Топ 10 головних страхів людини

Так чи інакше , ми всі боїмося різною мірою проявляти свої почуття й емоції на очах у інших. Однак, для деяких такий страх стає нав'язливим і переходить у фобію.

10 . страх старості


Досить рідко зустрічається страх у молодих , і часто виникає у жінок середнього віку , а також у неспроможних чоловіків , яким вже за 50.

І цей страх цілком зрозумілий, адже на біологічному рівні завдання жінки - це народження і виховання дітей , а завдання чоловіка - це відтворення потомства і забезпечення сім'ї їжею і безпекою.9 . Страх бути отруєним

Цей страх є самостійним і часто взагалі ніяк не корелює з іншими фобіями . А все тому , що ним страждають , як правило , люди з інтуїтивним типом мислення. А таких за різними підрахунками не більше 5 % від усього населення земної кулі. Наприклад , такий страх був у Сталіна . Це підтверджують різні джерела .

Так чи інакше, цей страх є часто неусвідомленим і виявляється він , за всіма спостереженнями тільки у людей з високим рівнем інтуїтивного типу мислення .8 . Страх здатися боягузом

Чисто чоловічий страх , який іноді відчувають молоді люди у яких , як не дивно , є якесь вроджене почуття відповідальності за інших людей. Саме ці люди несуть в собі справжній стрижень управлінця та володіють вродженою харизмою. Дуже багато жінок також його випробовують . Тому, такий страх навіть допомагає , як чоловікам , так і жінкам бути на коні в певні хвилини , і в той же час не дає розслабитися , коли це необхідно.7 . Вермінофобія (страх бактерій і мікроорганізмів)

Напевно ви зустрічали або чули в своєму житті про людей , які миють руки десятки разів на день , роблять прибирання будинку щодня по кілька разів , не можуть торкатися до багатьох нешкідливих предметів і все тому , що бояться заразитися яким-небудь « небезпечним» вірусом.

Таким страхом страждають , як правило , люди з високим логічним інтелектом. Часто це талановиті інженери , економісти , юристи. Наприклад , відомий американський винахідник , режисер і мільйонер Говард Хьюз страждав від цієї фобії. Надалі , така фобія переходить в обсесивно-компульсивний розлад, який ще більше робить людину затворником власних страхів.6 . Стах збожеволіти

Досить специфічний страх і стійкий , але відчувають його тільки ті , хто мислить абстрактними поняттями. Часто це люди , які намагаються пізнати духовний світ , пізнати Всесвіт , вивчають релігії , філософію , фізику. Це люди , здатні народити геніальну ідею , навіть якщо вона здасться трохи божевільною .

Багато поетів , класичні та рок музиканти відчували страх божевілля, але при цьому намагалися дослідити себе і Всесвіт через різні наркотики і психоделіки , типу ЛСД , шавлії і т.п.5 . Страх інтимної близькості

Страх , що зустрічається не тільки у 16 річних підлітків , а й у цілком дорослих 40 -річних чоловіків , а іноді і жінок. Дивно , але цим страхом володіють люди , у яких спостерігається підвищене лібідо в порівнянні з усіма іншими. Однак , незважаючи на це мається і складна сексуальність через невдалий перший досвід. Люди з таким страхом досить часто володіють розвиненим системним мисленням. Це люди для яких домашній затишок , улюблена книга і кухня - це постійні супутники життя . Але що стосується інтимної близькості , вони відчувають незручність , скутість і страх перед чимось новим. Чоловіки часто відчувають страх перед невдачею або бояться бути висміяні . Жінки теж бояться того , що їх можуть поранити або зрадити , образити.4. Страх павуків , щурів, тарганів, змій, літаків, монстрів, демонів, дзеркал, вимкненого монітора комп'ютера, високих каблуків.

Всі ці страхи об'єднані одним пунктом з причини того , що корінь цих страхів один - нерозвиненість образного типу мислення у тих, хто володіє вродженим образним інтелектом. Такими страхами і фобіями володіють саме люди з вродженим образним мисленням. Це , так звані , чуттєві натури : актори , художники , моделі і т.п. Тобто ті , хто мислить образами та емоціями.3 . Социофобия (страх публічних виступів) , агорафобія ( страх відкритих просторів)

Так чи інакше , ми всі боїмося різною мірою проявляти свої почуття й емоції на очах у інших. Однак , для деяких такий страх стає нав'язливим і переходить у фобію . І страждають цими страхами , в основному люди з образним і системним типами мислення. Якщо перші - це природжені творчі натури для яких бути в центрі уваги - потрібна річ , але тільки в наслідок певних особливостей сприйняття з'являється цей страх сцени або відкритих просторів , то для других , це скоріше страх бути некомпетентним , смішним , дурним.2 . Страх смерті ( акрофобія , гематофобія і т.п.)

Притаманний тривожно-недовірливим людям з образним типом мислення. Саме такі люди є головними носіями страху смерті та інших подібних фобій : страх закритих просторів , страх крові , страх висоти , страх мерців , страх болю , страх згвалтування та інші .1 . Страх Самотності

Навіть люди, які страждають аутизмом , який характеризується повною замкнутістю і асоціальною поведінкою можуть у глибині душі відчувати страх повної самотності. В основі цього страху лежить те , що кожна людина прагне бути щасливою. Але оскільки люди перш за все « соціальні тварини » , то ми можемо відчути себе щасливими тільки перебуваючи і реалізуючись в соціумі. Бути незрозумілим , невизнаним , кинутим , відкинутим , - така дійсність швидше лякає , ніж дозволяє отримати насолоду.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Yanina
+2 #2 Yanina 03.12.2017, 12:06
wow! that's cool
Цитата
Олег
+2 #1 Олег 18.01.2014, 20:33
Неккректно відображаються новини з rss-розсилання в програмі Thunderbird. Нічого подібного немає з розсилок з інших ресурів.
http://uaimage.com/gallery/e95ea56c
Цитата

FB