Що ви знаєте про бамбук?Що таке бамбук, рослина? Дерево? Або, можливо, кущ? Не вгадали. Бамбук - це трава, така ж, як росте на галявині перед вашим будинком.


Всю нашу свідому еру і до неї в світі будували бамбукові мости, будиночки, човни, посуд, музичні інструменти. Китайські умільці майстерно створювали найтонші бамбукові голки, щоб оперувати хворих, конструювали водопроводи, які служили по кілька століть. Саме по такому водопроводі бігла солона вода з джерел в провінції Сучіан (Цу-Ліу-Чінг ).

Є такі бамбукові будови, які пережили тисячоліття. Наприклад, на південному заході Китаю, в Ан-Лан, досі живе і процвітає закритий бамбуковий підвісний міст, довжиною в 320 метрів. Тримають його 15 бамбукових тросів, по 5 сантиметрів у діаметрі кожен. Побудували його ще в 3 столітті нашої ери, а зараз 2 рази на рік він піддається ретельним випробуванням на міцність.

Чому дивуватися, якщо на початку ХХ століття ще можна було спостерігати китайські бурові станції, висотою 75 метрів. Адже їм до цього часу виповнилося майже 200 років. 


Не весь бамбук однаковий, існують різноманітні його види. Є й такі, що відрізняються своїми особливими якостями, наприклад, виділенням масла табашір, з якого виходять ліки від кашлю, астми, а іноді і афродізіаки. Смола, що отримується з нагрітої рослини, використовується в ліхтарях. Ще найперша лампочка Томаса Едісона включала в себе нитку розжарення саме з бамбукового волокна. Це було в 1880 році.

Бамбук також був необхідний китайцям для вимірювання довжини, обсягу, і маси. У порожнину бамбукової трубки поміщали насіння, ділили її на 100 рівних частин і таким чином, отримували одиницю об'єму.

Використання бамбука в Японії також мало широке застосування. На острові Шікоку був побудований величезний повітряний змій, вагою 4 тонни і діаметром 24 метри. Щоб його утримати, знадобилося 200 чоловік і кілометрова мотузка. Зараз таких гігантських зміїв вже не роблять. Останній бачили в 1914 році. У наш час є і зовсім маленькі, а є 80-ти кілограмові, довжиною до 19 метрів. Щоб запустити такий потрібно всього 2 людини і присвячений цьому Травневий фестиваль. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB