в Чорному морі - Катран. Вона боїться людини і тому рідко з'являється біля берегів. Єдину небезпеку для людей представляють спинні плавники акули, оснащені великими отруйними шипами.

Point Green Морський дракончик - найнебезпечніша риба для людини в Чорному морі. Колючки спинного плавника морського дракончика і кришок на зябрах містять сильну отруту. Ще деяку небезпеку становить скат - хвостокол, що має отруйний шип на хвості. Його ще називають рибою - котом.

Point Green На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці і молюск - хижак Рапана, занесений кораблями з Далекого Сходу.

Point Green Єдиний великий півострів Чорного моря - Кримський.

Point Green Гори навколо Чорного моря постійно ростуть, а саме море збільшується. І, якщо гори підростають всього на кілька сантиметрів за сторіччя, то море наступає зі швидкістю 20-25 сантиметрів за 100 років. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 80.87% - 39 голосів
81%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

ульяна
+1 #46 ульяна 15.04.2019, 19:41
мені ці цікаві факти дуже сильно допомогли1
Цитата
марія ірха
+8 #45 марія ірха 10.04.2019, 20:29
дякую за ці цікаві факти про чорне море мені допомогло у навчані ще раз дякую.
Цитата
Маленька
+3 #44 Маленька 10.04.2019, 19:06
Дуже класна інформація мені дуже допомогла.Дякую усім хто писав.
Цитата
віка
+3 #43 віка 09.04.2019, 19:42
дякую ви мені дуже допомогли
Цитата
Неважно это!
-12 #42 Неважно это! 09.04.2019, 17:29
Бэээ
Цитата