10 Звичайних речей , які можуть вплинути на психікуЛюди не знають, що деякі звичайні речі або явища, з якими ми зустрічаємося в житті, можуть викликати у людини психічний розлад або, принаймні, підштовхнути до нього.

Багато хто вважає , що божевілля передається у спадок - ящик Пандори з божевіллям всередині просто чекає свого відкриття. Інші вважають, що це може трапитися з кожним, але тільки після серйозної травми.

Люди не знають , що деякі звичайні речі або явища , з якими ми зустрічаємося в житті , можуть викликати у людини психічний розлад або , принаймні , підштовхнути до нього.10 . Розпродажі

психологія це

Великі розпродажі можуть призвести до неспокою

Чули історії про те, як люди сходять з розуму під час розпродажів і затоптують кого-небудь або навіть бризкають в обличчя іншим перцевим балончиком ? Виявляється , це обумовлюється психологічним фактором. Вчені провели опитування серед людей , які брали участь у великому розпродажі і виявили , що деякі з них проявляли симптоми божевілля.

Учасники опитування стверджували , що у них було присутнє почуття занепокоєння , вони не враховували інтереси інших покупців , і розпродаж був схожий на сон. Для деяких це хороші новини : якщо хтось раптом одягне на чиюсь голову  мікрохвильовку тільки для того , щоб купити останній телевізор по великій знижці , в суді можна буде послатися на тимчасовий напад божевілля.9 . Проживання там , де зимові ночі дуже довгі

психологія це

Тривалі зимові ночі можуть викликати депресію

Ви живете на території , де взимку ночі занадто довгі ? Подумайте про подорож на сонячний пляж , так як відсутність сонячного світла може настільки сильно вплинути на ваш настрій , що це призведе до депресії.

Подібне явище називають зимовою депресією , і воно може сильно ускладнювати людині життя , особливо якщо вона живе на півночі , де трапляються полярні ночі.

На щастя , існують способи полегшити симптоми : наприклад можна купити лампочки , які випромінюють світло, схоже на  сонячне .8 . Проживання на самоті

психологія це

Проживання на самоті може викликати депресію і дивну поведінку

За результатами дослідження , проведеного на вибірці з 3500 людей , вчені з Фінляндії виявили , що люди, що живуть на самоті , частіше приймають антидепресанти , ніж люди які  живуть з кимось. Вчені не забули згадати , що існує безліч факторів, що призводять до депресії , і проживання на самоті є тільки одним з них.

Крім депресії , деякі люди, що проживають на самоті , стверджують , що у них є дивні звички: розмовляти з собою французькою під час приготування сніданку , біг на місці під час перегляду телевізора і вживання вина в душі о 8 ранку.7 . Контакт з кішками

психологія це

Котячі паразити можуть викликати незвичайну поведінку

Вагітним жінкам заборонено наближатися до котячих лотків , але більшість людей не знають причину цієї заборони. Виявляється , « божевільні кошатники » - це не тільки про їх надмірну любов до тварин.

Коти є переносниками і «місцем для розмноження » для паразитів під назвою Toxoplasma Gondii . Коли паразит залишає тіло кота - єдиною його метою є потрапляння в іншого кота , зазвичай через щурів або мишей. Потім паразит впливає на щура або мишу , в якій він знаходиться так , щоб зробити їх більш необережними і знизити швидкість їх реакцій - таким чином , для пацюка або миші підвищується шанс бути з'їденим кішкою , після чого цикл повториться.

Вчені вважають , що ефект від зараження паразитом людини може бути схожий на те , як паразит впливає на щурів. Так що , якщо у вас вдома є кішка і ви частенько перебігаєте дорогу прямо перед автомобілями - не хвилюйтеся , можливо , це маленький паразит грається з вами .

 


6 . Постільні клопи


психологія це
Постільні клопи можуть викликати такі симптоми , як безсоння і занепокоєння

Вчені вивчали те , як постільні клопи впливають на дітей і нічого доброго не знайшли. Постільні клопи можуть мати сильний вплив на деяких людей , і навіть у звичайних людей можуть проявлятися психічні нездужання.

