Цікаві факти про ГімалаїГімалаї, це найбільший гірський хребет Азії, він є домом для найвищих у світі гірських вершин, включаючи Еверест. Вони являють собою групу гірських районів, розташованих у Південній Азії, включаючи такі країни, як Пакистан, Індію, Бутан, Тибет і Непал .

Гімалаї складаються з 30 гір і 9 найвищих піків у світі. Вони утворюють паркан між Тибетським плато на півночі і рівнинами Індійського субконтиненту на півдні. Загальна протяжність Гімалаїв більше 2400 кілометрів ( 1500 миль) , тут розташовані найвищі гірські вершини і найбільші льодовики на Землі.

Гімалаї грають велике значення в міфології , літературі , релігії народів Південної Азії. З століттями , вони стали центром тяжіння для паломників з Індії та Непалу , а також для альпіністів усього світу . З тих пір як Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей вилізли на гору Еверест , багато людей задалися метою досліджувати невідомі зони Гімалаїв , які є найбажанішою метою для альпіністів усього світу .

Гімалайський хребет був сформований близько 70 мільйонів років тому в результаті зіткнення Індо-Австралійської і Євразійської плит

Буквальний переклад Гімалаї - «Обитель снігу » , він складається з об'єднання двох санскритських слів - « гіма » (сніг ) і « алая » ( обитель ).

Згідно індуїстської міфології , Гімалаї є домом бога Шиви.


Гімалайська гірська система є однією з наймолодших гірських систем , яка простягається через шість різних країн , а саме Індію , Непал , Бутан , Тибет , Афганістан і Пакистан .


Гімалаї найвищі гори в світі , з 30 піками , які підносяться більш ніж на 7000 км . Вони становлять близько 1490 миль ( 2400 км ) в довжину , і в середньому від 200 до 250 миль ( 320-400 км ) в ширину .


Гімалаї охоплюють 0,4 % простору Землі. Їх загальна площа 153295000 кв. км .
Клімат в Гімалаях стає холоднішим в залежності від рівня висоти.


Кліматичні відмінності в горах настільки великі , що мандрівники в цих місцях стикаються з мусонами , повенями , снігопадами , зсувами , землетрусами , поштовхами і сильними вітрами.

Індо-Австралійська платформа все ще рухається на 67 мм на рік , і протягом наступних 10 мільйонів років вона подолає близько 1500 км .

Гімалаї включають в себе снігові гори , а також зелені мальовничі долини.

Гімалаї є одним з найбільш неприступних районів світу.


Кілька великих річок - Ганг , Інд , Брахмапутра , Меконг , Янцзи беруть початок з Гімалаїв або Тибетського нагір'я. Ці гімалайські річки старші , ніж самі гори.


У долинах між хребтами Гімалаїв , є нечисленні поселення місцевих жителів.

Гімалаї є джерелом трьох основних річкових систем у світі.


На вершинах гір через екстремальні умови , такі як потужні вітри , холод і нестачу кисню , практично не ростуть рослини.


Гімалаї служили природним бар'єром протягом тисяч років , запобігаючи раннім контактам між людьми Індії , Китаю та Монголії.


Цей район знаходиться на третьому місці за кількістю снігу і льоду , після Антарктики і Арктики.


Гімалаї є найменш відвідуваною частиною Землі , що робить цей район найбільш незайманою частиною планети після Антарктиди.


Лікарські трави, що ростуть у передгір'ях Гімалаїв , вважаються найчистішими .


29 травня 1953 Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей стали першими , хто піднявся на Еверест , найвищу вершину світу .


Щороку під-час сходження на Еверест гине кілька людей.


У Непалі Гімалаї називають " Samgarmatha ", що означає "Богиня Всесвіту».


Гора Еверест отримала свою назву від сера Ендрю Вога в 1865 році на честь його попередника сера Джорджа Евереста.


Гімалаї роблять значний вплив на циркуляцію повітря і кліматичні умови в сусідніх країнах.


Тварини , що мешкають в Гімалаях знаходяться під постійною загрозою , з причини вирубки лісів і скорочення зони їх проживання.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Виктория
+1 #2 Виктория 17.01.2018, 17:45
Дуже цікава стаття.
Цитата
ПАША
0 #1 ПАША 13.12.2017, 18:28
несподобалося вси ци факти вже мени видоми
Цитата

FB