Цікаві факти про рослини.

Дослідники вважають, що рослини наділені почуттями, інтелектом, володіють пам'яттю, відчуттям часу, можуть розрізняти кольори і спілкуватися між собою або застерігати один одного. Вони вміють розпізнавати загрозу, тремтять від страху, можуть кликати на допомогу. Здатні взаємодіяти один з одним і іншими живими істотами на відстані, розрізняють настрій і наміри людей. Випромінювання, що випускається ними може бути зафіксовано спеціальними приладами. 

 

Цікаві факти про рослини.

-Найдавніші рослини на нашій планеті - морські водорості. Вони існують не менше 1 тисячі мільйонів років.

-Цікаво, що вік насіння арктичного люпину, знайдених біля канадського узбережжя Юкона в мерзлому ґрунті, становить від 10 до 15 тисяч років. Найдивовижніше, що деякі з цих насінин зійшли, а на одному з них навіть розпустилися квіти.

-У Південно-Західній Азії та на Аравійському півострові є рослина, яку називають «квіткою сміху». Її насіннячко розміром з горошину здатне викликати у людини безпричинний сміх десь на півгодини, після чого людина спокійно засинає. Лікарі-стоматологи дають хворим з алергією на новокаїн ці "зерна сміху".

-У своєму житті сучасна людина залежить від використання 1500 видів культурних рослин.

-Найдовші коріння виявлені у дикого фікуса з Південної Африки. Вони досягли 120 м.

-Орхідеї відомі як «викрадачі енергії». Ці рослини найкраще вирощувати не в себе вдома, а в оранжереях. А вже якщо вони ростуть в будинку, то їх ні в якому разі не можна поміщати в спальню, оскільки орхідеї найінтенсивніше поглинають енергію вночі і перед світанком. Категорично протипоказаний контакт з орхідеями хворим і ослабленим людям.

орхідея

-Найменша квітка у світі ряска. Її довгий час вважали, водоростю, але потім виявили у ряски квітки. Досі не можуть зрозуміти, яким чином за добу кількість цих рослин у водоймі збільшується вдвічі. А за кілька днів ряска покриває всю поверхню водойми.

-В Індії росте рослина під місцевою назвою "обмани шлунок". З'ївши 1-2 його листочки, людина відчуває ситість протягом цілого тижня, хоча листя не містять цінних поживних речовин. Люди, які страждають від надмірної ваги, приймають таблетки і настої з листя цієї рослини, здатної створювати ілюзію ситості.

-Найживильніший у світі плід - авокадо. Він містить на фунт їстівної маси 741 калорію. А найменш поживний овоч - огірок, містить на фунт їстівної маси всього 73 калорії.

-Деякі дерева спілкуються між собою, використовуючи хімічні речовини. Якщо жук нападає на якесь дерево, воно виділяє в повітря речовини, які підказують іншим деревам в околиці, щоб ті теж випустили отруту і відлякали тим самим від себе жуків.

-Перша рослина, яка розцвіла і дала насіння в космосі за відсутності гравітації, - арабідопсис. Життєвий цикл цієї рослини складає всього 40 днів. У 1982 році екземпляр арабідопсиса був вирощений на борту радянської космічної станції "Салют-7".

Цікаві факти про рослини.

 

-Якщо ви поставите квітку у воду, що містить чорнило, вона може стати синьою або чорною!

-Дерева ростуть від верхівки, тому якщо ви виріжете своє ім'я на дереві, коли ви (і дерево) ще маленькі, ваше ім'я залишиться на тій же висоті, коли ви станете старшими.

-Пожежі поширюються вгору по схилах набагато швидше, ніж вниз. Гаряче повітря, що піднімається від пожежі, висушує дерева на схилі, тому вони горять швидше.

-Фрукт дуріан пахне гниллю - як протухла риба, - але смак у нього чудовий! Це улюблені ласощі орангутангів.

-Існує близько 70 видів грибів які світяться. Світло деяких з них таке сильне, що при ньому можна читати.

гриб светится

 

-Пекуча кропива добре росте на кладовищах - вона пишно розростається на фосфорі, який міститься в кістках.

-У Бразилії зосереджено 30 відсотків усіх тропічних лісів, що залишилися на Землі.

-Листя гігантської водяної лілії, яка росте в Амазонці, дуже міцні. На них може спокійно сидіти маленька дитина.

-Картопля походить з того ж сімейства, що і беладона. Якби картопля була відкритою зараз, можливо, вона б не стала харчовим продуктом!

-У 1982 році японські вчені виявили насіння магнолії, вік яких 10 тисяч років. Їм вдалося виростити з них дерево!

-Кора секвої не горить. Коли в лісах починаються пожежі, це дерево вигоряє зсередини!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

вероника
+7 #27 вероника 18.09.2018, 19:39
я хотела бы услышать интересную информацию о растениях и животных!!!
Цитата
Стас
+9 #26 Стас 10.12.2017, 18:16
Доволі цікаво на домашку згодиться!!!
Цитата
Бадьоу
+16 #25 Бадьоу 13.03.2017, 19:35
Дуже цікаві факти, але нам у школі задають писати повідомлення про рослини (цікаві та короткі). Діло у тому що однокласники пишуть одне і теж з цього сайту по 15 разів як мінімум.
Я все сказав.

P.S.
А так сайт просто Amazing Big Smoke!
Цитата
Аріана
-5 #24 Аріана 12.03.2017, 21:54
Леонід ти дебіл
Цитата
Тетяна
+11 #23 Тетяна 20.02.2017, 18:49
Дуже цікаво! )))
Цитата