Згідно з дослідженням , один з випробовуваних був настільки стурбований думкою про постільних клопів , що у нього стали проявлятися галюцинації. Незважаючи на те , що у нього ніколи не було проблем з психікою , пацієнт вважав , що в його ліжку живе безліч клопів і єдиним виходом було щоденне прибирання з хлоркою .

Дослідження показують , що ті, у кого в будинку є постільні клопи можуть страждати від кошмарів , безсоння і зайвого занепокоєння . Ці симптоми можуть проявитися навіть від читання про подібні випадки . У кого-небудь зараз з'явилося неприємне відчуття ?5 . Народження дитини


психологія це
Народження дитини може призвести до післяпологової депресії

Народження дитини - щаслива подія для сім'ї , повна радості і надій ... якщо у матері не розвивається депресія і вона не вирішує вбити себе і дитину.

Післяпологова депресія - думки про самогубство і вбивство трапляються рідко , але можуть тривати місяцями. Симптоми захворювання ускладнюють турботу про дитину , і навіть виконання повсякденних справ .

Це дивовижне захворювання . Що може бути депресивного в тому , що у вас в родині з'явився маленький клубочок щастя , який плаче всю ніч і не може заспокоїтися , скільки б ви не вмовляли його ?4 . Пасивне куріння


психологія це
Пасивне куріння може збільшити в два рази шанс розвитку психічного захворювання
Некурящі люди часто скаржаться на те , що їм доводиться нюхати і вдихати дим , що випускається курцями. Шкода пасивного куріння досі вивчається , але психіатри вивчають інші ризики.

У результаті дослідження , вони виявили , що пасивне куріння на 50 % збільшує шанс психічного захворювання. Для курців ризик опинитися у психлікарні в чотири рази більше.

Погані новини - якщо ви курите, ви можете зійти з розуму. Хороші новини - у вас є нова тактика для суду , адже оголошення себе божевільним може врятувати не раз.3 . Травма мозку


психологія це
Струс мозку може викликати довгострокові психологічні проблеми

Струс мозку може бути причиною проблем з психікою ще довго після того , як фізично мозок вже вилікувався. Дослідження показують , що 48.3 % струсів мозку закінчуються якими-небудь проблемами в психічному здоров'ї .

Також відомо , що люди, які перенесли струс мозку , можуть сміятися в один момент , плакати через хвилину і в цілому проявляють сильні перепади настрою. Ті , хто любить стверджувати , що він божевільний , може перетворити це на реальність , побивши себе по голові сковорідкою . Втім , ті , хто це роблять - спочатку не зовсім нормальні .2 . Автокатастрофа

психологія це

Автомобільна аварія може призвести до посттравматичного стресового розладу

Коли люди чують про ПТСР - в голову приходять ветерани воєн. Однак, виявляється , що навіть щось звичайне , як аварія , може послужити причиною виникнення довгострокового ПТСР .

Причиною виникнення ПТСР є « розрив » наших «бульбашок безпеки » , від якого людина відчуває шок і дезорієнтацію . Якщо автокатастрофа досить серйозна - люди, які пережили її , можуть отримати ПТСР .

Залежно від здатності людини адекватно реагувати на навколишній світ , ПТСР може виникнути , навіть якщо людина побачила , як її дядько одягнувся клоуном , напився і зламав пару її іграшок . Це , до речі , може бути і поясненням ірраціонального страху клоунів.1 . Надмірні хвали в дитинстві


психологія це
Надмірне хваління дитини може викликати серйозні проблеми в характері

Багато батьків навчають своїх дітей , що ті не вчиняють ніяких помилок , вони завжди переможці і все, що вони чіпають , перетворюється на золото . Дослідження показують , що похвала за щонайменше досягнення дитини може викликати серйозні проблеми в характері людини.

Так що , якщо ви знаєте когось , хто постійно підбадьорює свою дитину - скажіть йому (або , що більш імовірно , їй ) , що в результаті дитина може вирости людиною, яка про друзів чула лише по телевізору.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB